Studijní středisko Poděbrady

Nedaleko od Prahy v příjemném lázeňském městě Poděbrady studují naši studenti ročních přípravných programů k vysokoškolskému studiu technických a ekonomických oborů v češtině, studenti přípravného programu ke studiu medicíny v angličtině a studenti pomaturitního studia mířící na lékařské fakulty.


Studujte na zámku!

Zažijete jedinečnou atmosféru studia v zámecké budově. Prostorné učebny jsou vybaveny dataprojektory, velká posluchárna umožňuje i hybridní výuku. Společenské a reprezentační prostory vás pak přenesou přímo do světa vznešenosti a elegance.



Výuka na poděbradském zámku má dlouholetou tradici, se vzděláváním je spojen od roku 1922, kdy zde s podporou prezidenta T. G. Masaryka začala působit Ukrajinská hospodářská akademie, a po druhé světové válce zde měla sídlo internátní škola anglického typu, do které byli přijati například Václav Havel nebo Miloš Forman. Od roku 1983 zde působí ÚJOP UK.



Perfektní zázemí pro studenty

V zámeckém areálu najdete mnoho zákoutí, která můžete využít k relaxaci, studiu a zábavě. Nachází se zde kavárna, bar, dvě restaurace, kino a městské kulturní centrum a zahrada. V prostorách zámku se bezplatně připojíte k wi-fi internetu do univerzitní sítě Eduroam. Na kolejích jsou k dispozici dvě studovny a studenti si mohou bezplatně půjčovat nebo vyměňovat odbornou literaturu a beletrii z místní varianty KnihoBudky.



Zkušený a profesionální tým

Studovat budete pod vedením profesionálních pedagogů ‒ kvalifikovaných lektorů češtiny i oborových předmětů, kteří mají zkušenost s efektivní přípravou na přijímací řízení. Naše kurátorka vám pomůže s nostrifikací a studijní referentky vám poradí, jak vyplnit přihlášku na fakultu, kam se budete hlásit ke studiu.



Chcete studovat na české vysoké škole zcela zdarma?

Potřebujete k tomu jen dvě věci – naučte se česky a připravte se na přijímací zkoušky. S obojím vám pomůžeme v přípravných programech ÚJOP na Karlově Univerzitě. Přihlaste se včas!



Učíme se nejen ve třídě ‒ doprovodné aktivity

Vaše komunikační dovednosti pomáháme rozvíjet nejen ve výuce! Vybrat si můžete ze široké nabídky aktivit, při kterých budete nejen trénovat češtinu, ale také zažijete spoustu zábavy a poznáte nové přátele.


Výlety a exkurze na fakulty

Během semestru s námi můžete navštívit historicky významná česká místa, muzea, přírodní rezervace a skanzeny. Mezi místy, kam se podíváme, nechybí ani významné technické objekty, např. místní sklárny. Vyrazíme také na exkurze do univerzitních měst (např. Plzeň, Hradec Králové), kde se seznámíte s fakultami svého studijního zaměření.


Společenské akce a tematické dny

Tradičními událostmi jsou slavnostní zahájení akademického roku Imatrikulace a slavnostní zakončení akademického roku Graduatio, které se konají v zámecké aule a zahradě. Během roku společně prožijeme a oslavíme významné svátky a události.



Odreagujte se sportem!

Příprava na přijímací zkoušky je náročná, a proto je důležité věnovat se také aktivnímu odpočinku – ideálně při sportování. V areálu našich kolejí najdete sportovní halu i posilovnu. Plavce jistě potěší nedaleké jezero s naší loděnicí. Oblíbenou aktivitou studentů jsou také závody dračích lodí.



Mezinárodní soutěž zahraničních studentů češtiny

Výzvou nejen pro vaše znalosti češtiny, ale i mluvený projev a prezentační schopnosti může být účast v soutěži prezentace tematických a odborných prací v powerpointu. Výherci v letním semestru postupují do mezinárodní soutěže zahraničních studentů češtiny.



Ubytování

V Poděbradech se můžete ubytovat na našich studentských kolejích. Od zámku, kde budete studovat, k nim dojdete příjemnou procházkou ani ne za 10 minut.



Poloha


Kontakty


Vedoucí studijního střediska
RNDr. Martin Melcer, Ph.D.

martin.melcer@ujop.cuni.cz
+420 325 613 463

 
 
Zástupce vedoucího
Mgr. Lukáš Vaňous

lukas.vanous@ujop.cuni.cz
+420 325 612 525

 
 
Studijní referentka
Jana Tomášová
jana.tomasova@ujop.cuni.cz
+420 325 610 798
 
Kurátorka
Ivana Štiková, Dis.
ivana.stikova@ujop.cuni.cz
+420 325 614 452

+420 778 973 733

 


Poslední změna: 20. září 2022 18:40 
print
Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkouškám:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika