• Aktuálně

Aktuálně

17. února 2023

ÚJOP uspořádal první mezinárodní jazykový Staff Week 2023

V týdnu od 6. do 10. února 2023 hostil Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy první startovací Staff Training Week zaměřený na zvýšení dovedností komunikace v angličtině pro pracovníky univerzit. Letošního kurzu se zúčastnilo 7 zástupců partnerských univerzit ze 4 zemí, konkrétně Francie, Itálie, Polska a Rumunska.V kurzu vedeném Irenou Antonovou společně s lektorkou Katherine Dobias z Kanady a Michelle Walsh z Irska získali účastníci dovednosti, které jim umožní sebevědomě komunikovat s kolegy, studenty a akademickými pracovníky.


„Velmi se mi líbil interaktivní přístup a mile mě překvapilo, že výuka může být zábavná. Probírali jsme reálné situace, které jako úřednice zahraničního oddělení denně zažívám,“ chválila týdenní kurz "studentka" z Itálie.Školení zahrnovala interaktivní budování kancelářské a administrativní slovní zásoby, nácvik typických pracovních situací, jako je psaní e-mailů, telefonování, prezentace, vyjednávání a asistence studentům a zaměstnancům.


„Výuka byla interaktivní a mám pocit, že jsem se v angličtině zlepšil. Chtěl jsem se zlepšit v psaní e-mailů, protože jako tajemník komunikuji se zahraničními profesory. Kurz mi velmi pomohl uvědomit si postupy při koncipování psaní e-mailů, ale i další komunikaci,“ uvedl pracovník rumunské Univerzity Alexandrua Ioana Cuzy v Iași.


Studenti se zdokonalovali v jazykových kompetencích v dopoledních hodinách a následně je čekala prohlídka významných muzeí a historického centra Prahy společně se Zdenou Pražákovou. Kurz byl zakončen slavnostním předáním certifikátu v kapli ve výukovém centru ve Voršilské ulici.


Kurz Praktická angličtina pro zaměstnance nabízí ÚJOP jako první z Univerzity Karlovy v rámci platformy Imotion Staff Week. Současný zájem o květnový kurz ukázal, že tento způsob výuky je pro pracovníky zahraničních univerzit atraktivní, a proto se v budoucnu rozšíří i téma Academic Skills.


Aktivity školení zaměstnanců v rámci programu Erasmus – Mezinárodních týdnů pro školení univerzitních zaměstnanců (Staff Training Week) se na Univerzitě Karlově obvykle účastní 200 zaměstnanců ročně.


PŘIHLASTE SE TAKÉ NA KVĚTNOVÝ KURZ!
Recenze na mezinárodní jazykový Staff Week 2023


„Hledala jsem kurz, kde si procvičím mluvenou angličtinu a moje očekávání kurz splnil. Ocenila jsem, že jsme museli hrát ve výuce různé role,“ uvedla manažerka knihovny z francouzské unverzity.„Musím velmi pochválit naše lektory za jejich profesionální přístup a koncepci hodin a Irenu za organizaci. Pro nás, pracovníky administrativy, to byl velmi užitečný kurz,“ uvedla spokojená pracovnice studijního oddělení Slezské univerzity v Katovicích


Foto: René Volfík

Text: Petra Köppl


Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika