Krajani navštívili Radio Prague International

Nahlédnout do zákulisí médií, která propojují Českou republiku se svými krajanými po celém světě měli možnost účastníci Letního kurzu češtiny pro krajany. Jedinečnou možnost setkat se s tvůrci programů z Radio Prague International využilo všech 60 účastníků kurzu, který se koná v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a Ministerstvem zahraničních věcí.

4. srpna 2023

Nejvyšší ocenění na Mezinárodní konferenci zahraničních studentů češtiny získali studující z Polska a Ukrajiny

Hlavní ceny na Mezinárodní konferenci zahraničních studentů češtiny získaly v pátek 28. dubna v disciplíně překlad Kinga Stanaszek z Univerzity ve Varšavě a v disciplíně tematických a odborných prezentací Anhelina Fitsai z Ukrajiny a Maria Krośkiewicz z Univerzity ve Varšavě.

2. května 2023

Na Mezinárodním studijním veletrhu v Hanoji prezentoval ÚJOP UK možnosti studia na Univerzitě Karlově

Na nedávném studijním veletrhu Begin Edu Fair v Hanoji se představilo mnoho prestižních univerzit z celého světa, mezi nimiž nechyběla ani Univerzita Karlova. Za Ústav jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK) prezentovala studijní příležitosti a možnosti pro zájemce z Vietnamu ředitelka Dana Hůlková Nývltová a její zástupkyně Barbora Štindlová.

28. dubna 2023

Studenti si užili Velikonoce na poděbradském zámku

Velikonoce, jeden z nejvýznamnějších křesťanských svátků, se slaví po celém světě. I když jsou především křesťanským svátkem, stávají se stále více svátkem pro všechny lidi bez ohledu na náboženství. Na poděbradském zámku si studenti užili předčasnou oslavu Velikonoc.

14. dubna 2023

Rekvalifikační kurz zásadně mění ukrajinským ženám kvalitu života

Téměř tři desítky ukrajinských žen v České republice úspěšně dokončily 60hodinový rekvalifikační kurz češtiny, který pořádal Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy. Ve výukových prostorách Centra Voršilská byla uspořádána 31. března u příležitosti ukončení výuky malá slavnost, kde studentky převzaly oficiální osvědčení o absolvování kurzu.

12. dubna 2023

Kterak Jožin z bažin Benceho do Prahy přivedl

Jednoho dne si Bence Bolla na webové stránce Eötvös Loránd University v Budapešti všiml upozornění, že byl zahájen výběrového řízení do programů Erasmus+ a studenti mohou posílat přihlášky. Rozhodl se vyzkoušet si své znalosti bohemisty a zažádal o stáž na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.

3. dubna 2023

Zástupci Univerzity Pardubice prezentovali studijní obory na ÚJOP

Po přestávce způsobené pandemií byla obnovena tradice prezentace Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice v studijních centrech Ústavu jazykové a odborné přípravy v Praze a Poděbradech. Proděkanka pro vnější vztahy Alena Komersová spolu se svým kolegou Tomášem Syrovým, navštívili obě pracoviště a představili svou fakultu.

16. března 2023

Vyzkoušejte si prezentovat nebo překladát v naší soutěži

Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice pořádá již osmý ročník Mezinárodní konference zahraničních studentů češtiny jako cizího jazyka. Akce se uskuteční 27. a 28. dubna 2023 a záštitu nad ní převzala rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 24. března 2023.

14. března 2023

Česko je pro kazašské studenty nejpopulárnější stát pro studium

Stovky zájemců se těsnaly u stánku Ústavu jazykové a odborné přípravy při prezentačním turné po Kazachstánu. Velký zájem o naše přípravné kurzy na Begin Edu Fair v Astaně a Almatě potvrdily výsledky průzkumu Evropské komise, podle kterého je pro kazašské studenty nejpopulárnějším státem světa pro studium Česko.

8. března 2023

Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka oslavila 20 let existence

Oslavy dvacátého výročí založení Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka odstartovala slavnostní konference, která se konala 18. února v prostorách smíchovského Impact Hubu. Sympozium odborné zájmové organizace učitelů na všech stupních a typech škol i mimoškolských vzdělávacích zařízení bylo současně jubilejním 80. setkáním.

28. února 2023