4. prosince 2023

Den otevřených dveří na Sutnarce ohromil studenty ÚJOP UK

Den otevřených dveří na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni se stal nezapomenutelným zážitkem pro studenty Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy (ÚJOP UK). Na fakultu proudily 10. listopadu 2023 desítky zájemců o bakalářské, navazující magisterské a doktorské studium, kteří si nenechali uniknout jedinečnou příležitost nahlédnout do více než dvacítky uměleckých ateliérů a seznámit se s prostředím i zákulisím výukových prostor designu a umění.

Na studenty čekala v Plzni jako průvodkyně jejich lektorka z oboru architektury a umění na ÚJOP Nonna Lorenz. Studenti přípravných kurzů nemohli získat zasvěcenější průvodkyni, protože Nonna na fakultě studovala v ateliéru keramiky vedeném Gabrielem Vachem a každoročně studenty ÚJOP touto akcí provází.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Nonna se ve své tvorbě pokouší najít rovnováhu mezi různými médii a způsoby vyjádření, její zájmy daleko přesahují původní obor a právě tento multižánrový přístup a znalost jednotlivých plzeňských ateliérů se zúročily při dni otevřených dveří. Díky jejímu přehledu se všichni zájemci o budoucí studium uměleckých oborů během chvilky rozdělili do správných uměleckých ateliérů, kde po celý den probíhaly konzultace ohledně studia a předkládaného portfolia.

Pro potenciální studenty byla velmi inspirativní možnost hovořit se současnými studenty fakulty, kteří v jednotlivých ateliérech pokračovali v práci na svých uměleckých dílech. Při neformálních hovorech sdíleli své příběhy a zkušenosti, což přineslo návštěvníkům reálný pohled na studentský život na Sutnarce.

Den otevřených dveří na Sutnarce poskytl inspiraci a informace pro budoucí studenty, kteří hledají vhodné místo pro své umělecké a designové vzdělání. Jedinečná možnost vyslechnout si hodnocení vlastního portfolia přímo od pedagogů fakulty zvýší jejich šance na přijetí. Pro všechny studenty byla možnost konzultace velkým přínosem a usnadní jim výběr nejlepších vlastních uměleckých děl předkládaných při přijímacím řízení.