28. dubna 2023

Prezentovali jsme v Hanoji možnosti studia na Univerzitě Karlově

Na nedávném studijním veletrhu Begin Edu Fair v Hanoji se představilo mnoho prestižních univerzit z celého světa, mezi nimiž nechyběla ani Univerzita Karlova. Za Ústav jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK) prezentovala studijní příležitosti a možnosti pro zájemce z Vietnamu ředitelka Dana Hůlková Nývltová a její zástupkyně Barbora Štindlová.

Veletrh je jednou z nejvýznamnějších akcí tohoto druhu v Asii, a proto přilákal mnoho studentů, kteří chtějí získat informace o studiu v zahraničí. Ředitelka ÚJOP UK Dana Hůlková Nývltová a její zástupkyně Barbora Štindlová zde představovaly jak anglické přípravné programy ke studiu technických a ekonomických oborů na českých univerzitách, tak možnosti přípravy na studium vysoké školy v češtině.

Studijní příležitosti v České republice jsou ve Vietnamu velmi populární a zájem o ně roste každým rokem. Pozornost vietnamských studentů předčil očekávání a reprezentantky ÚJOP UK musely zvládnout mnoho dotazů a představit nabízené programy co nejpodrobněji. Studenti si prohlíželi katalogy a brožury, a ptali se detailně i na otázky spojené s životem v České republice. Zájemci o studium byli velmi zaujati nejen samotným studiem, ale také vysokou kvalitou výuky na Univerzitě Karlově, a někteří z nich přišli dokonce s českou vlajkou, což svědčí o tom, jak moc jsou motivovaní.

Vybraní zájemci o studium v Čechách měli také možnost zúčastnit se dvou neformálních výletů do okolí, během nichž se učili české fráze a seznámili se s některými kulturními tradicemi České republiky.

Setkání představitelek vedení ÚJOP UK  se zástupci českého velvyslanectví v Hanoji bylo dalším z vrcholů celé akce. Hlavním tématem bylo projednání  možnosti rozšiřování nabídky v oblasti vzdělávání s velvyslancem Hynkem Kmoníčkem a první tajemnicí, vedoucí konzulárního oddělení, Martinou Saitlovou. „Je pozitivní, že Univerzita Karlova vyhledává skutečně motivované zájemce o studium a problematiku celého přijímacího procesu řeší v součinnosti se zastupitelským úřadem, který  se  snaží institucím poskytnout všechny potřebné informace a podporu,“ uvedl velvyslanec.

Veletrh ve Vietnamu se ukázal jako úspěšná akce, která přinesla mnoho nových kontaktů a příležitostí pro Univerzitu Karlovu. ÚJOP UK doufá, že jeho aktivity podpoří rozhodnutí vietnamských studentů studovat na Univerzitě Karlově v českých i anglojazyčných programech.