Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Střediska a součásti

Střediska a součásti

Liberec - Reference studentů

Dmitrij Demidenko
student 1.ročníku architektury, stavební fakulta Praha
Studium na středisku ÚJOP Liberec se liší od studia na velkých střediskách. Získal jsem velký výhody studia tady, jako rodinná atmosféra ve třídě, dobrý profesorský sbor, skvělé rozmístění studijního areálu a jeho estetická část. Přesně v takových podmínkách je možní individuální přístup ke studentům.

Baví mně nejen hezký podmínky ale i krásně město Liberec a jeho okolí. Možnost dělat výlety v mimo studijní dobu na hory- hlavně na Ještěd - hlavní orientační bod města, který můžete pozorovat z jakéhokoliv místa během cesty městem. Zvláštní atmosféra starých uliček v centru města a impozantní staroněmecké hrázděné rodinné domy jsou taky vizitkou Liberec. Kromě studia češtiny jsem taky poznal zajímavé lidi z celého světa. To je zajímavé, když můžeš komunikovat s člověkem s úplně jiného světadílu. Kurzy mě naučily nebát se jazykových bariér.
Kurzy jsou dobrý životní zážitek, který nikdy nezapomenu.

Quyen, 19 let, Vietnam
Jmenuju se Vu Hong Quyen. Učil se jsem češtinu v UJOP Liberec 3 měsíce. Líbí se mi tady. Učitelé jsou velmi dobré a nadšení. Mají velmi efektivní výukové metody.

Misha, 21 let, Ukrajina
Doporučil bych svým kamarádům, protože jsou tady zajímavé studijní program.

Artur, 22 let, Kuba
Liberec je výborně místo pro studenty, všechno je levný a můžeš chodit pěšky všude. Máš Prahu jenom za hodinu cesty, tak nebudeš ztratit žádnou aktivitu, ale ještě bydlíš v mnohem klidnější a levnější místo. Studium je taky lepší než v nějakém velkém městě, protože můžeš najít více individualizované vzdělání s větším přístupem k profesorům.

Dmitry, 18 let, Rusko
Líbí se mi v Liberci, protože město je blízko hor a je čistý vzduch. Liberec je čisté, malé město blízko Prahy, asi hodina autobusem. Hodně sportujeme, každý víkend hrajeme ve volejbal a badminton. Bydlím na koleji vedle TUL a do UJOP taky blízko, asi 20 minut pěšky. Koleji je pěkný a nejsou drahý. Čeština je výborná a odborní předměty taky moc dobrý, máme matematiku, mechaniku, CAD a tak dál. Všechno je dobré. Mám rád studovat češtinu a taky angličtinu, mám výbornou angličtinu.

Mónica, 19 let, Kuba
Tento kurz, který nabízí Univerzity Karlovy v Praze, je výborný. Připravuje nás dobře v českém jazyce. Na druhé straně Liberec je krásné město. Sportujeme moc, například lyžování, volejbal, plavání. V Liberci existuje spousta přírody a hor, a je výborné město pro jízdu na kole. Kolej je velmi pohodná a příjemná a také levné s připojením na internet. UJOP Liberec má hodně zajímavé aktivity pro své studenty. Doporučuju vám studovat tady.

Gleb, 18 let, Rusko
Liberec je klidné, krásné město, které není daleko od Prahy. Nejlepší koleje v ČR a do školy můžete dostat pěšky. Dobré učitelky, které vždycky pomůžou. Díky učitelkám máme zajímavé lekce.

Sanzhar, 18 let, Kazachstán
Líbí se mi v UJOP v Liberci, protože učitelky s každým pracují individuálně. Takže hodně pomáhají studentům s nostrifikacemi a s přihlášením na univerzitu, Máme s nimi přátelské vztahy. Taky se mi líbí, že máme lektory přímo z univerzity TUL. Můžeme se seznámit s univerzitou předtím než nastoupit na ni.

Dmitry, 19 let, Rusko
Studium na středisku ÚJOP Liberec se liší od studia na velkých střediskách. Získal jsem velký výhody studia tady, jako rodinná atmosféra ve třídě, dobrodušní profesorský sbor, skvělé rozmístění studijního areálu a jeho estetická část. Přesně v takových podmínkách je možný individuální přístup ke studenti.
Baví mně nejen hezký podmínky ale i krásně město Liberec a jeho okolí. Možnost dělat výlety v mimo studijní dobu na hory - hlavně na Ještěd - hlavní orientační bod města a jiskra, kterou můžete pozorovat z jakéhokoliv místa během cesty městem. Zvláštní atmosféra starých uliček v centru města a impozantní staroněmecký hrázděné rodinné domy jsou taky vizitkou Liberec. Kromě studia češtiny jsem taky poznal zajímavé lide z celého světa. To je zajímavé, když můžeš komunikovat s člověkem s úplně jiného světadílu. Kurzy mě naučili nebát se jazykových bariér. Kurzy jsou dobrý životní zážitek, který nikdy nezapomenu.

Loránt, 15 let, Maďarsko
Mám rád v ÚJOPu:
- když potřebuju pomoc, oni mi pomůžou
- učitelky jsou milé
- ředitelka je také milá
- můj spolužáci jsou taky milí
- děláme zajímavou úkoly, a když je nějaký svátek, můžeme dělat perníčky, malovat vajíčka, jsme spolu

Dmitry, 19 let, Rusko

Gleb, 18 let, Rusko

Mónica, 19 let, Kuba

Duy, 19 let, Vietnam
Jmenuju se N. T. Duy. Jsem z Vietnamu. Ujop je nejlepší. Líbí se mi tady. Důležité, že měl jsem 3 učitelky. Teď já studuju na TUL, nemám dost času pro češtinu. Já chci studovat v UJOPu, protože tady můžu mluvit česky s mojí učitelkou. Tady cítím druhý domov. Všichni tady jsou sympatický.

Tai, 19 let, Vietnam
Jmenuju se Tai, jsem student, je mi 19 let. Studuju češtinu v ÚJOPu a studuju strojní fakultu na TUL. Bydlím v České republice už 4 měsíce. Ústav jazykové a odborné přípravy je centrum, učí dobře češtinu. Tam je hodně dobrých učitelů s vysokou úrovní, mají dobrou metodu. Ceny jsou moc levný. ÚJOP je velký centrum, který leží ve střední Evropě v České republice. Tam budete se cítit pohodlný. Líbí se mi ÚJOP. Pokud chcete mluvit dobře česky, učíte se tam. Zkuste to, je to pravda.

Thao, 28 let, Vietnam
Jmenuju se Thao. Je mi 28 let. Jsem studentka v prvním ročníku na strojní fakultě na Technické univerzitě v Liberci. Už jsem studovala češtinu 4 měsíce. Moc se mi líbí tady. Kolej TUL je moderní a čistý. Liberec je moc krásné město. Líbí se mi tady počasí. Je někdy zima, ale na to jsem zvyklá. Mám ráda moderní knihovny, pohodlné supermarkety a hodné lidi tady. Hlavní je, že ve škole je legrace a je zajímavý. Studuju češtinu v ÚJOPu, ve kterém mají všechno perfektní. Mám ráda hezké učebny. Mám dobré učitelky. Jsou sympatické a hodné. Vysvětlí mi nadšeně, když něčemu nerozumím. Můžu si povídat s nimi česky a anglicky. Jsou velmi trpělivé a učí mě hodně zajímavých věcí v češtině. Díky mým učitelkám, můžu mluvit lépe česky a můžu rozumět lidem. Chtěla bych vždycky říkat, že UJOP je nelepší škola v celém světě.

Ninh, 21 let, Vietnam
Jmenuju se Ninh. Jsem z Vietnamu a teď jsem student. Studuju strojírenství na Technické univerzitě v Liberci, v České republice. Učil jsem se češtinu po 4 měsíců a teď ještě se učím češtinu na UJOPu. Moje učitelky jsou zábavný, přátelský a vybavení jsou dobré pro učení. Liberec je hezké a historické město, líbí se mi tady.

Cau, 21 let, Vietnam
Já jsem Cau. Jsem student. Jsem z Vietnamu. Je mi 21 let. Studuju na Technické univerzitě a češtinu v UJOPě. Studuju v UJOPě už pět měsíc. Mám zajímavé zážitky a líbí se mi tady. Zde mají moc dobrých učitelů a učitelky. Jsou veselé, sympatické a nadšené. Mají zajímavé metody, to nám pomáhá rozumět rychleji, posloucháme, čteme a mluvíme spolu. V UJOPě jsou hezké třídy a jsou plně vybavená. Mají tady hodně studentů z jiných zemí. Lidé se cítí zajimavý zda a já taky.

Anzhelika, 22 let, Rusko
Vím, že se hodně studentů rozhoduje, kam půjde na studium. Chci napsat, že pokud máte rádi technické obory, jděte do Liberce. Myslím si, že pro každého z Vás je důležitý výběr města a centra pro studium českého jazyka. To je opravdu nejdůležitější výběr, protože má velký vliv na studium na vysoké škole. Málokdo ví, že na severu České republiky je nový ÚJOP, který existuje jenom druhý rok. Ale myslím si, že ten ÚJOP v Liberci má hodně výhod! Když se rozhodnete studovat na ÚJOPu v Liberci, tak budete bydlet na koleji Technické univerzity, ta kolej několikrát byla nejlepší kolejí v Čechách a bydlení na koleji stoji jen 90 Kč/den. Takže Liberecký ÚJOP dává přednost osobní výuce. Budete studovat ve skupině, kde je maximálně 10-12 lidí, to znamená, že budete víc mluvit, a učitel vždy vysvětlit, co jste nerozuměli. Naše učitelka dělá všechno, aby rychle rozuměli a krásně jsme mluvili česky. Také zajímavě budete trávit volny čas spolu. Obvykle chodíme do bazénu, na výlety, a také oslavujeme moc zajímavě a vesele všechny narozeniny a svátky. Liberec nachází na severu České republiky, to znamená, že můžete cestovat do Německa a Polska jen za pár hodin a je to moc levné. Taky často jezdíme se spolužáky do Prahy, to trvá jenom hodinu! Ještě je jedna nejdůležitější výhoda. Tady budete nejmíň mluvit ve švem jazyce, protože tady je míň cizinců než například v Praze! To je nejlepší pro studium jazyků. Nikdy jsem se nezklamala, že jsem se rozhodla studovat na ÚJOPu v Liberci. Přeju Vám dobrý a správný výběr!

 

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X