Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Speciální přípravný kurz pro studenty z Číny a dalších vzdálených zemí

Kurz se zaměřuje především na čínské studenty, kterým je k dispozici mj. i čínská studijní asistentka. Je ale vhodný i pro studenty z Vietnamu či dalších východoasijských zemí a obecně ze zemí s výrazně odlišným jazykem v porovnání s češtinou.

Kurz jsme pro Vás s velkou péčí připravili ve spolupráci s odborníky z Metodického a odborného centra a naším cílem bylo přizpůsobit ho v nejvyšší možné míře Vašim jazykovým a kulturním podmínkám. Jde o intenzivní kurz, učit se budete 35 VH týdně po dobu dvou semestrů. Hlavní důraz klademe na výuku češtiny: pokud po absolvování kurzu složíte přijímací zkoušky na vysokoškolský obor s českým vyučovacím jazykem, budete studovat za stejných podmínek jako čeští studenti,
tj. především zdarma.

S ohledem na Vaše budoucí studium v Evropě jsme dále do kurzu zařadili angličtinu a také české a evropské reálie
(v čínských třídách probíhá jejich výuka částečně v čínštině). V rámci kurzu pro Vás dále budeme organizovat výlety, exkurze a kulturní akce.

Kurz je určen pro studenty od 16 let s ukončeným středoškolským vzděláním (upozorňujeme, že Vás sice můžeme přijmout do kurzu i s ukončenou nižší střední školou, ale pro přijímací řízení na české vysoké školy musíte mít ukončené kompletní středoškolské vzdělání!).

V případě úspěšně absolvovaného kurzu dosáhnete úrovně B1 dle SERR, což je postačující úroveň pro některé české vysoké školy. Je Vám to málo a chcete se dostat na prestižní VŠ požadující úroveň B2? Žádný problém, připravili jsme pro Vás navazující dvousemestrální kurz za zvýhodněnou cenu. S rozhodnutím o prodloužení navíc nemusíte pospíchat: přihlášku můžete podat až během druhého semestru svého studia u nás. A protože přihlášky nejsou veřejné, nemusíte se bát, že by Vás v pokračovacím kurzu brzdili studenti, kteří nemají solidní základ od nás.

Kurzy jsou určeny pro zájemce o následující studijní programy:

• 0311 EKONOMIE (Ekonomie a hospodářská správa, národní hospodářství)
  • 0411 ÚČETNICTVÍ A DANĚ (Finance a bankovnictví, účetnictví a finanční řízení podniku)
  • 0412 FINANCE, BANKOVNICTVÍ A POJIŠŤOVNICTVÍ (Ekonomika a finance, bankovnictví a pojišťovnictví, finance a účetnictví)
  • 0413 MANAGEMENT A SPRÁVA (Podniková ekonomika a management, management tělesné výchovy a sportu)
  • 0488 INTERDISCIPLINÁRNÍ PROGRAMY A KVALIFIKACE ZAHRNUJÍCÍ OBCHOD, ADMINISTRATIVU A PRÁVO (Mezinárodní ekonomické vztahy)
  • 1013 HOTELNICTVÍ, RESTAURATÉRSTVÍ A CATERING (Hotelnictví a cestovní ruch)
  • 0231 OSVOJOVÁNÍ SI JAZYKA (Překladatelství a tlumočnictví, anglická filologie, čeština pro cizince)

Středisko Praha (Hostivař)

Termín kurzu

září 2021 - červen 2022

5 740 EUR