Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Kurzy

Kurzy

Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE

Charakteristika kurzu

Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE je intenzivní sedmitýdenní jazykový kurz připravený speciálně pro americké studenty, kteří získají stipendium od Foreign Language and Area Studies (FLAS) Fellowship programme.

Program kurzu

Kurz obsahuje 140 hodin jazykové výuky na středně pokročilé úrovni. Požadovaná minimální vstupní jazyková úroveň je Novice High, ideální Intermediate Low amerického jazykového rámce ACTFL. Podívejte se na přesný popis jazykových úrovní. Otestovat svou jazykovou úroveň můžete pomocí Can do statements podle ACTFL.

Kurz nabízí i mimojazykové aktivity – některé jsou součástí studijního programu (orientace, vycházky po Praze, exkurze knihoven, promítání filmů), další kulturně-společenské akce jsou volitelné a nejsou zahrnuty v ceně kurzu (výstavy, divadelní či hudební představení).
Nabízíme i víkendové výlety mimo Prahu.

Při výuce se zaměřujeme na praktický i akademický jazyk a komunikaci. V průběhu kurzu se rovnoměrně dbá na komunikaci mluvenou i psanou, procvičuje se čtení a poslech, a samozřejmě nezapomínáme na gramatiku. Kurz koresponduje s Evropským referenčním rámcem (SERR) i s americkým jazykovým rámcem ACTFL. Samozřejmostí je individuální podpora studentů, konzultace projektů a jejich prezentace.

Praha-Hostivař

Certifikáty

Všichni účastníci kurzu dostanou osvědčení o absolvování kurzu a vysvědčení. Výdej osvědčení je registrován na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.
Zájemci mají možnost složit certifikovanou zkoušku z češtiny, nabízíme také přípravný kurz k této zkoušce. Cena certifikované zkoušky a přípravného kurzu není zahrnuta v ceně kurzu. Studenti Letní školy češtiny SUMMER FLAS PRAGUE dostanou na zkoušku a přípravný kurz slevu.

Instrukce k registraci

Podrobné informace k registraci.

Uzávěrka přihlášek7.6.2020
Termín kurzu

7.7.-14.8.2020

Cena

1 600 EUR (za výukový program a učební materiály)
pokud bude studentů méně než 6, cena pro jednoho studenta se ekvivalentně zvýší

Hodinová dotace

Nabízíme také možnost individuálních odpoledních konzultací.

Místo výuky

Studijní středisko Praha-Voršilská
Kolej Arnošta z Pardubic
Voršilská 144/1
116 43 Praha 1

Platební instrukce

Informace o platbě

Kontakt

Garant kurzu: Zdenka Pražáková
Koordinátorka kurzu:
Šárka Vašíčková
E-mail: sarka.vasickova@ujop.cuni.cz
Telefon: +420 777 970 192

Kontaktní adresa:
SJOP Praha-Hostivař
Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE
Weilova 2
102 00 Praha 10 - Hostivař
Česká republika

Přihláška ONLINE PŘIHLÁŠKA
FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X