16. března 2023

Zástupci Univerzity Pardubice prezentovali studijní obory na ÚJOP

Po přestávce způsobené pandemií byla obnovena tradice prezentace Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice v studijních centrech Ústavu jazykové a odborné přípravy v Praze a Poděbradech. Proděkanka pro vnější vztahy doc. Ing. Alena Komersová, CSc. a vedoucí katedry fyzikální chemie spolu se svým kolegou doc. Ing. Tomášem Syrovým, CSc. vedoucím katedry polygrafie a fotofyziky, navštívili obě pracoviště a představili svou fakultu.

„Velmi si vážíme vstřícné a přátelské atmosféry, která setkánív Praze i v Poděbradech provázela. Kvalita odborné jazykové přípravy, kterou studenti u vás procházejí, je pro nás zárukou, že studenti bez problémů překonají jazykovou bariéru nejen při studiu, ale i v běžném životě. V rámci naší další spolupráce si velmi vážím nabídky Martina Melcera účastnit se závěrečných zkoušek v Poděbradech. Vzájemně prospěšná spolupráce trvá již řadu let a doufáme, že bude i nadále pokračovat,“ zhodnotila návštěvu proděkanka Komersová.

V Poděbradském centru pardubické hosty přivítal zástupce ředitelky ústavu Pavel Pečený společně s vedoucím střediska Martinem Melcerem. Ten se ve svém úvodním slovu věnoval významu fyziky a chemie pro technický pokrok civilizace. „Fyzika je příroda a chemie je život," zakončil projev Martin Melcer. Následně docentka Komersová představila Univerzitu Pardubice, fakultu chemicko-technologickou, a především možnosti studia, studentského života a budoucího uplatnění absolventů. Její kolega docent Syrový přednesl krátkou přednášku o 3D tisku.

Více jak sedmdesát studentů, kteří se v Poděbradech připravují na studium s technickým zaměřením se zapojilo do živé diskuse o spektru studijních oborů a podmínkách přijímacího řízení pardubické fakulty.

Prezentace proběhla i ve výukových prostorách Krystalu.

Foto: Pavel Pečený