• Aktuálně na ÚJOP UK

Aktuálně na ÚJOP UK

8. února 2024

Předání diplomů účastníkům Staff Training Week v rámci programu Erasmus+

Program Erasmus+ otevírá dveře k odbornému růstu nejen studentům, ale i zaměstnancům univerzit. Jedinečnou příležitost zúčastnit se kurzu Praktická angličtina pro zaměstnance využili nedávno pracovníci z pěti partnerských institucí, kteří si týden zlepšovali komunikační dovednosti v angličtině.


HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1


Během kurzu vedeného lektorkou Michelle Walsh z Irska získali účastníci široké spektrum dovedností, které jim umožní sebejistě komunikovat s kolegy, studenty a akademickými pracovníky. „Už se nebojím mluvit anglicky,“ pochvalovala si výsledky výuky lektorky Michelle zaměstnankyně univerzity v Tolouse a jedním dechem dodala, že ve třídě panovala přátelská atmosféra, a nadšeně přiznala, že má nejen nové znalosti, ale i kamarády.


„Jsem velmi ráda, že jsem se mohla podruhé účastnit kurzu a jsem nadšená ze způsobu, kterým nás Michelle učí angličtinu. Moc děkuji za možnost přijet a učit se s tak skvělou učitelkou,“ chválila si kurz účastnice z ekonomické univerzity v Polsku.


Nově nabyté dovednosti zahrnují nejen zdokonalení anglického jazyka, ale také praktické cvičení v psaní e-mailů, telefonování, prezentování, vyjednávání a poskytování pomoci studentům a zaměstnancům. „Byla to skvělá možnost zlepšit si angličtinu, opravdu doporučuji všem přihlásit se. Kurz je pro všechny úrovně angličtiny a bylo to fakt super, rozuměla jsem úplně všemu a bylo to cool,“ uvedla pracovnice varšavské univerzity Lazarski. „Přijela jsem, abych získala více sebevědomí v angličtině,“ doplnila její slova účastnice z finské univerzity LUT v Lappeenranta a dodala: „Moc se mi také líbilo, jak je kurz strukturován, dopoledne jsme se učili a odpoledne jsme společně objevovali město.“


Díky kombinaci různých výukových metod a osobního vedení lektorky byli účastníci schopni efektivně rozvíjet své komunikační schopnosti a získat důležité znalosti pro úspěšné působení v pracovním prostředí univerzit. „Splnil se mi sen, mohla jsem přijet do Prahy a zlepšit se v angličtině, což je opravdu klíčový krok v mém profesním rozvoji. Neváhejte, přijeďte do Prahy a užijte si to,“ uvedla pracovnice jedné z řeckých univerzit.


Potřebujete se naučit česky?

Na ÚJOP pořádáme kurzy češtiny různé délky, intenzity a zaměření.

Studujte v centru Prahy nebo se připojte k našim on-line kurzům.

Přihlaste se včas!
Sdílet na:  
Zeptejte se nás
Kontakty

Obecný kontakt:
ujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 411

Dotazy ke studiu v kurzech:
studujop@ujop.cuni.cz
+420 224 990 420
+420 778 754 481

Dotazy ke zkoušce pro trvalý pobyt:
praha.trvalypobyt@ujop.cuni.cz
+420 224 090 210

Dotazy ke zkoušce pro občanství:
obcanstvi@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451

Dotazy ke zkoušce CCE, ke zkoušce pro LF a zkouškám NANEČISTO:
vtc@ujop.cuni.cz
+420 224 990 451


IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4


Sledujte nás


Jak k nám


Ústav jazykové a odborné přípravy

Univerzity Karlovy

Vratislavova 29/10

128 00 Praha 2

Česká republika