Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Obecné informace k online kurzům češtiny

Forma studia

Všechny online kurzy v Centru distančního vzdělávání jsou v elektronické formě přístupné přes Internet (tzv. online kurzy) s asistencí tutora (e-learning).

Studijní materiály pro online kurzy jsou v elektronické podobě implementovány v tzv. LMS (Learning management system). Toto výukové prostředí zabezpečuje administraci kurzů, zprostředkovává asynchronní komunikaci s tutorem a zaznamenává studentovu práci. Je přístupné přes webový prohlížeč po zadání přihlašovacích údajů, které studující obdrží na začátku semestru.

Tutor studenta během studia vede, pomáhá mu a kontroluje jeho studium.

Tato forma studia poskytuje oproti formě prezenční časovou flexibilitu a nezávislost, stejně jako maximální individuální přizpůsobení studijního plánu vlastním potřebám.

Na závěr každého semestru má studující možnost složit závěrečnou zkoušku. Pokud chce získat osvědčení, je zkouška povinná.

Plán studia

• 1 modul = 1 měsíc studia s asistencí tutora
  • 2 moduly = 2 měsíce studia s asistencí tutora
  • 3 moduly = 3 měsíce studia s asistencí tutora
  • 4 moduly = 4 měsíce studia s asistencí tutora
  • 5 modulů = 5 měsíců studia s asistencí tutora

Po ukončení asistence tutora zůstává kurz přístupný do konce příslušného akademického roku.

DŮLEŽITÉ:
Pokud zakoupíte více modulů, jejichž studium bude delší, než je doba do konce akademického roku, bude vaše studium přerušeno během akademických prázdnin (červenec–srpen) a bude pokračovat v roce následujícím.

Podpora ve studiu

• po celou dobu studia je studujícímu k dispozici tutor, který mu pomáhá se studiem, odpovídá na jeho otázky, kontroluje jeho práci a opravuje písemné práce; tutor odpovídá na dotazy studentů asynchronně, tzn. do 48 hodin
  • k procvičení komunikační složky jazyka slouží diskuze a zprávy, které mohou být určeny jak tutorovi, tak i ostatním studentům; diskuzní fóra jsou moderována tutorem

Interaktivní studijní materiály

• všechna cvičení ve virtuální učebnici se sama opravují
  • studující si může svou odpověď ihned zkontrolovat nebo si může zobrazit správné odpovědi
  • řízení studia: studující musí úspěšně dokončit alespoň 60 % obsahu každé hodnocené stránky v lekci, aby mu byl umožněn vstup do lekce následující
  • možnost vkládat záložky do stránek, ke kterým se chce později vrátit, možnost dělat si poznámky ke každé stránce

Kurz není technicky přizpůsoben studujícím s poruchami učení, slabozrakým a nevidomým.

Přehled základní české gramatiky pro zahraniční studenty

Kromě studijních materiálů, které jsou studujícím k dispozici zdarma v sekci ke stažení, doporučujeme zakoupit skriptum Přehled základní české gramatiky pro zahraniční studenty.

Přehled základní české gramatiky pro zahraniční studenty 250 Kč
+ poštovné

Poštovné a balné

Česko
Česko – dobírka
Evropa 400 Kč
Ostatní země mimo Evropu 500 Kč

Uvedené ceny zahrnují poštovné a balné pro zásilky do 2 kg a rozměru stanoveného Českou poštou pro doporučenou zásilku (v případě zahraničních zásilek prioritní).

U zásilek vyšší váhy a/nebo většího rozměru bude připočítáno poštovné dle aktuálního ceníku České pošty na základě individuální objednávky.

Zkouška

• je podmínkou pro získání osvědčení o studiu
  • probíhá prezenční formou v sídle Centra distančního vzdělávání v Poděbradech, Česká republika
  • koná se během akademického roku (ne během akademických prázdnin) po dohodě studenta s tutorem
  • může být vykonána pouze těmi studujícími, kteří si objednají celý kurz na jedné znalostní úrovni a úspěšně dokončí alespoň 60 % jeho obsahu
  • skládá se ze čtyř částí: gramatický test, čtení s porozuměním, poslech s porozuměním, písemný projev

Závěrečná zkouška 300 Kč
€11

Podmínky studia

Kdo provádí studenty kurzem?

Studenty kurzem provádí známí čeští herci a dabingoví profesionálové:

Jana Mařasová

Zbyšek Pantůček