Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Střediska a součásti

Střediska a součásti

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně – cesta ke studiu přírodních věd

Chcete studovat medicínu nebo farmacii na vyhlášených fakultách Univerzity Karlovy? Lákají vás obory jako biochemie nebo ekologie? Pak pro vás středisko Mariánské Lázně představuje tu nejlepší volbu!

Středisko má padesátiletou tradici přípravy cizinců ke studiu na českých VŠ a úzké vazby na 1. lékařskou fakultu UK. Během ročního přípravného kurzu si zde osvojíte znalosti češtiny potřebné k bezproblémovému zvládnutí vysokoškolského studia přírodovědného zaměření i odborných předmětů nutných k úspěšnému složení přijímacích zkoušek.

Po roce úroveň B2

V prvním semestru je kladen důraz na výuku češtiny a základní terminologii z biologie, fyziky a chemie. Ve druhém semestru si pak studenti prohlubují znalosti češtiny pro lékařské a přírodovědné obory. Rozšiřuje se výuka biologie, chemie a fyziky i dalších předmětů v závislosti na zvolené specializaci studenta.

Po absolvování kurzu studenti skládají zkoušku z češtiny na úrovni B2 CEFR, která je nutnou podmínkou k přijetí ke studiu na téměř všech vysokých školách. Úspěšní absolventi obdrží doklad o zakončení studia.

Koleje jsou kousek od školy

Škola je situována v centru Mariánských Lázní. Ubytování mají studenti zajištěno na koleji asi deset minut chůze od budovy školy.

Video

Virtuální prohlídka

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

 

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X