Kariéra


Rosteme a pouštíme se do nových projektů, rozšiřujeme náš tým.

Aktuálně hledáme


Metodičku / metodika přípravných programů

Metodičku / metodika jazykových kurzů


Koordinátorku / koordinátora jazykových kurzů v rámci projektu Čeština je klíč

Projektovou a finanční manažerku/manažera jazykových kurzů v rámci projektu Čeština je klíč

Metodičku / metodika projektu Čeština je klíč

Studijní referentku / referenta jazykových kurzů v rámci projektu Čeština je klíč


Projekt Čeština je klíč cílí na integraci ukrajinských držitelů dočasné ochrany v ČR skrze realizaci krátkých, konkrétně orientovaných kurzů češtiny, které jsou strukturovány a obsahově zaměřeny na praktickou využitelnost získaných znalostí v osobním, pracovním či studijním životě cílové skupiny. Kurzy jsou realizovány v prezenční i on-line podobě. Součástí projektu je také zajištění/tvorba výukových materiálů pro účastníky a metodická podpora lektorů.


Staňte se součástí Univerzity Karlovy

Budete pracovat pro Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, jediné pracoviště v České republice, které se systematicky zabývá jazykovou a odbornou přípravou cizinců ke studiu na českých vysokých školách. Spolu s námi budete rozvíjet více než 50letou tradici výuky a podílet se na jejím dalším směřování do budoucna. Jazyková i odborná příprava u nás probíhá v češtině, jedná se tedy o výuku bez zprostředkovacího jazyka. Nevíte, jak na to? Pomůže vám naše metodická podpora.


Metodická podpora

Nebudete na to sami! Každý nový lektor, začátečník i lektor s praxí, u nás dostane podporu ve formě úvodního zaškolení zaměřeného na základní aspekty výuky (Plánování lekce, Výuka bez zprostředkovacího jazyka, Práce s řečovými dovednostmi, Gramatika v češtině pro cizince), má možnost absolvovat náslech u některého z našich stálých lektorů, obdrží manuál pro začínajícího lektora s dalšími tipy do výuky a také s důležitými praktickými informacemi a kontakty. Pro práci se skupinou a s učebnicí dostanete sylabus s naplánovaným postupem výuky. Možnosti práce u nás jsou opravdu flexibilní.


Flexibilita

Realizujeme široké spektrum kurzů z hlediska časové náročnosti (neintenzivní a intenzivní) i denní doby (dopolední, odpolední, večerní), proto není složité propojit naše a vaše časové možnosti k oboustranné spokojenosti. Dalším aspektem je pestrost co do cílové skupiny studentů, učíme SlovanyNeslovany i studenty z jazykově velmi vzdálených oblastí, naše kurzy navštěvují čerství maturanti lidé, kteří v Česku pracují a mají tady rodinu. Samozřejmě se výuka u nás dotýká všech úrovní znalosti jazyka od úplných začátečníků až po úroveň C1. U nás můžete nasbírat ty nejrůznorodější zkušenosti na jednom místě. Pro různé cílové skupiny také používáme různé učebnice, díky práci u nás budete vědět, co je pro kterého studenta nejlepší. Můžete si vybírat a přitom mít stabilní příjem.


Stabilita

Spolehlivost a dobře odvedenou práci dokážeme ocenit a zajistit vám výuku na základě vašich časových možností. Naše studijní programy probíhají dlouhodobě každoročně, během léta pořádáme několik letních škol. Na našich pracovištích najdete také stabilní zázemí pro přípravu na výuku (sborovny, tiskárny, pomoc od studijního oddělení) a moderně vybavené třídy (počítače, dataprojektory, chytré tabule). O své lektory se staráme průběžně a nabízíme jim možnosti dalšího osobního rozvoje v podobě interních i externích metodických školení a seminářů.


Proč pracuju na ÚJOP?

Na ÚJOP pracuju, protože je to pro mě nejlepší instituce v oboru, je tu fajn kolektiv, podpora od metodiků apod.“ (Míra, začínající lektor)


Práci na ÚJOP UK bych rozhodně doporučovala začínajícím lektorkám/lektorům, a to z několika důvodů. Je to fungující společnost, která nemá problém s čímkoliv poradit. Nabízí množství různých kurzů, a tak si člověk může vyzkoušet v podstatě cokoliv, aby zjistil, co ho nejvíce baví.“ (Nikola, začínající lektorka)


Kontakt

Bc. Eva Kociánová
eva.kocianova@ujop.cuni.cz
+420 224 990 418
 
 
 


Poslední změna: 9. červenec 2024 16:24 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika