Služby

Služby

Program sdíleného bydlení

Univerzita Karlova v rámci svých cílů mezigeneračního soužití zahajuje Program sdíleného bydlení. Tento program reaguje na současnou demografickou a sociální situaci v hlavním městě Praha. Konkrétním cílem Programu je kromě rozvoje mezigeneračních vztahů, podpořit sociální vztahy starších osob, udržet je co nejdéle ve svém domácím prostředí a z druhé strany se usiluje o zlepšení podmínek ubytování studentů a o lepší poznání mezigeneračních vztahů.

Co zajišťuje tento program?

Program Sdíleného bydlení je programem, který zajišťuje mezigenerační soužití osamělých starších osob s univerzitními studenty. Jejich vzájemné soužití obohacuje obě strany.

Starší osoby sdílejí se studentem/studentkou jednu domácnost, mají společnost v přesně stanovených situacích a mohou nahlédnout do života mladých lidí.

Univerzitní student/studentka má zajištěné ubytování, může v klidu studovat a má příležitost se obohatit zkušenostmi starší osoby, se kterou sdílí společnou domácnost.

Soužití se uskutečňuje na základě Dohody o soužití, která je podepsána předem a která reguluje závazky a práva jednotlivých stran.

Přihláška pro seniora zde.
Přihláška pro studenta zde.

Zájemce o program, který se přihlásí, dostane k vyplnění dotazník a další informace o programu. Po odeslání dotazníku se odpovědná pracovnice UK spojí se zájemcem a zahájí výběr vhodného partnera/partnerky pro sdílené bydlení.Kontakty:

Email: sdilenebydleni@ujop.cuni.cz
Telefon: +420 267 215 247
Odpovědná osoba: doc. Dr. Věra Hoffmannová
Email: vera.hoffmanova@ujop.cuni.cz
FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X