• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

V Česku se cítím víc jako doma než v Izraeli, říká absolvent přípravného kurzu ÚJOP a českých univerzit

Izraelský psycholog dr. Yosef Mahagna má s Českem, kde studoval, velmi silné vztahy. Svůj volný čas dělí mezi rodinu a propagaci České republiky. Rozhovor jsme vedli v češtině, tu se pědapadesátiletý doktor naučil ve dvaceti letech na přípravném programu ÚJOP v Poděbradech.

15. dubna 2024


Velikonoční svátky v Poděbradech: pomlázka, koleda i malovaná vejce

Ve studijním středisku Poděbrady si pravidelně připomínají české tradice, a tak i o Velikonocích se atmosféra výukových prostor mění ve sváteční. Naši studenti zažili program plný zajímavých aktivit a překvapení, které jim přiblížily české reálie.

6. dubna 2024


Návštěva zástupců mongolských institucí potvrdila spolupráci s UK. Přijede 22 nejlepších studentů

Ve středu 13. března zavítala na Ústav jazykové a odborné přípravy delegace z Mongolska, aby si se zástupci ÚJOP Univerzity Karlovy slavnostně předali dokumenty o vzájemné spolupráci. V jejím rámci k nám v září přijede dvacet dva mongolských studentů, kteří byli vybráni pro získání stipendia mongolského prezidenta a začnou studovat na přípravných programech COMPLEX.

18. března 2024


První mikrocertifikáty na UK udělil Ústav jazykové a odborné přípravy

Rozšířit a doplnit si vzdělání i nad rámec svého studia nebo po jeho absolvování. To je hlavní myšlenkou certifikovaného vzdělávání, které iniciovala Evropská komise. Úspěšní absolventi takových kurzů pak získají nový druh osvědčení – mikrocertifikát, který zvýší jejich konkurenceschopnost na pracovním trhu. Prvních čtrnáct mikrocertifikátu na UK udělil 25. ledna Ústav jazykové a odborné přípravy UK.

6. března 2024


Studium medicíny v Hradci Králové – skvělá volba!

Chtějí se stát doktorem nebo doktorkou a pomáhat lidem, avšak nejprve se rozhodli pro přípravný program medicínské obory a farmacie v Ústavu jazykové a odborné přípravy. Nyní studenty čeká těžká volba rozhodnout se, na které z lékařských fakult v České republice chtějí studovat. Seznámit se se studijními podmínkami a studentským životem jim pomohla návštěva na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

20. února 2024


Mám rád prázdno a ticho, říká hudebník Ochepovsky 

Na české hudební scéně je kytarista a skladatel Igor Ochepovsky označován jako největší objev posledních let. Jeho jméno je jeho značka a kapela Ochepovsky Project se vyvíjí spolu s jeho nositelem. Střídají se hudební vlivy od jazzu po vážnou hudbu nebo groove, ale jedno zůstává – je to kapela snů. Jeden z nejúspěšnějších absolventů ročního kurzu Ústavu jazykové a odborné přípravy si s námi povídal o hudbě a češtině. 

12. února 2024


Předání diplomů účastníkům Staff Training Week v rámci programu Erasmus+

Program Erasmus+ otevírá dveře k odbornému růstu nejen studentům, ale i zaměstnancům univerzit. Jedinečnou příležitost zúčastnit se kurzu Praktická angličtina pro zaměstnance využili nedávno pracovníci z pěti partnerských institucí, kteří si týden zlepšovali komunikační dovednosti v angličtině.

8. února 2024


Studenti ze šesti světadílů se začali učit češtinu

Ačkoli venku panují minusové teploty a jaro se zdá být stále vzdálené, pro více než 126 studentů ze 40 různých zemí ze šesti světadílů začal letní semestr akademického roku 2023/2024. V Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy přivítala studenty kurzů češtiny pro cizince vedoucí studijního střediska Praha Petra Landergott Kalvínská.

1. února 2024


Radost, slzy a dojetí: jazykové certifikáty otevírají studentům nové příležitosti

Co spojuje studenty z Vietnamu, Koreje, Thajska, Japonska, Chile, Austrálie a Ameriky? Láska k češtině a společně absolvovaný intenzivní kurz jazyka v zimním semestru. Skoro pět měsíců den co den se úspěšně zdokonalovalo ve studijním středisku Voršilská v centru Prahy více než 160 studentů z 36 zemí z celého světa.

21. ledna 2024


Vánoční besídka centra Krystal

Vánoční besídka v centru Krystal představuje skvělou příležitost pro studenty uměleckých oborů a architektury a posluchače humanitních oborů Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy prezentovat kreativní energii a navzájem se inspirovat při společné oslavě svátků klidu a míru.

19. prosince 2023
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika