Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Medicínské obory v angličtině COMPLEX

Přípravný anglojazyčný program ke studiu medicínských oborů probíhá ve středisku Poděbrady. Toto klidné lázeňské město leží asi hodinu jízdy od pražského letiště a do hlavního města se dostanete kdykoliv jednoduše vlakem nebo autobusem. Poděbrady disponují mnoha obchody a restauracemi, kolonádou, rozlehlými parky a širokými možnostmi kulturního, sportovního a společenského vyžití. Výukové prostory se nacházejí v budově poděbradského zámku přímo na hlavním náměstí. Součástí prostoru zámku je i velká zahrada využívaná pro různé studentské aktivity. Ubytování je poskytováno na studentských kolejích vzdálených od výukového centra 10 minut chůze.

Studium (celkem 35 hodin týdně) zahrnuje výuku oborových předmětů v angličtině (biologie, chemie, fyzika, lékařská etika), a také výuku angličtiny, latiny a základů českého jazyka.
Akademický rok začíná dvoutýdenním adaptačně-orientačním kurzem (celkem 25 hodin týdně). Jedná se o intenzivní kurz češtiny a angličtiny, ověření znalosti angličtiny a o seznámení s českými reáliemi, studijním střediskem, Ústavem jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK) a s lokací. Výuka oborových předmětů začíná od třetího týdne. Oborové předměty revidují a doplňují středoškolské znalosti studentů a připravují studenty cíleně na přijímací zkoušky a na nástup do studia na vysoké škole. Lektoři kombinují teoretický výklad s praktickými úkoly a procvičováním.

Studenti absolvují ve všech vyučovaných předmětech průběžné kontrolní testy ověřující jejich pokrok. Na základě úspěšného splnění závěrečných zkoušek obdrží osvědčení.

Výuka se skládá ze seminářů, přednášek a komplexních studijních zadání doplněných o možnost individuálních konzultací s vyučujícími. Studium na ÚJOP UK cíleně připravuje studenty na vysokoškolský způsob práce (samostatnost, zodpovědnost, time management).

Program dále zahrnuje:

• základní výukové materiály
  • podporu kurátorů hovořících anglicky
  • registraci na policii po příjezdu
  • pomoc při nostrifikaci středoškolského / vysokoškolského vzdělání
  • pomoc s výběrem vysoké školy a vyplněním přihlášky
  • pomoc a podporu v řešení běžných životních situací
  • mimovýukové aktivity (sportovní a kulturní akce, setkávání s absolventy, informační webináře a další)

Studium je vhodné pro zájemce o bakalářské i magisterské studijní programy zdravotnických oborů.

Pro detailnější informace k obsahu kurzu můžete kontaktovat jeho koordinátorku Mgr. Jitku Krebsovou.

Medicínské obory v angličtině

Termín kurzu

zimní semestr: 5.9.2022 – 20.1.2023
zkouškové období: 23. – 27.1.2023

letní semestr: 30.1. – 19.5.2023
zkouškové období: 23.5. – 30.6.2023

6560 EUR

Hodinová dotace

35 hodin týdně

Vyučované předměty
  • biologie
  • fyzika
  • chemie
  • angličtina
  • lékařská etika
  • čeština (základní kurz)
  • latina (základní kurz)

studujop@ujop.cuni.cz
WhatsApp: +420 778 754 481

Klasifikace studijních programů
Programy jsou určeny pro zájemce o následující obory:

0911 STOMATOLOGIE (Stomatologie, zubní lékařství, dentální hygiena)
0912 HUMÁNNÍ MEDICÍNA (Všeobecné lékařství, zdravotnický záchranář)
0914 LÉKAŘSKÁ DIAGNOSTIKA A LÉČEBNÉ TECHNIKY (Optika a optometrie, Zdravotnická bioanalytika, Radiologická fyzika, Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví Bc., Lékařská genetika a molekulární diagnostika Bc.)
0915 TERAPIE A REHABILITACE (Fyzioterapie, ergoterapie, nutriční terapie)
0916 FARMACIE
0841 VETERINÁŘSTVÍ (Veterinární hygiena a ekologie, Veterinární lékařství Mgr.)

Přihláška ONLINE PŘIHLÁŠKA