Medicínské obory a farmacie v angličtině

Abdullah, Irák

Student kurzu Medicína a farmacie v angličtině COMPLEX 2022/23

Přihlásil sem na přípravný lékařský kurz na ÚJOP, protože se mi nedařilo na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Přípravný rok mi dal dostatek času na opakování, ale také na osvojení nových dovedností při sebepéči.

Kromě anglického jazyka jsem si také dostatečně vylepšil znalosti češtiny, abych mohl cestovat po celé České republice.


Líbí se mi, že se škola nachází v lázeňském městě. Když jsem si uvědomil, že budu studovat na zámku u břehu řeky, připadalo mi to velmi zajímavé.

Škola pořádá mnoho příležitostných akcí jako Vánoce, Halloween nebo Mikulášský den. Pomáhá nám to socializovat se s lidmi v naší různorodé komunitě studentů z anglického i českého přípravného programu.“

Ann, SAE

Studentka kurzu Medicína a farmacie v angličtině COMPLEX, 2022/23

„Nejprve jsem se přihlásila přímo na všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově, ale bohužel jsem neprošla. Tento předmedicínský kurz mi velmi pomohl připravit se na přijímací zkoušky – teď už to mohu říct, protože jsem na univerzitu skutečně přijata.


Jeden z našich zdejších učitelů je vlastně profesorem na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy na kterou jsem chtěla jít. To je opravdu velká výhoda. Učitelé a kurátoři mě velmi podporují. Pomohli mi také s vysvědčením, nostrifikací a vízem.“

Farah, SAE

Studentka kurzu Medicína a farmacie v angličtině COMPLEX, 2022/23

„Přijímací zkoušky na Karlovu univerzitu jsem neudělala, ale nechtěla jsem se vzdát svého snu. Moje agentura mi poradila tento přípravný program. 

Kurz mi opravdu pomohl, protože jsem nyní přijata na univerzitu, na kterou jsem se chtěla dostat. Jsem si jistější a mám více znalostí než před rokem.


Lékařská etika mi připadá velmi užitečná, protože jsem se o tomto tématu dříve moc neučila. Zabývali jsme se praktickými situacemi, které se mohou stát v každodenním životě lékaře. Nyní mám možnost zvážit různé aspekty a budu se moci rozhodovat rychleji a promyšleně.


ÚJOP je opravdu flexibilní – z osobních důvodů jsem se nemohla do programu zapojit hned na začátku. Zdejší personál je velmi starostlivý a snažil se, abych se zde cítila vítaná a abych se dobře zabydlela. Cítím, že ÚJOP je bezpečné místo, kde se mohu svobodně projevovat.


Původně jsem očekávala, že přípravný rok bude dlouhé a smutné čekání na studium na univerzitě, ale mýlila jsem se. Je to zvláštní, ale jsem vděčná, že jsem se na univerzitu nedostala hned. Teď mám víc znalostí a víc kamarádů, kteří se mnou na univerzitu jdou. Tenhle rok rozhodně stál za to!“

Hadi, SAE

Student kurzu Medicína a farmacie v angličtině COMPLEX, 2022/23

„Přihlásil jsem se před rokem přímo na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Během zkoušky jsem si uvědomil, že jsou témata, která jsem se ve škole nikdy neučil. Zkoušku jsem neudělal Byl mi doporučen přípravný program na ÚJOP UK.


Během roku jsem se naučil předměty a témata, která jsem doposud v biologii, chemii nebo fyzice neprobíral. Ty mi daly základ k tomu, abych mohl složit přijímací zkoušky, a díky tomu jsem byl přijat ke studiu v příštím roce.


Poděbrady jsou hezké a bezpečné město. Určitě všem doporučuji, aby sem přijeli studovat. Během roku, který jsem zde strávil, jsem navštívil mnoho dalších míst v České republice, například Plzeň, Prahu a Hradec Králové. Pro cizince je zde snadné cestovat a orientovat se. Měl jsem také dost času na to, abych se podíval do jiných zemí v Evropě. Jsme zde uprostřed Evropy, takže dojet někam vlakem, autobusem nebo letadlem je docela levné a snadné. Během roku jsem si našel partu nových přátel, kteří mi pomohli cítit se jako doma. Rádi se společně díváme na fotbalové zápasy a ve volném čase si užíváme spoustu zábavy.“

Mark, SAE

Student kurzu Medicína a farmacie v angličtině COMPLEX 2022/23

„Rozhodoval jsem se mezi univerzitami po celé Evropě. V České republice jsem našel Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Zdála se mi docela zajímavá, ale tehdy už jsem nestihl podat přihlášku ke studiu včas. Takže to vypadalo, že ztratím jeden rok, ale pokračoval jsem ve svém hledání na webových stránkách ÚJOP a našel jsem Přípravný lékařský kurz.


Mým hlavním cílem bylo rošířit své znalosti a lépe se seznámit s Českou republikou.

Poděbrady jsou malé a půvabné město; seznámil jsem se s tím, jak zde jezdí vlaky, autobusy, s jídlem, komunikací i bankovním systémem. I když čeština není tak jednoduchá, s podporou učitele jsem získal základní znalosti a mohu se do českého života snadno zapojit.“


Poslední změna: 19. prosinec 2023 14:00 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika