CDV - Reference studentů online kurzů

Soňa Klimešová (Španělsko, Madrid): „On-line kurz angličtiny pro začátečníky mi vyhovoval svou strukturou, vše je v něm srozumitelně vysvětleno a podáno. Mohla jsem studovat dle svých časových možností, což mi velmi vyhovovalo. Kurz je, myslím, náročný vzhledem k množství informací, které předává v poměrně krátkém období, což nutí ke každodennímu studiu. Po skončení kurzu mám pocit, že jsem již KONEČNĚ zvládla základy angličtiny. Komunikace s ÚJOPem (technická podpora, tutor) fungovala bez problémů a velmi rychle. Speciální poděkování patří mému tutoru, p. PhDr. P. Hercikovi. Kurz vřele doporučuji všem, kteří potřebují studovat angličtinu, ale nemohou docházet pravidelně do jazykových kurzů!“

Jane (Spojené státy americké): "Byla jsem velmi spokojena s komunikací se svou tutorkou. Měla jsem to štěstí, že jsem byla vedena paní Barborou Hercikovou. Paní Herciková je opravdu kompetentní osoba a velmi motivující tutorka. Někdy jsem měla trochu problém najít, v čem jsem udělal ve cvičení chybu, nicméně celkově kurz předčil má očekávání. U on-line kurzu jsem neočekávala tak vstřícný přístup tutora. Největší motivací byli pro mé mí čeští kamarádi. Velkou výhodou těchto kurzů je časová flexibilita, mohla jsem studovat, kdykoli jsem chtěla (kurzy nemají svůj přesný rozvrh) a lekce si rozkládat tak, abych to zvládla."

Marina (Bosna a Hercegovina): "Studium je nejlepší investice, s kurzem jsem byla spokojena na 100%. Stíhala jsem plnit všechny úkoly dle časového harmonogramu. Studovala jsem jak často jsem chtěla (5x týdně po 3h). Díky tomuto kurzu jsem se z úplného začátečníka dostala na úroveň A1."

Martin (Spojené království Velké Británie a Severního Irska): "Výuce jsem věnoval každý den jednu hodinu. Osobní kontakt s učitelem mi nechyběl, absolutně mi stačila pomoc tutorky. Největší motivací pro mě byl fakt, že bych chtěl žít v Praze. Líbilo se mi, že on-line kurz obsahuje velké množství testů, což mě nutilo se připravit, abych je napsal bez chyb."

Nasir (Ázerbájdžán): "Absolvoval jsem základní kurz a získal znalosti ČJ na úrovni A1, studium jazyků považuji za jeden z nejdůležitých faktorů vývoje člověka."

Philippe (Belgie): "Skvělý kurz, mohl jsem studovat, kdykoli jsem chtěl."

George (Spojené státy americké): "Žádné vážné nedostatky jsem na tomto kurzu neshledal, kdykoli jsem měl nějaký problém, vyřešil jsem ho s pomocí tutorky. Kurzu jsem se věnoval třikrát týdně."

Steve (Francie): "Byl jsem spokojený s výkladem gramatiky, opakování probrané látky mi dávalo možnost ověřit si její pochopení. Velmi se mi líbily hlasy mluvčích v audionahrávkách. Osobní kontakt mi nechyběl, několikrát jsem požádal o pomoc tutorku (kromě tutorky jsem asistenci nikoho jiného nepotřeboval). Nejtěžší pro mě byla gramatika – zvyknout si na velké množství různých koncovek."

Bob (Spojené státy americké): "Velmi se mi líbily použité texty (sociokulturní), jsou podle mě hodně zajímavé a užitečné pro cizince. Byl jsem velmi spokojený s asistencí tutorky. Největší výhodou bylo, že jsem mohla studovat i při práci."

John (Kanada): "Kurz mi pomohl naučit se lépe psát česky. Moc se mi líbily hlasy mluvčích. Kurzu jsem se věnoval každý den několik hodin. S prací tutorky jsem byl spokojen, poradila mi vždy, když jsem to potřeboval."

Maryna (Ukrajina): "Velkou výhodou je, že můžu studovat kdykoli chci, tedy i při práci. Několikrát se mi stalo, že jsem si nebyla jistá, jak ovládat výukový systém, ale tutorka mi vždy poradila."

Youn (Jižní Korea): "Můžu studovat podle svého plánu. To znamená, že můžu studovat kdykoliv i když pracuju"

Iwona (Polsko):Kurz byl báječný. Moc děkuji paní Barboře Hercikové - skvělé učitelce. Kdyby existovaly pokračovací kurzy, bylo by to skvělé. Líbily se mi také obrázky (animace) - jsou docela legrační - například obrázek "tancuju":-). Technická podpora - pan Jan Houžvička je také moc hodný. Myslím si, že lidé, kteří pomáhali při tvorbě kurzu, tedy učitelé a technická podpora jsou velmi důležitou součástí kurzů a především díky nim se student naučí cizí jazyk. Tento osobní faktor hraje, dle mého názoru, při výběru kurzu hlavní roli. Děkuji vám všem:-).