Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE

Charakteristika kurzu

Letní škola češtiny SUMMER FLAS PRAGUE je intenzivní sedmitýdenní jazykový kurz připravený speciálně pro americké studenty, kteří získají stipendium od Foreign Language and Area Studies (FLAS) Fellowship programme.
Kurz splňuje kriteria U. S. Department for Education pro letní jazykové zahraniční programy.

Kurz zajišťuje Středisko jazykového vzdělávání (SJV), ÚJOP Praha - Centre for Language Learning (CLL), Institute for Learning and Preparatory Studies (ILPS), Prague.

Program kurzu

Kurz obsahuje 140 hodin jazykové výuky na středně pokročilé úrovni. Požadovaná minimální vstupní jazyková úroveň je Novice High, ideální Intermediate Low amerického jazykového rámce ACTFL. Přesný popis jazykových úrovní naleznete zde. Otestovat svou jazykovou úroveň můžete pomocí Can do statements podle ACTFL zde

Kurz nabízí i mimojazykové aktivity – některé jsou součástí studijního programu (orientace, vycházky po Praze, exkurze knihoven, promítání filmů), další kulturně-společenské akce jsou volitelné a nejsou zahrnuty v ceně kurzu (výstavy, divadelní či hudební představení).
Nabízíme i víkendové výlety mimo Prahu.
Podívejte se na podrobný program kurzu 2017.

Při výuce se zaměřujeme na praktický i akademický jazyk a komunikaci. V průběhu kurzu se rovnoměrně dbá na komunikaci mluvenou i psanou, procvičuje se čtení a poslech, a samozřejmě nezapomínáme na gramatiku. Kurz koresponduje s Evropským referenčním rámcem (SERR) i s americkým jazykovým rámcem ACTFL. Samozřejmostí je individuální podpora studentů, konzultace projektů a jejich prezentace.

Středisko jazykového vzdělávání

Certifikáty

Všichni účastníci kurzu dostanou osvědčení o absolvování kurzu a vysvědčení. Výdej osvědčení je registrován na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.
Zájemci mají možnost složit certifikovanou zkoušku z češtiny, nabízíme také přípravný kurz k této zkoušce. Cena certifikované zkoušky a přípravného kurzu není zahrnuta v ceně kurzu. Studenti Letní školy češtiny SUMMER FLAS PRAGUE dostanou na zkoušku a přípravný kurz slevu.

Instrukce k registraci

Podrobnosti k registraci naleznete zde

Ubytování

Zájemcům o studium v programu Summer FLAS Prague nabízíme možnost ubytování v místě konání kurzu na Vyšehradě - Ubytovna Vratislavova, Vratislavova 29/10, Praha 2. Vyšehrad je historická část Prahy v centru města.

Cena:
• dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím - 772 eur/kurz
• jednolůžkový pokoj s příslušenstvím - 986 eur/kurz
• jednolůžkový pokoj se sdíleným příslušenstvím pro 2 pokoje - 936 EUR/kurz

Ceny jsou za jednu osobu. Zaplacené poplatky za ubytování jsou nevratné.

Uzávěrka přihlášek 30.04.2017
Termín kurzu

5/6 - 21/7 2017

1 140 EUR (za výukový program a učební materiály)
pokud bude studentů méně než 6, cena pro jednoho studenta se ekvivalentně zvýší

Hodinová dotace

Jazyková výuka:

pondělí a úterý: 9:00 – 10:30, 10:45 – 12:15 a 12:50 - 14:00
středa, čtvrtek a pátek 9:00 - 10:40 a 11:00 – 12:40

Odpolední program se časově různí – viz podrobný programu kurzu 2017.

Nabízíme také možnost individuálních odpoledních konzultací.

Místo výuky

Vratislavova 29/10, Praha 2

Platební instrukce

Zde

Slevy

Nabízíme slevu až 100 euro! Pro bližší informace klikněte na Podrobné informace.

Garant kurzu: Zdenka Pražáková
Koordinátorka kurzu: