Praha-Krystal - Ubytování

Кde a pro koho?

V současné době nabízíme studentům střediska Praha-Krystal dvě varianty ubytování.

A) Kolej Univerzity Karlovy "Hvězda". Adresa: Zvoníčkova 5, Praha 6.

Výhody ubytování na koleji Hvězda:

- Nízká cena.
Ubytování na koleji Hvězda je opravdu LEVNÉ – ceny se pohybují mezi 3000Kč - 4000Kč/měsíc. Pro srovnání - za předplacenou částku ve výši 600 EUR můžete bydlet na koleji Krystal 2 měsíce, a na koleji Hvězda 4 - 5 měsíců.

- Ubytování spolu s českými studenty.
Skvělé podmínky pro každodenní trénink českého jazyka v reálných situacích.

- Rychlá integrace do českého prostředí.
Navazování nových přátelství. Čeští kamarádi vám mohou pomoci lépe pochopit českou mentalitu a zjistit více o opravdovém životě místních obyvatel.

- Možnost zůstat bydlet ve stejném pokoji i po ukončení studia v přípravném kurzu (až se dostanete na univerzitu).
Pro mnohé studenty je změna ubytování po skončení kurzu poměrně složitá záležitost.  Vy se můžete této situaci vyhnout a být ubytování na univerzitní koleji již na přípravném kurzu a zůstat zde ubytováni i po úspěšném složení přijímacích zkoušek a přijetí na Univerzitu Karlovu.

- Kolej Hvězda se nachází nedaleko střediska Praha-Krystal  - na cestu (pomalým tempem) vám stačí přibližně 20 minut.  Jízda metrem ze stanice "Petřiny" do stanice "Nádraží Veleslavín" trvá pouhé 2 minuty.

Kolej Hvězda nabízí dvoulůžkové pokoje bez příslušenství. Sprchové kouty, toalety i kuchyň jsou umístěny na patře. Na koleji můžete využít společenskou místnost, studijní místnost, tělocvičnu i studentský klub. V celém areálu koleje Hvězda (i na pokojích) je bezplatné připojení k wifi.

Za dodatečnou platbu můžete využí pračku.

Informace o koleji můžete nalézt na stránkách Kolejí a menz Univerzity Karlovy: https://kam.cuni.cz/KAM-306.html

B) Hotel Krystal. Adresa: José Martího 2/407, Praha 6 – Veleslavín.

Nabízíme zde ubytování jak studentům ročních, tak i krátkodobých kurzů.

Ceny zahrnují ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízení a se základním vybavením, včetně internetu.

Studenti mohou využívat společnou kuchyňku na patře, popřípadě se mohou stravovat v hotelové restauraci.
Za poplatek mohou studenti využít pračku (k dispozici na 7., 8. a 9. patře), zdarma sušičku.

Hotel Krystal leží na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. V jeho těsné blízkosti se nachází koupaliště Džbán a velký sportovně rekreační areál FTVS, kde je možno za poplatek využít posilovnu či solárium nebo se věnovat jiným sportovním aktivitám, jako je spinning, aerobic, indoor rowing, squash, stolní tenis atd.
Hotel je dobře dostupný z centra i z letiště.

Ceník ubytování
Deposit ve výši 600 EUR kryje výdaje za Vaše ubytování na příslušné koleji po dobu 60 dní na dvoulůžkovém pokoji. Pro bližší informace o platbách a ubytování kontaktujte ubytovací referenta: Hana Lajtkepová, e-mail: hana.lajtkepova@ujop.cuni.cz