Metodický kurz češtiny jako cizího jazyka pro vyučující z krajanských komunit

Pro koho je kurz určen

Kurz metodiky českého jazyka je určen pro lektory, učitele a zájemce z krajanských komunit, kteří vyučují češtinu mimo Českou republiku nebo se jí chtějí zabývat, a pro vyučující z České školy bez hranic.

Jedná se o devátý ročník dvoutýdenního kurzu metodiky českého jazyka jako cizího jazyka. Kurz je pořádán Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a organizován Domem zahraničních služeb (DZS) v rámci podpory českého kulturního dědictví a Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze.

Náplň

Základním vzdělávacím záměrem je představit specifika výuky češtiny jako cizího jazyka. Zaměříme se na prohloubení, doplnění či získání znalostí z oblasti metodiky a didaktiky češtiny jako cizího jazyka a také na výměnu zkušeností z různých zahraničních pracovišť. V kurzu vyučují přední odborníci na danou problematiku. Absolvent/ka kurzu obdrží na závěr kurzu osvědčení o absolvování kurzu.

Čím jsme se zabývali v loňském roce

• Řečové dovednosti
  • Didaktické dovednosti učitele
  • Testování a SERR
  • Učební materiály
  • Vybrané otázky české gramatiky
  • Problematické jevy ve výslovnosti
  • Hry ve výuce
  • Čtenářská gramotnost
  • Úvod do didaktiky dětí
  • Bilingvní výchova
  • a jiné....

Z hodnocení uplynulých setkání

„Nadchla mě myšlenka setkávání kolegů ze zahraničí a výměna zkušeností a možnost případné spolupráce. Velmi oceňuji přístup k materiálům přednášejících. Vynikající organizace. Bylo úžasné se kurzu zúčastnit."

„Kurz byl skvělý, jsem nadšená. Byly to 2 velice náročné a intenzivní týdny, během nichž jsem načerpala spoustu inspirace, rad, návodů i nápadů. Těším se, až některé z nich vyzkouším v praxi. Lektoři byli velice vstřícní, ochotní, rádi se podělili o své materiály. Úžasné bylo i složení účastníků kurzu, kteří se sjeli ze všech koutů světa, z mnoha zemí. Bylo zajímavé navzájem si vyměnit zkušenosti a informace. Díky!"

„Vše – úplně všechno bylo pro mne úplně nové, mám pocit, že jsem se mnohému naučila a obohatila."

„Naprosto úžasný a obohacující kurz, naplněný mnoho užitečnými informacemi, vysokou kvalitou a pestrými kulturními doplňky. Hodně jsem se naučila a odvezu si mnoho poznatků, které budu aplikovat při výuce ČJ."

Metodické a odborné centrum

Chcete se přihlásit? Klikněte sem!

Termín kurzu

28. 8. - 8. 9. 2017