Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Přípravné kurzy

Přípravné kurzy

ke studiu na VŠ
Zkoušky

Zkoušky

Přihlaste se na naši
Certifikovanou zkoušku
z češtiny pro cizince!
Letní školy

Letní školy

Hodnocení studentů

Praha-Hostivař

Anonym: Alena je velmi skvělá referentka. Vždycky se vším pomohla. Všechno se mi líbí, a kdybych měl možnost, jel bych studovat ještě jednou v Hostivaři.

Anonym: Jsem rád, že jsem dostal na ty kurzy. Bude se mi stýskat.

Anonym: Byl jsem s kurzem spokojen, všechno se mi líbilo. Chtěl bych poděkovat Aleně za její pomoc v jakékoliv situaci. Měl jsem moc rád výlety do Liberce a Pardubic, organizátorkou kterých je Alena. Pan ředitel je taky moc dobrý člověk, někdy přísný a někdy veselý. Když jsme jeli na výlet, pan ředitel vždycky něco povídal o těch městech, ve kterých jsme byli.

Anonym: Kurzy ÚJOP UK jsou výborný pro studenty ze zahraničí. Po kurzu každý člověk někam se dostal a něco se dozvěděl. Podle mého názoru ty kurzy jsou nejlepší v ČR.

Praha-Krystal

Polina Zakharchuk: Výborný kurz češtiny. Na lekcích je pořád přátelská atmosféra.Jsem šťastná, že jsem měla příležitost připravit se zde na vysokou školu. V létě jsem se dostala na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, na obor Anglický jazyk-Ruský jazyk.

Shevchenko Yana: Zdravím a děkuji za možnost se podělit o svou zkušenost ročního studia na středisku Krystal. Po ukončení školy v 17. letech jsem přijela do Prahy s nulovou úrovní češtiny a s cílem studovat na české univerzitě, stejně jako mnozí druzi. Bylo mi řečené, že zahraniční student vysoké školy potřebuje znalost českého jazyka na úrovni B2, která je dosažitelná v ročním intenzivním kurzu češtiny. Bylo skvělé, že kolem nás byli rodilí mluvčí učitelé, kteří jíž od 1. hodiny na nás mluvili jenom česky. Byli jsme pak příjemně překvapení z toho, že je v jazyce rychle cítit pokrok.

Po prvním měsíci výuky jsem samostatně cestovala vlakem do různých koutů České republiky a neměla jsem závažný problém v konverzaci na cestě. Kromě hodin češtiny mi ještě hodně pomohli i jiné předměty, které výrazně rozšiřovali slovní zásobu a seznamovali mě s dějinami a kulturou země, ve které teď bydlím.

Již po 4. měsících studia a příprav jsem měla přijímací řízení na univerzitě, kde byl test z dějin umění, pohovor, různé úkoly - a vše samozřejmě v českém jazyce. Naštěstí se podařilo vše splnit a už v půlce jazykového kurzu na ÚJOP UK jsem věděla, že jsem přijatá na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, na tvůrčí obor Animovaná tvorba. Na fakultě se moje čeština tak líbila vedení, že v obou semestrech prvního ročníku jsem byla moderátorkou studentských TV novin. Celý druhý ročník jsem strávila na zahraniční stáži v Norsku díky programu Erasmus, umožňující výměnné  pobyty studentů evropských univerzit. Momentálně jsem ve třetím ročníku a pracuji na bakalářské práci, kterou píši v českém jazyce a součastně dělám doučování ruského jazyka a překlady do ruštiny a češtiny.

Všem budoucím studentům doporučuji tyto jazykové kurzy, byla jsem velice spokojená s kvalitou vzdělání, s naplnění studia a s učiteli a vedením, kteří pomáhali při vzniku jakéhokoliv problému. Díky jejich tvůrčímu přístupu k výuce se tento rok stal nezapomenutelnou zkušeností.

S pozdravem a přáním všeho nejlepšího,
Yana Shevchenko (vk.com/yana27)

Poděbrady

Armen Ambartsumyan: Bylo to hezké. Nemusel jsem myslet na nic jiného než na studium. Příroda, počasí, město, učitelé - všechno bylo perfektní.

Alisa: Studijní pobyt v Poděbradech překonal všechna moje očekávání. Příjemné město, laskavé a vnímavé učitele. Učení je zábava, a co je nejdůležitější, našla jsem přátelé na celý život. Na Poděbrady vzpomínám velmi ráda. 

Amis, Tunisko, 25 let: Zkušenosti v ÚJOP byly krásné, navzdory obtížnosti učení českého jazyka. Chtěl bych poděkovat všem učitelům a všem pracovníkům na správě střediska.

Žena, Rusko, 19 let: Všechno tady funguje, takže jestli ty sám chceš studovat, tak dosáhneš dobrých výsledků, pokud ne, tak jeď domů – to je ta nejlepší varianta.

Centrum distančního vzdělávání

Soňa Klimešová (Madrid): On-line kurz angličtiny pro začátečníky mi vyhovoval svou strukturou, vše je v něm srozumitelně vysvětleno a podáno. Mohla jsem studovat dle svých časových možností, což mi velmi vyhovovalo. Kurz je, myslím, náročný vzhledem k množství informací, které předává v poměrně krátkém období, což nutí ke každodennímu studiu. Po skončení kurzu mám pocit, že jsem již KONEČNĚ zvládla základy angličtiny. Komunikace s ÚJOPem (technická podpora, tutor) fungovala bez problémů a velmi rychle. 

Jane (Spojené státy americké): Byla jsem velmi spokojena s komunikací se svou tutorkou. Měla jsem to štěstí, že jsem byla vedena paní Barborou Hercikovou. Paní Herciková je opravdu kompetentní osoba a velmi motivující tutorka. Někdy jsem měla trochu problém najít, v čem jsem udělal ve cvičení chybu, nicméně celkově kurz předčil má očekávání. U on-line kurzu jsem neočekávala tak vstřícný přístup tutora. Největší motivací byli pro mé mí čeští kamarádi. Velkou výhodou těchto kurzů je časová flexibilita, mohla jsem studovat, kdykoli jsem chtěla (kurzy nemají svůj přesný rozvrh) a lekce si rozkládat tak, abych to zvládla.

Marina (Bosna a Hercegovina): Studium je nejlepší investice, s kurzem jsem byla spokojena na 100%. Stíhala jsem plnit všechny úkoly dle časového harmonogramu. Studovala jsem jak často jsem chtěla (5x týdně po 3h). Díky tomuto kurzu jsem se z úplného začátečníka dostala na úroveň A1.

Nasir (Ázerbájdžán): Absolvoval jsem základní kurz a získal znalosti ČJ na úrovni A1, studium jazyků považuji za jeden z nejdůležitých faktorů vývoje člověka.

Philippe (Belgie): Skvělý kurz, mohl jsem studovat, kdykoli jsem chtěl.

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X