• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

18. března 2024

Návštěva zástupců mongolských institucí potvrdila spolupráci s UK. Přijede 22 nejlepších studentů

Ve středu 13. března zavítala na Ústav jazykové a odborné přípravy delegace z Mongolska, aby si se zástupci ÚJOP Univerzity Karlovy slavnostně předali dokumenty o vzájemné spolupráci. V jejím rámci k nám v září přijede dvacet dva mongolských studentů, kteří byli vybráni pro získání stipendia mongolského prezidenta a začnou studovat na přípravných programech COMPLEX.


Studujte v srdci Evropy
Studujte v srdci Evropy


Zástupci vedení ÚJOP UK v čele s prorektorkou UK pro zahraničí prof. PhDr. Evou Voldřichovou Beránkovou, Ph.D. a ředitelkou ÚJOP UK PhDr. Danou Hůlkovou Nývltovou, Ph.D., přivítali o středečním odpoledni představitele státních institucí Mongolska. Společně probrali vzájemné představy o benefitech spolupráce, která tímto oficiálně začala. Přes dvacet studentů získalo mongolské prezidentské stipendium, v Praze díky němu v září zahájí studium přípravných programů v oborech ekonomie, techniky a IT a přírodních věd s cílem připravit se na navazující vysokoškolské studium taktéž v ČR.


Zahraniční poradce prezidenta Mongolska, pan Odbayar Erdenetsogt, upřesnil účel návštěvy: vzájemné prodiskutování spolupráce. Nejde totiž jen o samotné studium, ale také o poznávání kultur a pomoc pro překonání kulturního šoku, aby integrace studentů byla co nejsnadnější.


Úspěšná dohoda o spolupráci se zástupci mongolských institucí
Úspěšná dohoda o spolupráci se zástupci mongolských institucí


Spolu s dalšími zástupci země, prezidentským poradcem Lodoiravsalem Choimaaou a velvyslancem Mongolska v ČR J. E. Gansukhem Damlinem, potvrdili, že velkou váhu přikládají i učení českého jazyka. Jejich cílem je pak poskytnout těm nejlepším mongolským studentům vzdělání, které se jim vrátí zpět – podmínkou pro získání stipendia je návrat vystudovaných odborníků do Mongolska. Také zástupci ÚJOP UK vyjádřili upřímnou radost ze setkání, z kterého se rodí úspěšná spolupráce na další dekády. Ta může dobře navázat na dřívější tradici přípravy uchazečů z Mongolska, která se na ústavu realizovala.


Chcete studovat na české vysoké škole zcela zdarma?

Potřebujete k tomu jen dvě věci – naučit se česky a připravit se na přijímací zkoušky

S obojím Vám pomůžeme v našich přípravných programech ÚJOP

Přihlaste se včas!


Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika