8. února 2024

Předání diplomů účastníkům Staff Training Week v rámci programu Erasmus+

Program Erasmus+ otevírá dveře k odbornému růstu nejen studentům, ale i zaměstnancům univerzit. Jedinečnou příležitost zúčastnit se kurzu Praktická angličtina pro zaměstnance využili nedávno pracovníci z pěti partnerských institucí, kteří si týden zlepšovali komunikační dovednosti v angličtině.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Během kurzu vedeného lektorkou Michelle Walsh z Irska získali účastníci široké spektrum dovedností, které jim umožní sebejistě komunikovat s kolegy, studenty a akademickými pracovníky. „Už se nebojím mluvit anglicky,“ pochvalovala si výsledky výuky lektorky Michelle zaměstnankyně univerzity v Tolouse a jedním dechem dodala, že ve třídě panovala přátelská atmosféra, a nadšeně přiznala, že má nejen nové znalosti, ale i kamarády.

„Jsem velmi ráda, že jsem se mohla podruhé účastnit kurzu a jsem nadšená ze způsobu, kterým nás Michelle učí angličtinu. Moc děkuji za možnost přijet a učit se s tak skvělou učitelkou,“ chválila si kurz účastnice z ekonomické univerzity v Polsku.

Nově nabyté dovednosti zahrnují nejen zdokonalení anglického jazyka, ale také praktické cvičení v psaní e-mailů, telefonování, prezentování, vyjednávání a poskytování pomoci studentům a zaměstnancům. „Byla to skvělá možnost zlepšit si angličtinu, opravdu doporučuji všem přihlásit se. Kurz je pro všechny úrovně angličtiny a bylo to fakt super, rozuměla jsem úplně všemu a bylo to cool,“ uvedla pracovnice varšavské univerzity Lazarski. „Přijela jsem, abych získala více sebevědomí v angličtině,“ doplnila její slova účastnice z finské univerzity LUT v Lappeenranta a dodala: „Moc se mi také líbilo, jak je kurz strukturován, dopoledne jsme se učili a odpoledne jsme společně objevovali město.“

Díky kombinaci různých výukových metod a osobního vedení lektorky byli účastníci schopni efektivně rozvíjet své komunikační schopnosti a získat důležité znalosti pro úspěšné působení v pracovním prostředí univerzit. „Splnil se mi sen, mohla jsem přijet do Prahy a zlepšit se v angličtině, což je opravdu klíčový krok v mém profesním rozvoji. Neváhejte, přijeďte do Prahy a užijte si to,“ uvedla pracovnice jedné z řeckých univerzit.

Potřebujete se naučit česky?

Na ÚJOP pořádáme kurzy češtiny různé délky, intenzity a zaměření.

Studujte v centru Prahy nebo se připojte k našim on-line kurzům.