Certifikovaná zkouška z češtiny pro mládež

Certifikovaná zkouška z češtiny pro mládež je nabízena na dvou úrovních obtížnosti:

• CCE–A1 pro mládež
  • CCE–A2 pro mládež

Zkouška je určena všem cizincům mladším 16 let, kteří si chtějí či potřebují ověřit stupeň své komunikační kompetence v češtině.

Účast v žádných kurzech není pro vykonání zkoušky podmínkou.

Osvědčení o úspěšně vykonané zkoušce se vydává dvojjazyčně v češtině a angličtině, němčině nebo ruštině. Při rozhodování, o kterou úroveň požádat, využijte pomocné tabulky pro sebehodnocení, která vychází ze Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (Common European Framework of Reference for Languages), a z Evropského jazykového portfolia pro žáky do 11 let a z Evropského jazykového portfolia pro žáky a žákyně ve věku 11–15 let.

Bez vyplnění přihlášky nebude kandidát připuštěn ke zkoušce.

Na termíny v ČR je nutno se přihlásit nejpozději 7 dnů před zkušebním termínem, na termíny v zahraniční do data stanoveného zahraničním zkušebním centrem.

V den zkoušky se musíte k registraci dostavit nejméně 30 minut před začátkem zkoušky. S sebou si prosím přineste platný průkaz totožnosti s fotografií (např. cestovní pas nebo průkaz vydaný školou), doklad o zaplacení a psací potřeby. Před zkouškou je potřeba se seznámit se Zkušebním řádem.

Česká republika: Praha

Termín zkoušky

Francouzské lyceum v Praze
Drtinova 7
(mapa)

CCE–A1 pro mládež 1 600 Kč
CCE–A2 pro mládež 1 700 Kč

Sekretariát:
e-mail: vtc@ujop.cuni.cz

Přihláška V tuto dobu není možné se přihlásit

Německo: Weiden

Termín zkoušky

Staatliche Realschule für Knaben
Kurt-Schumacher-Allee 8
92637 Weiden in der Oberpfalz (mapa)
Německo

Bližší informace o platbě včetně cen obdržíte e-mailem.

PaedDr. Ladislava Holubová
E-mail: l.holubova@oth-aw.de