Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Přípravné kurzy

Přípravné kurzy

ke studiu na VŠ
Zkoušky

Zkoušky

Přihlaste se na naši
Certifikovanou zkoušku
z češtiny pro cizince!
Letní školy

Letní školy

Klasifikace studijních programů

V České republice je pro klasifikaci oborů vzdělání používán mezinárodní standard International Standard Classification of Education - Fields of Education and Training classification (ISCED-F 2013), který byl vytvořen Organizací OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO).

Více o ISCED-F klasifikaci si můžete přečíst na oficiálních stránkách UNESCO.

V našich online přihláškách tuto mezinárodní klasifikaci používáme, protože ji v kódech studijních programů také používají české vysoké školy.

Jak vybrat studijní program?
• Vyberte si jeden ze souhrnných názvů oborů se čtyřmístným ISCED-F kódem a zaškrtněte ho v kolonce "Obor budoucího VŠ studia"
• V kolonce "Studijní program" uveďte jeden z programů, které spadají pod vámi vybraný obor - názvy studijních programů jsou uvedené v závorce u každého oboru.

Poznámka: Název oboru i studijního programu, které zaškrtnete v online přihlášce, budou též vytištěny na potvrzení o studiu, které budete předkládat se žádostí o pobytové oprávnění na konzulárním úřadě.

• COMPLEX
Ekonomické obory
Humanitní, umělecké obory a architektura
Medicína a přírodovědní obory
Technické obory

• FAST
Ekonomické obory
Humanitní, umělecké obory a architektura
Medicína a přírodovědní obory
Technické obory

• FLEXI 
Humanitní a umělecké obory

Studium v angličtině

Ekonomické obory
Medicínské obory

Pokud potřebujete s výběrem oboru poradit, neváhejte se na nás obrátit e-mailem na studujop@ujop.cuni.cz, WhatsApp +420 778 754 481.

 

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X