Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Praha (Krystal) - Ubytování

Studenti střediska Praha-Krystal mají na výběr ze dvou typů ubytování:

• Hotel Krystal
  • Kolej Hvězda
HOTEL KRYSTAL

Lokalita a dostupnost
Adresa: José Martího 2/407, Praha 6 – Veleslavín (mapa)
Vzdálenost od školy: škola a ubytování se nachází v jedné budově. Hotel je dobře dostupný z centra i z letiště.

Jana Geršiová - hospodář
E-mail: jana.gersiova@ujop.cuni.cz
Mob.: +420 770 106 367

Ubytování
Studenti jsou ubytování ve dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení. Na pokoji je lednice. Internet (wifi v pokojích i studovnách) v ceně ubytování. Studenti mohou využívat společnou kuchyňku na patře. Kuchyňka vybavena sporákem, troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a zamykatelnou skříňkou pro pokoj. Používání vlastních spotřebičů je zakázáno. Za poplatek mohou studenti využít prádelnu na každém patře (za poplatek 60 Kč/cyklus praní, sušení zdarma). Výměna ložního prádla a ručníků probíhá každý týden. Hotelový úklid pokojů (luxování, úklid koupelny a vynesení odpadků) též 1x týdně. Vratná kauce pro případ škody je 10 000 Kč.

Stravování
Studenti mohou využívat vybavené kuchyňky, popřípadě se mohou stravovat v hotelové restauraci za příznivé ceny.

Okolí ubytování
Hotel Krystal leží na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. V jeho těsné blízkosti se nachází koupaliště Džbán a velký sportovně rekreační areál FTVS, kde je možno za poplatek využít posilovnu či solárium nebo se věnovat jiným sportovním aktivitám, jako je spinning, aerobic, indoor rowing, squash, stolní tenis atd.

Ubytování v jednolůžkových pokojích je možné pouze v případě volné ubytovací kapacity.

Ceník ubytování

Fotografie ubytování naleznete ve fotogalerii.

KOLEJ HVĚZDA

Lokalita a dostupnost
Adresa: Zvoníčkova 5, 162 08 Praha 6 (mapa)

Vzdálenost od školy: cca 15 min (doporučené spojení MHD – Metro Nádraží Veleslavín-Petřiny, přestup na autobus č. 191/168 do zastávky Nad Markétou).
Bus/tram se nachází 500 m pěšky od kolejí.

Ubytování
Kolej Hvězda nabízí dvoulůžkové pokoje bez příslušenství. Na každém pokoji malá lednice. Sprchové kouty, toalety i kuchyň jsou umístěny na patře. Společná kuchyňka vybavena sporákem s troubou, mikrovlnkou (konvice vlastní). Na koleji můžete využít společenskou místnost, studijní místnost, tělocvičnu i studentský klub. V celém areálu koleje Hvězda (i na pokojích) je bezplatné připojení k wifi. Za dodatečnou platbu můžete využít pračku (12 Kč/h). K dispozici sušička prádla + kóje na sušení prádla. Výměna ložního prádla 2xměsíčně (samoúklid).

Podrobnější informace o koleji můžete nalézt na stránkách Kolejí a menz Univerzity Karlovy.

Cena ubytování
Dvoulůžkový pokoj: 110 Kč/noc (bez příslušenství).

Studenti, kteří mají zájem o zajištění ubytování na koleji Hvězda, musí předem uhradit částku 150 EUR, která pokrývá ubytování na období 1.–30. 9. (bez ohledu na datum příjezdu). Ubytování od 1. října si studenti platí přímo na koleji dle ceníku výše.

Okolí ubytování
V okolí koleje Hvězda se nachází Břevnovský klášter a hřiště