Technické obory - navazující magisterské studium

Máte bakalářský titul a chcete pokračovat ve studiu technických oborů studiu v České republice? Přihlaste se na kruz do střediska Praha-Hostivař, Poděbrady nebo Liberec!

Studenti se v kurzech intenzivně učí češtinu, ke které časem přibývají odborné předměty technického směru. Velký důraz je kladen na zvládnutí odborné terminologie a schopnost samostatně se vyjadřovat. V letním semestru mají studenti možnost navštěvovat přednášky na vybraných vysokých školách.

Středisko Praha-Hostivař

POZOR! VŠECHNY KURZY ORGANIZOVANÉ STŘEDISKEM PRAHA-HLOUBĚTÍN SE OD AKADEMICKÉHO ROKU 2015/16 PŘESOUVAJÍ DO STŘEDISKA PRAHA-HOSTIVAŘ!

Zimní semestr je převážně věnován výuce češtiny. V kurzu student získá  základní komunikativní dovednosti a osvojí si českou gramatiku na takové úrovni, aby získal orientaci v každodenních situacích. Velká pozornost je věnována také psanému projevu a schopnostem samostatně se vyjadřovat.

Již od čtvrtého měsíce výuky si student osvojuje terminologii potřebnou ke studiu technických oborů (např. čtení a analýza odborných textů). V letním semestru je součástí výuky seminář k přijímací zkoušce a studenti navštěvují přednášky na VŠ svého oboru. Kromě češtiny se studenti zdokonalují i v anglickém jazyce.

Zajišťujeme na přání studenta.

5 770 €

30 hodin týdně

studijni.hostivar@ujop.cuni.cz, studref2@ujop.cuni.cz

Upozornění

V tuto dobu není možné se přihlásit pro studenty s vízovou povinností. Studenti ze zemí Evropské Unie se mohou přihlásit na e-mailu studujop@ujop.cuni.cz.

Středisko Poděbrady

Obsah kurzu

Zimní semestr je ukončen tzv. semestrální zkouškou, letní semestr závěrečnou zkouškou. Studenti mají možnost na závěr studia složit certifikovanou zkoušku z češtiny podle Společného evropského referenčního rámce.

V zimním semestru jsou studenti zařazení do tříd bakalářského studia. Ten je zaměřen především na výuku češtiny a odborné terminologie.  V tomto období  student získá základní komunikativní dovednosti a osvojí si českou gramatiku na takové úrovni, aby získal orientaci v každodenních situacích. Velká pozornost je věnována také psanému projevu a schopnostem samostatně se vyjadřovat v oblasti specializace svého studia.

V letním semestru je student zařazen do třídy navazujícího magisterského studia. Podmínkou k zařazení do kurzu je znalost angličtiny na úrovni B2, kterou student prokáže složením zkoušky do začátku druhého semestru a úspěšné složení semestrální zkoušky z českého jazyka. Od druhého měsíce zimního semestru si student osvojuje terminologii potřebnou ke studiu ekonomických a technických oborů (např. čtení a analýza odborných textů). V letním semestru je součástí výuky i anglický jazyk. Další výuka potom probíhá podle metodických pokynů příslušné fakulty ČVUT s možností návštěv seminářů a přednášek.

Podmínky ke studiu

Výuka probíhá na zámku, budova školy je ve vzdálenosti cca 10 minut kolejí. K dispozici je počítačová učebna, volný přístup na internet, stolní tenis, tělocvična.

zajišťujeme na přání studenta

5 140 €

1. semestr 35 hodin týdně
2. semestr 30 hodin týdně

jana.tomasova@ujop.cuni.cz

Středisko Liberec

Připravujeme k oborům:

Strojní fakulta

• Konstrukce strojů a zařízení
  • Strojírenské technologie a materiály
  • Výrobní systémy a procesy
  • Inovační inženýrství

www.fs.tul.cz

Fakulta mechatroniky (NMS)

• automatické řízení a inženýrská informatika
  • mechatronika
  • informační technologie
  • informační aplikované vědy v inženýrství

www. fm.tul.cz

Fakulta textilní (NMS)

• textilní inženýrství
  • průmyslové inženýrství

www.ft.tul.cz

Kurz je možné absolvovat ve dvou variantách:

1. Standardní (obsahuje výuku češtiny a odborných předmětů):
    35 hodin týdně

2. Intenzivní čeština (obsahuje intenzivní výuku češtiny):
    zimní semestr – 25 hodin týdně
    letní semestr – 25 hodin týdně

Podle vašeho zájmu a zvoleného studijního oboru si můžete dokoupit další – předměty.

V 1. semestru probíhá intenzivní výuka českého jazyka, která je od října doplněna výukou odborných předmětů. (celkem 35 hodin za týden). Studenti, kteří si zakoupí dokupovací kurz (intenzivní čeština), si mohou odborné předměty podle vlastního výběru při nástupu do kurzu dokoupit.

Ve 2. semestru je výuka odborných předmětů navýšena a studenti se intenzivně připravují k přijímacím zkouškám na zvolenou vysokou školu.

Oba semestry jsou zakončeny semestrální zkouškou. Zkouška na úrovni B2 (letní semestr) umožňuje studium na českých vysokých školách.

září 2017 - červen 2018

1. Standardní kurz (obsahuje výuku češtiny a odborných předmětů)
    4 640 €

2. Intenzivní čeština (obsahuje intenzivní výuku češtiny)