Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Přípravné kurzy

ke studiu na VŠ

Letní školy

Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE

Charakteristika kurzu

Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE je intenzivní jazykový kurz připravený speciálně pro americké studenty, kteří získají stipendium Foreign Language and Area Studies (FLAS) Fellowship.

Program kurzu

Kurz obsahuje 140 hodin jazykové výuky na středně pokročilé úrovni. Požadovaná minimální vstupní jazyková úroveň je Novice High, ideální Intermediate Low amerického jazykového rámce ACTFL. Podívejte se na přesný popis jazykových úrovní. Otestovat svou jazykovou úroveň můžete pomocí Can do statements podle ACTFL.

Kurz nabízí i mimojazykové aktivity – některé jsou součástí studijního programu (orientace, vycházky po Praze, exkurze knihoven, promítání filmů), další kulturně-společenské akce jsou volitelné a nejsou zahrnuty v ceně kurzu (výstavy, divadelní či hudební představení).
Nabízíme i víkendové výlety mimo Prahu.

Při výuce se zaměřujeme na praktický i akademický jazyk a komunikaci. V průběhu kurzu se rovnoměrně dbá na komunikaci mluvenou i psanou, procvičuje se čtení a poslech, a samozřejmě nezapomínáme na gramatiku. Kurz koresponduje s Evropským referenčním rámcem (SERR) i s americkým jazykovým rámcem ACTFL. Samozřejmostí je individuální podpora studentů, konzultace projektů a jejich prezentace.

Účastníci kurzu dostanou osvědčení o absolvování kurzu a vysvědčení. Výdej osvědčení je registrován na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.

Zájemci mají možnost složit certifikovanou zkoušku z češtiny, nabízíme také přípravný kurz k této zkoušce. Cena certifikované zkoušky a přípravného kurzu není zahrnuta v ceně kurzu. Studenti Letní školy češtiny SUMMER FLAS PRAGUE dostanou na zkoušku a přípravný kurz slevu.

Summer FLAS Prague

Uzávěrka přihlášek 30.06.2022
Termín kurzu

4. 7. - 12. 8. 2022

1 700 EUR
Informace o platbě

Hodinová dotace

Celkem 140 výukových hodin.

Místo výuky

Praha-Voršilská v centru Prahy prezenčně

Kontakt pro otázky online přihlášek a plateb:
Pavla Müllerová
E-mail: Pavla.mullerova@ujop.cuni.cz