• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

17. února 2023

ÚJOP uspořádal první mezinárodní jazykový Staff Week 2023

V týdnu od 6. do 10. února 2023 hostil Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy první startovací Staff Training Week zaměřený na zvýšení dovedností komunikace v angličtině pro pracovníky univerzit. Letošního kurzu se zúčastnilo 7 zástupců partnerských univerzit ze 4 zemí, konkrétně Francie, Itálie, Polska a Rumunska.V kurzu vedeném Irenou Antonovou společně s lektorkou Katherine Dobias z Kanady a Michelle Walsh z Irska získali účastníci dovednosti, které jim umožní sebevědomě komunikovat s kolegy, studenty a akademickými pracovníky.


„Velmi se mi líbil interaktivní přístup a mile mě překvapilo, že výuka může být zábavná. Probírali jsme reálné situace, které jako úřednice zahraničního oddělení denně zažívám,“ chválila týdenní kurz "studentka" z Itálie.Školení zahrnovala interaktivní budování kancelářské a administrativní slovní zásoby, nácvik typických pracovních situací, jako je psaní e-mailů, telefonování, prezentace, vyjednávání a asistence studentům a zaměstnancům.


„Výuka byla interaktivní a mám pocit, že jsem se v angličtině zlepšil. Chtěl jsem se zlepšit v psaní e-mailů, protože jako tajemník komunikuji se zahraničními profesory. Kurz mi velmi pomohl uvědomit si postupy při koncipování psaní e-mailů, ale i další komunikaci,“ uvedl pracovník rumunské Univerzity Alexandrua Ioana Cuzy v Iași.


Studenti se zdokonalovali v jazykových kompetencích v dopoledních hodinách a následně je čekala prohlídka významných muzeí a historického centra Prahy společně se Zdenou Pražákovou. Kurz byl zakončen slavnostním předáním certifikátu v kapli ve výukovém centru ve Voršilské ulici.


Kurz Praktická angličtina pro zaměstnance nabízí ÚJOP jako první z Univerzity Karlovy v rámci platformy Imotion Staff Week. Současný zájem o květnový kurz ukázal, že tento způsob výuky je pro pracovníky zahraničních univerzit atraktivní, a proto se v budoucnu rozšíří i téma Academic Skills.


Aktivity školení zaměstnanců v rámci programu Erasmus – Mezinárodních týdnů pro školení univerzitních zaměstnanců (Staff Training Week) se na Univerzitě Karlově obvykle účastní 200 zaměstnanců ročně.


PŘIHLASTE SE TAKÉ NA KURZ ERASMUS+!
Recenze na mezinárodní jazykový Staff Week 2023


„Hledala jsem kurz, kde si procvičím mluvenou angličtinu a moje očekávání kurz splnil. Ocenila jsem, že jsme museli hrát ve výuce různé role,“ uvedla manažerka knihovny z francouzské unverzity.„Musím velmi pochválit naše lektory za jejich profesionální přístup a koncepci hodin a Irenu za organizaci. Pro nás, pracovníky administrativy, to byl velmi užitečný kurz,“ uvedla spokojená pracovnice studijního oddělení Slezské univerzity v Katovicích


Foto: René Volfík

Text: Petra Köppl


Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika