Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Tělesná výchova, sport, ochrana obyvatelstva

Obory tělesná výchova a sport, ochrana obyvatelstva, aplikovaná tělesná výchova

Všechny studijní obory se studují na Univerzitě Karlově, Fakultě tělesné výchovy a sportu, nebo i na dalších univerzitách mimo Prahu. Obory jsou vhodné pro aktivní sportovce, protože na všechny obory s výjimkou managementu tělesné výchovy a sportu je talentová zkouška ze sportovních disciplín.

Na speciální přípravu pro talentové zkoušky z tělesné výchovy je možné se přihlásit přímo na Fakultě tělesné výchovy a sportu v sousedství střediska Krystal.

Obor tělesná výchova a sport připravuje na budoucí kariéru trenéry sportovních disciplín, fitness trenéry, ale obor také připravuje na působení v cestovním ruchu a rekreačních a turistických centrech.

Obor ochrana obyvatelstva připravuje absolventy na výuku krizového managementu, ale i na krizový management ochrany obyvatel při mimořádných událostech a na krizové řízení.

Obor аplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami připravuje absolventy na práci s osobami se specifickými potřebami, ať již tělesnými, nebo duševními. Absolventi mohou pracovat v centrech rehabilitace, sportovních svazech a dalších institucích pro osoby se specifickými potřebami.

Profilové odborné předměty pro přijímací zkoušky:
• sportovní příprava z atletiky, gymnastiky, sportovních her a plavání;
• matematika;
• logika.

Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu

Obor management tělesné výchovy a sportu

Obor management tělesné výchovy a sportu připravuje absolventy na kariéru manažerů sportovců, sportovních klubů, ale i cestovních kanceláří a agentur. Studium tohoto oboru se zaměřuje nejenom na znalosti z oblasti ekonomie a cizích jazyků, ale i na odborné znalosti a dovednosti z oblasti sportu.

Profilové odborné předměty pro přijímací zkoušky:
• matematika
• cizí jazyk - angličtina, nebo němčina na úrovni B2.

Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu