• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

28. dubna 2023

Prezentovali jsme v Hanoji možnosti studia na Univerzitě Karlově

Na nedávném studijním veletrhu Begin Edu Fair v Hanoji se představilo mnoho prestižních univerzit z celého světa, mezi nimiž nechyběla ani Univerzita Karlova. Za Ústav jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK) prezentovala studijní příležitosti a možnosti pro zájemce z Vietnamu ředitelka Dana Hůlková Nývltová a její zástupkyně Barbora Štindlová.Veletrh je jednou z nejvýznamnějších akcí tohoto druhu v Asii, a proto přilákal mnoho studentů, kteří chtějí získat informace o studiu v zahraničí. Ředitelka ÚJOP UK Dana Hůlková Nývltová a její zástupkyně Barbora Štindlová zde představovaly jak anglické přípravné programy ke studiu technických a ekonomických oborů na českých univerzitách, tak možnosti přípravy na studium vysoké školy v češtině.Studijní příležitosti v České republice jsou ve Vietnamu velmi populární a zájem o ně roste každým rokem. Pozornost vietnamských studentů předčil očekávání a reprezentantky ÚJOP UK musely zvládnout mnoho dotazů a představit nabízené programy co nejpodrobněji. Studenti si prohlíželi katalogy a brožury, a ptali se detailně i na otázky spojené s životem v České republice. Zájemci o studium byli velmi zaujati nejen samotným studiem, ale také vysokou kvalitou výuky na Univerzitě Karlově, a někteří z nich přišli dokonce s českou vlajkou, což svědčí o tom, jak moc jsou motivovaní.


Chcete studovat na české vysoké škole zcela zdarma?

Potřebujete k tomu jen dvě věci – naučit se česky a připravit se na přijímací zkoušky

S obojím Vám pomůžeme v našich přípravných programech ÚJOP

Přihlaste se včas!Vybraní zájemci o studium v Čechách měli také možnost zúčastnit se dvou neformálních výletů do okolí, během nichž se učili české fráze a seznámili se s některými kulturními tradicemi České republiky.Setkání představitelek vedení ÚJOP UK  se zástupci českého velvyslanectví v Hanoji bylo dalším z vrcholů celé akce. Hlavním tématem bylo projednání  možnosti rozšiřování nabídky v oblasti vzdělávání s velvyslancem Hynkem Kmoníčkem a první tajemnicí, vedoucí konzulárního oddělení, Martinou Saitlovou. „Je pozitivní, že Univerzita Karlova vyhledává skutečně motivované zájemce o studium a problematiku celého přijímacího procesu řeší v součinnosti se zastupitelským úřadem, který  se  snaží institucím poskytnout všechny potřebné informace a podporu,“ uvedl velvyslanec.


Veletrh ve Vietnamu se ukázal jako úspěšná akce, která přinesla mnoho nových kontaktů a příležitostí pro Univerzitu Karlovu. ÚJOP UK doufá, že jeho aktivity podpoří rozhodnutí vietnamských studentů studovat na Univerzitě Karlově v českých i anglojazyčných programech.

Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika