• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

8. prosince 2023

Hudební matiné: místo, kde se setkávají talentovaní studenti a absolventi

V pravé poledne se Emauzské opatství Na Slovanech rozezvučelo tóny klasiky i moderny. Ve čtvrtek 7. prosince se konalo v pořadí již 29. hudební matiné Ústavu jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK). Na koncertu se představili jak současní, tak i bývalí hudebně nadaní studenti přípravných a jazykových kurzů. Stejně jako bylo pestré mezinárodní složení vystupujících, tak různorodý byl i jejich repertoár, který zahrnoval skladby J. S. Bacha i skupiny ABBA.


HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1


„Panuje tu zvláštní ticho a klid a možná jste podvědomě ztišili své hlasy i své kroky,“ popsala organizátorka koncertu Marie Poláčková specifika Emauzského kláštera. Právě mystická atmosféra benediktinského kláštera je v adventním čase ideálním prostředím pro chvíli klidu, rozjímání a uměleckého zážitku.


Mezi vystupujícími byla Yuka Abukawa z Japonska, která dokončila své hudební vzdělání na univerzitě Toho Gakuen a nyní pokračuje ve studiu na pražské HAMU. Z Jižní Koreje pocházející Hee Kang se specializuje na vokální hudbu a získala cenu v mezinárodní hudební soutěži Korea-Čína.


Potřebujete se naučit česky?

Na ÚJOP pořádáme kurzy češtiny různé délky, intenzity a zaměření.

Studujte v centru Prahy nebo se připojte k našim on-line kurzům.

Přihlaste se včas!


Jako zástupce České republiky vystoupila Adéla Demovičová, mezzosopranistka studující zpěv na Pražské konzervatoři a Akademii staré hudby v Brně. Tu na podiu vystřídal saxofonista Nicolas Mateo Chalco Sandoval z Ekvádoru. Pro své vystoupení si houslista Zhiren Shen z Číny zvolil píseň Butterfly Lovers, která vypráví slavný příběh o lásce ze starověké Číny. Pouhé dva roky studovala Aislu Sushy z Kazachstánu zpěv pod vedením učitele, ale hudbě se intenzivně věnuje více než devět let. Na koncertě vystoupili ještě Sofiia Rybas a Anastasiia Navarchuk z Ukrajiny a Edgar Urmeneta z Mexika.


Tradiční součástí akce je i výstava obrazů a fotografií studentů v ambitu. Letošní výstava představovala více než dvacítku děl včetně maleb, fotografií a maleb na kámen. Novým momentem letošního matiné bylo i předání cen vítězi fotografické soutěže, kterým se stal Adam Zariefeh. Jeho fotografie zaujala porotu výrazem i kompozicí.


Cenu fotografické soutěže převzal Adam Zariefeh.
Cenu fotografické soutěže převzal Adam Zariefeh.


Poklidné předvánoční setkání studentů, absolventů, učitelů a vedení ÚJOP všem připomnělo, že studium na ÚJOP je nejen cestou k úspěšnému nastartování studia na vysoké škole, ale také k trvalým přátelstvím a příslušnosti k mnohatisícové komunitě ALUMNI. A proto pokud jste tak ještě neučinili, připojte se k nám.


Vítejte v Klubu Alumni!

Jste absolventy některého z kurzů nebo programů ÚJOP UK?

Zůstaňte v kontaktu se svými učiteli a spolužáky.

Přihlaste se včas!


Foto: Eva Kořínková, ÚJOP UK

Text: Petra Köppl

Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika