Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Střediska a součásti

Střediska a součásti

Poděbrady - Reference studentů

Armen Ambartsumyan (2012-2013): Bylo to hezké. Nemusel jsem myslet na nic jiného než na studium. Příroda, počasí, město, učitelé - všechno bylo perfektní.

Alisa Makeeva (2012-2013): Studijní pobyt v Poděbradech překonal všechna moje očekávání. Příjemné město, laskavé a vnímavé učitele. Učení je zábava, a co je nejdůležitější, našla jsem přátelé na celý život. Na Poděbrady vzpomínám velmi ráda.

 

Hodnocení studentů akademického roku 2013-2014

Amis, Tunisko, 25 let: Zkušenosti v ÚJOP byly krásné, navzdory obtížnosti učení českého jazyka. Chtěl bych poděkovat všem učitelům a zejména paní Iloně Mazůrkové a panu Miroslavu Jílkovi a všem pracovníkům na správě střediska.

Žena, Rusko, 21 let: Tento kurz je celkem dobrý. Všemu vás tady naučí a vždy pomůžou. Ale samozřejmě musíte studovat, jinak se vám na VŠ nepodaří dostat. Učitelé na středisku jsou dobří a vždy se o tebe postarají jako o dítě.

Muž, Rusko, 18 let: На курсах преподает хороший учительский состав, высококвалифицированные професора. Уровнем обучения чешского, в целом, доволен. Считав, что курсы в полной мере выполняют свои обязанности и обещания. Хорошо был осведомлен о информации, касающийся визы (продление, получение ВНЖ). Моя кураторша хорошо проинструктировала меня по поводу подачи необходимых документов на нострификацию и подачу приглашек в ВУЗы. Хотелось бы улучшить в той или иной мере, развлекательную часть для студентов. В целом, я доволен выбранными курсами. К минусам, пожалуй, относь бы каждодневную скучную жизнь в Подебрадах, однако это не вина UJOPa.

Žena, Rusko, 19 let: Moc se mi ten kurz líbil. Zde opravdu je výborná možnost dosáhnout dostatečnou úroveň jazyka.

Žena, Rusko, 19 let: Nejdříve bych chtěla poděkovat své paní třídní – Michaele Tomášové, která vede češtinu a úvod ve skupině H2. Takovou perfektní učitelku jsem neměla nikdy ani v Rusku. Moc hodná, zodpovědná a lidská. Vždy pomůže se všemi problémy. Perfektně přednášela češtinu a úvod.

Žena, Rusko, 18 let: ten kurz byl výborný. Všechno jsem měla ráda. Tady jsou velmi dobří učitelé. Dobrá organizace.

Muž, Brazílie, 20 let: Kromě počátečních nejasností a spolužáků, kteří ze začátku nechodili na vyučování, se mi kurz moc líbil a díky kurzu jsem zlepšil své znalosti. Teď umím trochu český. Měli jsme jedních z nejlepších učiteli z matematiky a to je pan Rubeš a pan Barák. Na začátku kurzu vůbec jsem neznal matematiku, ale teď jsem se hodně zlepšil. Taky chtěl bych říct díky Kateřině Volatkové – skvělé třídní učitelce.

Žena, Rusko, 18 let: В целом эти курсы были эффективными и познавательными. Материал подавался в доступной форме и хорошо прорабатывался. Мне так же понравились поездки, организованные курсами. Не жалею, что училась здесь.

Žena, Rusko, 19 let: Všechno tady funguje, takže jestli ty sám chceš studovat, tak dosáhneš dobrých výsledků, pokud ne, tak jeď domů – to je ta nejlepší varianta.

Žena, Rusko, 18 let: Líbilo se mi úplně všechno. Děkuji paní Žmidové a paní Dohnalové za skvělou výuku češtiny. Dostala jsem hodně znalostí a zkušeností nejen z češtiny, ale také i života v ČR.

Žena, Ukrajina, 18 let: Moc děkuji všem učitelům! Dosáhla jsem dobré úrovně češtiny. Doporučila bych jiným studentům jet do Poděbrad.

Muž, Rusko, 20 let: Doporučil bych ten kurz svým kamarádům. Kvalitní výuka, zajímavé akce a výlety.

Muž, Rusko, 27 let: S jazykovým kurzem jsem úplně spokojen. Dostal jsem hodně jazykových znalostí a teď rozumím češtině a můžu pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Žena, Ukrajina, 20 let: Hodnotím kurz jako dobrý. Když se chceš naučit českému jazyku, tak to tady jednoduše zvládneš. Kurz v Poděbradech má mnoho výhod i proto, že jsem bydlela v malém a tichém městě. Je tady vynikající atmosféra pro vyučování. Děkuji svým učitelům, kteří se snažili co nejvíc nás naučit.

Muž, Srbsko, 25 let: O kurzech češtiny na ÚJOPu můžu říct jen, že jsem před 8 měsíci neuměl říct ani „AHOJ"! Dneska se lidé diví, jak jsem se tak rychle na úroveň, kdy můžu používat češtinu kdykoli a kdekoli.

Žena, Rusko, 18 let: Pro mě nejdůležitější věc, která se týká studia je to, že jsem si všimla, že během tohoto vyučujícího roku jsem se dozvěděla víc potřebných informací, než za celé své studium ve škole. Celkem myslím, že tento kurz dává příjemnou přípravu na vysoké školy ČR a taky důležitou přípravu na život v Čechách.

Žena, Rusko, 18 let: Já jsem opravdu šťastná, že měla možnost studovat v Poděbradech celý rok. To bylo moc zajímavé. Myslím si, že každý student měl tady hodně kamarádů a zájem o studium.

Žena, Rusko, 18 let: Děkuji vám, určitě to byl jeden z nejlepších roků v mém životě.

Žena, Rusko, 18 let: To byl nezapomenutelný zážitek, který myslím, musí mít ve svém životě každý člověk, aby byl připraven k dospělému životu.

Muž, Rusko, 23 let: Studijní část kurzu je výborná. Každý student má možnost se naučit novému jazyku bez problémů. Celkově jsem s tímto kurzem spokojená.

Muž, Kazachstán, 19 let: Найлучшие курсы в ЧР. Отличные преподаватели, интернациональные отношения и качество обучения. Помощь по вопросам с документами.

Žena, Rusko, 20 let: Díky kurzu ÚJOP naučila jsem se dobře češtinu. Budu studovat dále na ČVUT. Благодаря курсам ИЯПП КУ, я не только научилась хорошо говорить и писать на чешском но и приобрела много новых друзей, с которыми будем дальше учиться. Особенно благодарна своей классной руководительнице Зузане Власаковой. Она хотела, чтобы все хорошо владели чешским языком.

Muž, Rusko, 18 let: ÚJOP UK vám dá efektivní přípravné kurzy, ve kterých se můžete za rok naučit hodně věcí.

Žena, Rusko, 19 let: Kurz ÚJOP UK obsahuje všechno, co potřebuje student, aby mohl pokračovat ve výuce v České republice.

Muž, Bulharsko, 19 let: ÚJOP je nejlepší místo pro začátek studia češtiny. Poděbrady jsou krásné a klidné město pro studenty. Jestli chcete studovat v ČR, doporučuju kurzy v Poděbradech.

Žena, Moldavsko, 19 let: Kurzy ÚJOP jsou dobré. Jsem spokojená s nimi. Učitelé učí velmi dobře. Můžu hodnotit ty kurz na 1.

Žena, Bělorusko, 18 let: Když sem přijedeš studovat, tak určitě dostaneš hodně znalostí. Byl to výborný rok. Naučila jsem se hodně věcí a mám i nějaké nové zkušenosti.

Regina, Rusko, 18 let: Myslím si, že ÚJOP Poděbrady je nejlepší jazyková škola v ČR. Děkuji všem svým učitelům za dobrou přípravu. Taky chtěla bych upozornit na to, že studovat na starém zámku je nádherné. Doporučuji tento kurz všem.

Žena, Ukrajina, 18 let: Velmi dobré kurzy. Měli jsme hodně zajímavé lekce, hodně informací a cvičení. Jestli jsi zodpovědný student a líbí se ti učit se, tak se ti tyto kurzy budou určitě líbit. Všichni studenti jsou přátelští a příjemní.

Žena, Kazachstán, 18 let: Líbil se mi ten kurz. Jsou tu hodní učitelé. Studijní program je dobrý. A taky Poděbrady jsou hezké. Tady je dobrý a klidný život. Ten kurz budu doporučovat mým kamarádům. Děkuju za hezký rok!

Muž, Rusko, 19 let: výuka v poděbradském středisku je na vysoké úrovni a domnívám se, že ÚJOP UK je nejlepším přípravným kurzem pro zahraniční studenty v České republice.

Mladen, Bosna a Hercegovina, 19 let: Kurz v ÚJOPu UK v Poděbradech mě opravdu připravil pro studium v České republice a jsem rád, že jsem tady studoval jeden školní rok. Děkuju za všechno!

Žena, Rusko, 19 let: Během roku všechno bylo v pořádku. Dosáhla jsem očekávaných znalostí. Kvalitní, příjemní učitelé, pomáhající nejen při studiu, ale i při běžném životě.

Žena, Albánie, 21 let: Ten kurz výborně připravuje studenty pro vysoké školy a dává nám možnost studovat v ČR.

Žena, Rusko, 18 let: Všechno v pořádku, jen bych tady chtěl mít více hodin angličtiny a ještě jednoho cizího jazyka. Srdečně děkuju paní Pavlíně, své třídní učitelce, která mi vždy pomáhala a podporovala. Je výborná učitelka:-)!

Žena, Ukrajina, 18 let: Pokud máte zájem o studium na VŠ v České republice, doporučovala bych tyto přípravné kurzy. Jsem velice spokojená s kvalitou výuky, protože mám nejlepší učitele. Ostatní budu vědět, až dostanu na vysokou školu.

Žena, Rusko, 18 let: Byla jsem nejvíce spokojena s češtinou, kterou jsem studovala s hodnou paní učitelkou. Nelíbilo se mi, že jsem neměla zajištěný oběd nebo jiné místo, kde jsem se mohla najíst. Taky jsem nebyla příliš spokojená s kolejí a tím, že ne všichni učitelé mohli dělat kopie materiálů. Myslím, že ta úroveň češtiny, kterou teď mám je vyšší, než jsem měla na začátku roku. Vztahy mezi vyučujícími a studenty jsou různé, vše záleží na učiteli a studentovi. Měla jsem dostatek informací o přijímacích zkouškách na VŠ a o nostrifikacích taky. Myslím, že by se mohlo něco změnit v organizaci společného času, například nějaké svátky slavit společně. Byla jsem spokojená s kurzem, protože čeština je opravdu výborná a paní učitelka opravdu byla hodná. Doporučovala bych svým kamarádům studovat na ÚJOPu v Poděbradech v nejvyšší ekonomické třídě (E2 nebo E1).

Muž, Rusko, 18 let: je to dobrý kurz, kromě češtiny jsem se zlepšil i v matematice a informatice.

Žena, Rusko, 18 let: Opravdu již nevím, co víc napsat, jsem naprosto spokojená skoro se vším, co jsem měla letos. Jen chci vám říct „děkuju", za ty zkušenosti, které určitě potřebuju v dalším životě, a za možnosti se dozvědět něco nového a důležitého a seznámit se se zajímavými a hezkými lidmi (včetně učitelů)!

Ekaterina Evgenyeva, Rusko, 20 let: Chtěla bych poděkovat za kurz. Hodně jsme se naučili a teď už chápeme asi všechno. Můžeme spokojeně žít, komunikovat a integrovat do české kultury. Den za dnem jsme cítili, jak se zlepšuje náš jazyk. Díky kurzům, že jsme měli takovou možnost.

Muž, Rwanda, 34 let: Váš program je velmi dobře připraven a může opravdu pomáhat cizím studentům, kteří chtějí umět takový komplikovaný jazyk. Líbilo se mi všechno, co jste nám dali jako materiály: dobré učebnice, CD apod. Většina učitelů je skutečně hodná, pracovitá a obětavá.

Muž, Ukrajina: Přesvědčil jsem se v tom, že kurz UJOP UK je dost kvalifikovaný. Věřím, že tento kurz je jedním z nejlepších v ČR, protože, když mluvíme se studenty z jiných jazykových kurzů, oni nemají takovou úroveň češtiny za jeden přípravný rok. Organizace vyučování působí studentům, aby měli co nejméně problémů.

Žena, Rusko, 26 let: Můžu říct, že jsem udělala velký pokrok ve studiu češtiny. A to je nejdůležitější věc. Cítila jsem se tady dobře a když měla nějaký problém, pracovníci vždy snažili mě pomoc. Moc děkuju!

Muž, Makedonie, 27 let: I am very satisfied from the lectures that UJOP provided during the whole study year, especially from the attitude of the proffesors, who were always available and at hand to help us – the students.

Žena, 19 let: Byla jsem spokojena se svým kurzem ve skupině E2. Děkuju paní Pavlíně, že připravila nás dobře jsme se spokojeni, že dostaneme na VŠE. Příprava v češtině s ní byla výborná a ne jen na ÚJOPu, taky jsme se scházeli někdy a společně s celou třídou trávili svůj volný čas dobře a využívali přitom češtinu. Líbí se mi, že můžeme spolu komunikovat a to mi bude moc chybět, když budu studovat v Praze! Bylo dobré rozhodnutí, že začala studovat na ÚJOPu a byl to výborný rok, kterého jsem plně využila!

Žena, Rusko, 19 let: Бесконечно благодарна этим курсам за качественную подготовку. Огромнейший плюс этих курсов в том, что вы на них учите не только повседневный чешский, но и спецпредметы и вместе с тем спецлексику, что просто неоценимо в ВУЗе. Рекомендую данные курсы всем, кто едет сюда за хорошим образованием.

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X