Střediska a součásti

Střediska a součásti

Liberec - Ubytování - koleje Harcov

Adresa

Koleje a Menzy
17. listopadu 584
460 15 Liberec 15 (mapa)

 

nahoru

Lokalita a dostupnost

Koleje jsou umístěny v krásném přírodním prostředí blízko liberecké přehrady ve čtvrti Harcov. Centrum města je dostupné pěšky za 20–30 minut, je možné také použít MHD číslo 15, 19, 29. Technická univerzita je vzdálena 10 minut chůze od kolejí. Středisko ÚJOP UK Liberec je dostupné za cca 20-30 minut pěšky, autobusy č. 15, 19, 29.

nahoru

Ubytování

Ubytování studentů je zajištěno v nově zrekonstruovaných bytových buňkách, každá buňka má dva dvoulůžkové pokoje,  kuchyňku s vařičem a lednicí, dále je zde sociální zařízení vybavené sprchovým koutem a WC.

Studenti mohou používat vlastní elektrospotřebiče splňující předepsané technické normy. V předsíni jsou k dispozici velké vestavěné skříně. Některé pokoje mají balkon.

Cena ubytování je 90 Kč/den. Studenti si mohou za příplatek 40 Kč/den zajistit samostatné bydlení na pokoji (možno pouze po domluvě v případě volné kapacity kolejí). U zahraničních studentů je při nástupu na kolej vybrána kauce ve výši 3 000 Kč.

Na každém pokoji jsou k dispozici dvě zásuvky pro internetové připojení, které je zdarma. Ložní prádlo je v ceně ubytování. Pokoje nejsou vybaveny ručníky. Na kolejích je k dispozici prádelna – za poplatek 12 Kč/30 min (více zde).

V areálu kolejí je pekárna, obchod s potravinami, pizzeria, několik restaurací a studentských klubů, kde mají studenti možnost kulturního vyžití, pořádají se zde koncerty, diskotéky a další společenské studentské akce. Velkou výhodou jsou venkovní sportoviště (fotbalové hřiště, tenisové kurty ) a sportovní haly, ve kterých mohou studenti za velmi výhodné studentské ceny provozovat celou řadu sportů (viz zde). Je zde také k dispozici sauna, posilovna a lezecká stěna.

 

nahoru

Stravování

V areálu kolejí se nachází velká moderní menza, kde je možné se celý týden stravovat. Menza nabízí za výhodné ceny snídaně, obědy a večeře. K obědu je možné si vybrat ze 6 jídel, jedno je vždy vegetariánské, v nabídce jsou také minutky. O víkendu nabízí menza obědy.V areálu i blízko kolejí se nachází další možnosti stravování – restaurace a jídelny.

nahoru
FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X