19. prosince 2023

Vánoční besídka centra Krystal

Vánoční besídka v centru Krystal představuje skvělou příležitost pro studenty uměleckých oborů a architektury a posluchače humanitních oborů Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy prezentovat kreativní energii a navzájem se inspirovat při společné oslavě svátků klidu a míru.

„Neměli jste strach přijet a začít studovat úplně cizí jazyk, češtinu. Ta je pro některé z vás hodně neznámý, pro jiné trochu bližší jazyk. Udělali jste velký krok ve studiu a dnes je příležitost ukázat, co už umíte. Chtěla bych vám poděkovat za čtyři měsíce společné práce i dnešní program, který si některé třídy připravily,“ zahájila setkání vedoucí studijního střediska Praha Petra Landergott Kalvínská.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Téměř dvě hodiny udržet pozornost plné posluchárny a spontánně ji proměnit v aukční síň, ve které se draží ručně vyráběné svíčky, se podařilo moderátorovi Jaromíru Kozákovi. Jeho role nebyla snadná, protože studenti každoročně organizátory překvapují nečekaným vylepšením nahlášeného programu. Ten letošní přinesl hrůzostrašné vánoční video, online test z českých reálií nebo netradiční jazykový kvíz.

„Vánoce jsou období klidu a odpočinku, takže relaxujte a odpočívejte a už se moc těším, až se všichni opět setkáme v novém roce v Krystalu,“ rozloučila se vedoucí pražského střediska a předala slovo ředitelce ÚJOP Daně Hůlkové Nývltové, která studentům k svátkům popřála videozdravicí.