Důležité informace

Přehled VŠ v České republice

V České republice existuje 26 veřejných a 2 státní vysoké školy.

Na veřejné vysoké škole mohou studovat nejen čeští studenti, ale i cizinci. Podmínkou pro přijetí do akreditovaného programu veřejné vysoké školy je úspěšné složení přijímacích zkoušek (cizinci navíc musí dodat doložku o nostrifikaci dosaženého vzdělání - maturitního vysvědčení či diplomu). Výhodou studia na veřejné vysoké škole je studium zdarma (studenti nehradí poplatky spojené s řádným studiem).

Jelikož je velice prestižní studovat na veřejné vysoké škole, jsou přijímací zkoušky velmi náročné. ÚJOP UK vám nabízí pomoc s přípravou k těmto zkouškám. Stačí si jen vybrat jeden z našich přípravných kurzů a váš sen o studiu v ČR se může stát skutečností.

Přehled veřejných vysokých škol naleznete zde.

Studium na soukromých vysokých školách si vybírají především studenti, kteří se na veřejnou vysokou školu nedostali nebo je zaujal obor nabízený některou z mnoha soukromých vysokých škol. Na soukromých vysokých školách se studium hradí. Poplatky za studium jsou většinou uvedeny na stránkách příslušných vysokých škol.

Přehled soukromých vysokých škol naleznete zde.