Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Online kurzy angličtiny

Online kurzy angličtiny

...kdykoliv, kdekoliv, vlastním tempem
Kurzy

Kurzy

Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!
Zkoušky

Zkoušky

Přihlaste se na naši
Certifikovanou zkoušku
z češtiny pro cizince!

Přehled základní české gramatiky pro zahraniční studenty

Tento přehled gramatiky českého jazyka určený především cizincům na základních znalostních úrovních dle SERR je soupisem zjednodušených základních gramatických pravidel v přehledné formě tabulek, jejíž hlavní předností je systematičnost výkladu. Snazšímu porozumění pravidel a k postupné automatizaci jejich používání dále napomáhá i důsledné používání určitých barev pro rozlišení rodů a dostatečné množství příkladů.

Přehled je rozdělen do šesti hlavních kapitol: Úvod do studia češtiny, Zvuková a grafická stránka češtiny, Morfologie, Slovotvorba, Syntax a Pravopis.

V úvodní kapitole je čeština zařazena do systému jazyků a je zde vysvětlena základní terminologie gramatiky. V druhé kapitole se studující seznámí se zvukovou a grafickou stránkou češtiny, s jejími výhodami, ale i úskalími. Stěžejní a nejrozsáhlejší kapitolou je bezesporu kapitola třetí, která se věnuje především deklinaci substantiv, adjektiv, zájmen a číslovek, a také konjugaci sloves. Neopomíjí ostatní slovní druhy: adverbia, prepozice, konjunkce, a předkládá základní informace i o částicích a citoslovcích. Ve čtvrté kapitole studující získá praktické informace o tvoření slov (jak z maskulina vytvořit femininum, z adjektiva adverbium apod.). Kapitola pátá informuje o tom, co je subjekt, objekt nebo predikát, jaké je pořadí slov v české větě, jaké existují typy otázek atd. Poslední kapitola se zabývá základními pravidly pravopisu (kdy napsat velké písmeno, kdy napsat ypsilon, kdy napsat čárku a jak použít různá interpunkční znaménka).

Tato učebnice obsahuje tiskovou chybu – čísla stránek uvedená v obsahu neodpovídají skutečnému stránkování. Stáhněte si prosím opravený obsah zde.

Pokud máte zájem o toto skriptum, kontaktujte studijní oddělení na cdv@ujop.cuni.cz.

Cena je 250 Kč + poštovné.

Poštovné a balné

Česko
Česko – dobírka
100 Kč
130 Kč
Evropa 400 Kč
Ostatní země mimo Evropu 500 Kč

 

Uvedené ceny zahrnují poštovné a balné pro zásilky do 2 kg a rozměru stanoveného Českou poštou pro doporučenou zásilku (v případě zahraničních zásilek prioritní).

U zásilek vyšší váhy a/nebo většího rozměru bude připočítáno poštovné dle aktuálního ceníku České pošty na základě individuální objednávky.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X
VKontakte