Přípravné kurzy

ke studiu na VŠ

Letní školy

Ukrajinští vysokoškoláci se už učí česky

26.04.2022 / Kurzy

První ukrajinští freemoveři zahájili přípravu na studium v češtině v našem studijním středisku v Praze. Ústav jazykové a odborné přípravy pro ně připravil intenzivní kurz češtiny, který zahrnuje 25 hodin týdně a kontrolované studium v aplikacích.

„Otevřeli jsme první studijní skupiny pro studenty z devíti různých fakult Univerzity Karlovy a další budou následovat v příštích týdnech. Skupiny zaměřujeme podle toho, z jakých fakult studenti pocházejí a na jaké typy programů se připravují. Speciální třídu jsme tak mohli vzhledem k počtu studentů vytvořit pro Fakultu sociálních věd, ale ukrajinští freemoveři se u nás připravují i na studium na Filozofické, Přírodovědecké, Matematicko-fyzikální a dalších fakultách.," uvádí vedoucí pražského studijního centra ÚJOP UK Petra Landergott Kalvínská.

První dva kurzy češtiny se zahájily v pondělí 25. dubna, ale již za týden zasednou do lavic výukového centra ukrajinští studenti lékařských fakult naší univerzity. V intenzivní výuce jazyka mají studenti možnost pokračovat až do září. Ukrajinští freemoveři se mohou stále hlásit na české vysoké školy a od října pokračovat v České republice ve studiu na jednotlivých univerzitách.