Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Ekonomické obory v angličtině COMPLEX

Přípravný program ke studiu ekonomických oborů probíhá ve středisku Poděbrady. Toto klidné lázeňské město leží asi hodinu jízdy od pražského letiště a do hlavního města se dostanete kdykoliv jednoduše vlakem nebo autobusem. Poděbrady disponují mnoha obchody a restauracemi, kolonádou, rozlehlými parky a širokými možnostmi kulturního, sportovního a společenského vyžití. Výukové prostory se nacházejí v budově poděbradského zámku přímo na hlavním náměstí. Součástí prostoru zámku je i velká zahrada využívaná pro různé studentské aktivity. Ubytování je poskytováno na studentských kolejích vzdálených od výukového centra 10 minut chůze.

Studium (celkem 35 hodin týdně) zahrnuje výuku ekonomických předmětů a matematiky v angličtině, rozšiřující výuku odborné angličtiny a základů českého jazyka. Akademický rok začíná dvoutýdenním adaptačně-orientačním kurzem (celkem 25 hodin týdně). Jedná se o intenzivní kurz češtiny a angličtiny, ověření znalosti angličtiny a o seznámení s českými reáliemi, studijním střediskem, Ústavem jazykové a odborné přípravy (ÚJOP UK) a s lokací. Výuka oborových předmětů začíná od třetího týdne. Oborové předměty revidují a doplňují středoškolské znalosti studentů a připravují studenty cíleně na přijímací zkoušky a na nástup do studia na vysoké škole. Lektoři kombinují teoretický výklad s praktickými úkoly a procvičováním.

Studenti absolvují ve všech vyučovaných předmětech průběžné kontrolní testy ověřující jejich pokrok. Na základě úspěšného splnění závěrečných zkoušek obdrží osvědčení.

Výuka se skládá ze seminářů, přednášek a komplexních studijních zadání doplněných o možnost individuálních konzultací s vyučujícími. Studium na ÚJOP UK cíleně připravuje studenty na vysokoškolský způsob práce (samostatnost, zodpovědnost, time management).

Program dále zahrnuje:

• základní výukové materiály
  • podporu kurátorů hovořících anglicky
  • registraci na policii po příjezdu
  • pomoc při nostrifikaci středoškolského / vysokoškolského vzdělání
  • pomoc s výběrem vysoké školy a vyplněním přihlášky
  • pomoc a podpora v řešení běžných životních situací
  • mimovýukové aktivity (sportovní a kulturní akce, setkávání s absolventy, informační webináře a další)

Studium je vhodné pro zájemce o bakalářské, magisterské i navazující magisterské studijní programy.

Pro detailnější informace k obsahu kurzu můžete kontaktovat jeho koordinátorku Mgr. Jitku Krebsovou.

Ekonomické obory v angličtině

Termín kurzu

zimní semestr: 5.9.2022 – 20.1.2023
zkouškové období: 23. – 27.1.2023