50 000+
spokojených studentů
60+
zemí, z nichž jsou naši studenti
6
oborových zaměření
3
místa výuky
88%
úspěšné zvládnutí závěrečné zkoušky
JAZYK – STUDIUM – UPLATNĚNÍ

Studujte zdarma!

Vysokoškolské studium v České republice je bezplatné pro všechny včetně cizinců. Jedinou podmínkou je, že musíte studovat v češtině. Nebojte se! Během jednoho roku přípravy vás naučíme česky od nuly na úroveň B1/B2/C1.

Naučte se česky!

Kurzy češtiny pro cizince – učte se efektivně a intenzivně. Čeká vás interaktivní a metodicky propracovaná výuka vedená profesionály. Vyučujeme češtinu na úrovních od A1 do C1 i speciální kurzy pro lékaře a rekvalifikační kurzy.

Složte zkoušku!

Potřebujete ověřit svou úroveň jazykové kompetence v češtině pro cizince nebo v angličtině? Přihlaste se na naše mezinárodně uznávané zkoušky využitelné pro účely studia (uznává více než 80 fakult), zaměstnání i pobytu nebo občanství.

Učte cizince česky!

Podporujeme učitele češtiny jako cizího jazyka v Česku i v zahraničí. Nabízíme metodickou výuku od celoročních kurzů po semináře a workshopy na míru, učíme živě, i on-line tam, kde nás zrovna potřebujete.Aktuálně na ÚJOP UK

Bezmála 50 ukrajinských stipendistů ÚJOP úspěšně dokončilo rok příprav na další studium

V pátek 12. července skončily přípravné kurzy, které od října pořádal ÚJOP UK v Praze a Poděbradech v rámci stipendijního programu pro ukrajinské studenty. Pětačtyřicet nadějných mladých lidí tak dostalo šanci se navzdory těžké životní situaci vzdělat v oblasti českého jazyka i odborných předmětů, aby mohli úspěšně pokračovat ve studiu vysokých škol v České republice.

15. července 2024

Čeština pro neslyšící jako čeština pro cizince? Absolventky metodického kurzu SMEČ hodnotí jeho přínos pro svou praxi ve výuce neslyšících

Učit češtinu jako cizí nebo druhý jazyk není jednoduchá dovednost, vyžaduje zdaleka nejen talent, ale také hlavně znalosti v oblasti metodiky a didaktiky. Ty poskytuje ÚJOP UK v rámci svých metodických kurzů výuky češtiny jako cizího/druhého jazyka. Mezi absolventy najdeme současné i budoucí učitele češtiny. Kurz SMEČ absolvovaly i dvě středoškolské učitelky českého jazyka pro neslyšící . Jaký přínos v absolvování kurzu spatřovaly?

10. července 2024

Ukrajinští studenti Univerzity Karlovy mají příležitost se zlepšit v češtině v rámci stipendia

Studenti a freemoveři Univerzity Karlovy z Ukrajiny mají možnost využít letního stipendia ÚJOP UK. Díky němu se mohou zúčastnit Letní školy češtiny ÚJOP v Praze bezplatně. Dva nebo čtyři týdny v červenci a srpnu tak mohou intenzivně zdokonalovat český jazyk.

9. července 2024

Internacionalizace: nástroj podpory úspěšnosti nejen zahraničních studentů

Mezinárodní konferenci věnovanou problematice internacionalizace univerzit uspořádal Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy na zámku v Poděbradech. „Téma internacionalizace považuji za extrémně důležité, protože internacionalizace přináší novou kvalitu do českých vysokých škol i proto má ÚJOP UK velkou budoucnost,“ uvedla Milena Králíčková, rektorka Univerzity Karlovy.

28. června 2024
Všechny aktuality >
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika