Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Praha-Krystal - Ubytování

Studenti střediska Praha-Krystal mají na výběr ze dvou typů ubytování:

• Hotel Krystal
  • Kolej Hvězda

HOTEL KRYSTAL

Lokalita a dostupnost
Adresa: José Martího 2/407, Praha 6 – Veleslavín (mapa)
Vzdálenost od školy: škola a ubytování se nachází v jedné budově. Hotel je dobře dostupný z centra i z letiště.

Jana Geršiová - hospodář
E-mail: jana.gersiova@ujop.cuni.cz
Mob.: +420 770 106 367

Ubytování
Studenti jsou ubytování ve dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení. Na pokoji je lednice. Internet (wifi v pokojích i studovnách) v ceně ubytování. Studenti mohou využívat společnou kuchyňku na patře. Kuchyňka vybavena sporákem, troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a zamykatelnou skříňkou pro pokoj. Používání vlastních spotřebičů je zakázáno. Za poplatek mohou studenti využít prádelnu na každém patře (za poplatek 60 Kč/cyklus praní, sušení zdarma). Výměna ložního prádla a ručníků probíhá každý týden. Hotelový úklid pokojů (luxování, úklid koupelny a vynesení odpadků) též 1x týdně. Vratná kauce pro případ škody je 10 000 Kč.

Stravování
Studenti mohou využívat vybavené kuchyňky, popřípadě se mohou stravovat v hotelové restauraci za příznivé ceny.

Okolí ubytování
Hotel Krystal leží na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. V jeho těsné blízkosti se nachází koupaliště Džbán a velký sportovně rekreační areál FTVS, kde je možno za poplatek využít posilovnu či solárium nebo se věnovat jiným sportovním aktivitám, jako je spinning, aerobic, indoor rowing, squash, stolní tenis atd.

Ceník ubytování+soubory ke stažení

CENÍK UBYTOVÁNÍ PRO STUDENTY

Studující v dlouhodobých programech
Tento ceník je platný pro studující všech semestrálních, ročních a vícesemestrálních programů ÚJOP UK. Ceny jsou stanovené za lůžko a noc. Uvedené ceny za ubytování a poskytované služby jsou včetně aktuální zákonné sazby DPH.
K ceně za ubytování může být připočítán místní poplatek za ubytování osob v ubytovacích zařízeních podle platných právních předpisů.

Uchazeč o studium na ÚJOP UK, který si rezervuje dlouhodobé ubytování (delší než 89 nocí) je povinen předem uhradit stanovenou jednorázovou platbu dle zvoleného režimu placení.

V základním režimu placení hradí uchazeč předem nevratný poplatek za zajištění ubytování 150 EUR a zálohu na ubytování ve výši 450 EUR (dohromady 600 EUR). Uchazeči může být záloha vrácena v případě ukončení smlouvy více než 90 dní před dnem, od kdy má být ubytování dle smlouvy o ubytování poskytnuto.
Platba poplatku za zajištění ubytování a zálohy na ubytování pokrývá ubytování od 1. září daného roku do data tohoto roku, které je uvedené v ceníku.

Cena dalšího ubytování je hrazena v korunách českých přímo na středisku, kde ubytovaný studující studuje.
Pokud ubytovaný do 30. září zaplatí ubytování předem na celý zimní semestr, je mu účtována zvýhodněná cena dle výše uvedeného ceníku. Pokud student do 15. února zaplatí ubytování předem na celý letní semestr (do stanoveného data), je mu účtována zvýhodněná cena dle výše uvedeného ceníku.

Pokud ubytovaný do 30. září zaplatí ubytování předem na celý akademický rok (do stanoveného data), platí zvýhodněnou cenu dle výše uvedeného ceníku.
Vrácení již realizovaných úhrad za ubytování v případě dřívějšího ukončení ubytování se řídí Všeobecnými ubytovacími podmínkami. Ve výjimečných a odůvodněných případech lze v případě dřívějšího ukončení ubytování vrátit poměrnou část úhrady za ubytování.

Studující ve střednědobých programech
Tento ceník je platný pro studující šestinedělních programů ÚJOP UK. Ceny jsou stanovené v českých korunách za lůžko a noc. Výše cen je shodná s cenami pro studující v dlouhodobých programech.
Uchazeč o studium šestinedělního jazykového kurzu na ÚJOP UK, který si rezervuje ubytování (delší než 30 nocí a zároveň kratší než 89 nocí) je povinen předem uhradit nevratný rezervační poplatek 40 EUR.
V případě ubytování kratšího 45 nocí je ubytovaný povinen uhradit částku za celé ubytování předem nejpozději v okamžiku příjezdu.

Studující v krátkodobých programech
Studující ostatních programů ÚJOP UK hradí ceny určené ceníkem pro studující v dlouhodobých programech navýšené o 50% této ceny.

CENÍK HOSTINSKÉHO UBYTOVÁNÍ

Smlouva o ubytování

Všeobecné ubytovací podmínky

Fotografie ubytování naleznete ve fotogalerii.

KOLEJ HVĚZDA

Lokalita a dostupnost
Adresa: Zvoníčkova 5, 162 08 Praha 6 (mapa)
Vzdálenost od školy: cca 15 min (doporučené spojení MHD – Metro Nádraží Veleslavín-Petřiny, přestup na autobus č. 191/168 do zastávky Nad Markétou).
Bus/tram se nachází 500 m pěšky od kolejí.

Ubytování
Kolej Hvězda nabízí dvoulůžkové pokoje bez příslušenství. Na každém pokoji malá lednice. Sprchové kouty, toalety i kuchyň jsou umístěny na patře. Společná kuchyňka vybavena sporákem s troubou, mikrovlnkou (konvice vlastní). Na koleji můžete využít společenskou místnost, studijní místnost, tělocvičnu i studentský klub. V celém areálu koleje Hvězda (i na pokojích) je bezplatné připojení k wifi. Za dodatečnou platbu můžete využít pračku (12 Kč/h). K dispozici sušička prádla + kóje na sušení prádla. Výměna ložního prádla 2xměsíčně (samoúklid).

Podrobnější informace o koleji můžete nalézt na stránkách Kolejí a menz Univerzity Karlovy: https://kam.cuni.cz/KAM-306.html

Přečtěte si více o výhodách ubytování na koleji Hvězda zde.

Okolí ubytování
V okolí koleje Hvězda se nachází Břevnovský klášter a hřiště