• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

27. ledna 2023

Když konec znamená začátek

Zimní semestr jazykových kurzů ve Voršilské zakončila slavnostní ceremonie předání certifikátů úspěšným studentům z více než 15 zemí světa. V prostorách bývalé kaple se 19. ledna sešla téměř stovka studentů, která společně s vedením pražského studijního střediska a pedagogy centra oslavila postup do dalšího semestru.„Dnes je váš velký den, každý den, každý večer a každý víkend jste tvrdě pracovali a ukázali jste, jak dobře jste se na testy připravili. Chtěla bych vám všem jménem naší instituce pogratulovat. Dnes převezme 31 studentů certifikát, ale další studenti budou test dělat až zítra a na ty budeme moc myslet a držet jim palce. Než předám slovo vám a vašim učitelům, chtěla bych vám všem ještě jednou poděkovat za příjemný společný semestr,“ zahájila slavnostní předávání certifikátů a dárečků od ÚJOPu vedoucí studijního střediska Praha Petra Landergott Kalvínská.Jako první třída nastoupili k předání úplní začátečníci, studenti učitelek Zuzany Lehoučkové a Aleny Fürstové „Tento semestr nebyl úplně snadný pro studenty, protože mají zlou učitelku, která dává moc dlouhé domácí úkoly,“ dodala Zuzana Lehoučková v nadsázce a jedním dechem pochválila celou třídu za pracovitost. Její studenti měli téměř úplně nulovou absenci, což znamená, že mluvili česky opravdu celý den. Je to obdivuhodný výkon, protože pro účastníky, kteří začínají, je to náročné. Poděkování se studentům dostalo i od Aleny Fürstové, která zdůraznila, že pro pedagoga je jeden z nejkrásnějších aspektů práce vidět progres, který studenti dělají.Předání se účastnili i studenti třídy 1.1.2, kterou vedly Alena Fürstová a Eva Nováková. Vyučující ve svém hodnocení chválili každodenní přátelskou atmosféru, která panovala i mimo učebny na výletech, kdy společně poznávali Českou republiku. Velkou motivací pro zintenzivnění studia češtiny byl úspěch Dáši v soutěži prezentací, kde obsadila první místo.


„Výuka na ÚJOPu je moc zábavná a produktivní a děkuji týmu učitelů.“

Daria Bugaenko, za celou třídu 1.1.2.
„Tolik jedniček jsem ještě ve třídě neměla, takže bych vám speciálně chtěla moc pogratulovat a poděkovat za vaši práci,“ rozplývala se nad úspěchy studentů třídy 1.1.3 Jana Nováková a dodala: „Původně nás bylo třináct z Asie, Ameriky a Evropy, takový hezký mix, a všechny, jež tady nyní stojíte, jste byly velmi, velmi úspěšné.“
Pozitivní hodnocení si pro třídu 1.1.4 připravil i Petr Janeš, jeho třída dosáhla krásných výsledků u testů i ústní zkoušky a získala samé jedničky a dvojky.Pro certifikát dokládající znalost češtiny na úrovni A2 si přicházeli frekventanti třídy 1.1.5, vedené Janou Novákovou a Jitkou Dřevojánkovou. Studenti z Vietnamu, Koreje, Ukrajiny a Sýrie, Ruska a Německa tvořili malou třídu, kde panovala vždy přátelská atmosféra.
Ve třídě 1.2.1 Aleny Purové a Marie Poláčkové ukončilo zimní semestr celkem deset ze třinácti studentů. „Studenti jsou pracovití, svědomití, krásná adjektiva vám dávám,“ uvedla Alena Purová a pokračovala slovní hříčkou: „Někdy jsou moc zvědaví a lepší by bylo zvídaví. Velmi si vážím, jak jste byli k sobě tolerantní.“ Její kolegyně Marie Poláčková navázala: „Život nám nepřináší jenom radost, ale také spoustu problémů a starostí a o to víc si vážím toho, že jsem mohla svůj učitelský čas trávit mezi tak skvělými mladými lidmi, kteří jsou motivovaní, jdou si za svým cílem naučit se česky, ale mají i srdce otevřená české kultuře a české historii. Chovají se k sobě velmi ohleduplně, přátelsky a hlavně mají velký smysl pro humor. Když se toto všechno spojí dohromady, vznikne báječná skupina lidí.  Moc vám děkuji za naše společné šťastné pátky.“


Potřebujete se naučit česky?

Na ÚJOP pořádáme kurzy češtiny různé délky, intenzity a zaměření.

Studujte v centru Prahy nebo se připojte k našim on-line kurzům.

Přihlaste se včas!
Vyučující třídy 1.3.1. zastoupila metodička Jana Veselá a předala osvědčení jediné studentce, která dokončila semestr. Náročnost studia Veselá glosovala poznámkou, že deset a půl milionů Čechů si myslí, že čeština je krásný a bohatý jazyk, bohužel však tu krásu a komplikovanost nevydrží každý.„ÚJOP má pro vás vždy dveře otevřené a budeme se na vás těšit v případném vašem dalším studiu u nás,“ zakončila slavnostní udílení certifikátů vedoucí studijního střediska Praha Petra Landergott Kalvínská.
Foto: René Volfík, ÚJOP

Text: Petra KöpplSdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika