Humanitní a umělecké obory - navazující magisterské studium

Máte bakalářský titul a chcete pokračovat ve studiu v České republice? Přihlaste se na kurz do střediska Praha-Krystal!

Studenti se v kurzech intenzivně učí češtinu, ke které časem přibývají odborné předměty humanitního směru.

Studenti musí do konce letního semestru zvládnout češtinu na úrovni B2. V zimním semestru mají možnost vybrat si 8 (v letním semestru 12) hodin odborných seminářů podle svého zaměření. V letním semestru mají možnost navštěvovat přednášky na VŠ svého oboru.

Upozorňujeme zájemce, že na některých fakultách je nezbytným předpokladem ke studiu v magisterském studijním programu řádné ukončení studia v bakalářském studijním programu ve stejné oboru.

Další informace

Vedení střediska svým budoucím studentům doporučuje studium tzv. nultého semestru ve formě e-learningového kurzu.

Studium humanitních oborů totiž vyžaduje výbornou znalost češtiny. Příprava ve formě e-learningového kurzu vám umožní dostat se před příjezdem na naše přípravné kurzy na úroveň A1 (nebo i vyšší, podle zvoleného typu kurzu).

V září do střediska přijedete se znalostmi češtiny na úrovni minimálně A1 (podle zvoleného typu kurzu) a budete zařazeni do skupiny podobně pokročilých studentů. To vám umožní rychlejší postup ve studiu češtiny a příjemnější začátek života v České republice. Samozřejmě pro vás bude jednodušší studium odborných předmětů. Brzy po příjezdu budete moci začít číst noviny a knihy v češtině, což je nejlepší způsob, jak se připravit na studium humanitních předmětů.

Informace o kurzu A1

Informace o kurzech  A2 a B1

Pokračováním e-learningového kurzu je roční přípravný kurz na studium humanitních oborů podle zvoleného typu studia  -

Humanitní a umělecké obory - navazující magisterské studium

Na online kurz se můžete přihlásit na stránkách CDV!

Pro přihlášení na roční přípravný kurz ve středisku Praha-Krystal klikněte na online přihlášku níže!

Praha-Krystal

Kurzy jsou určeny pro zájemce o následující obory:

• Architektura a urbanismus N 3501
  • Obecná teorie a dějiny umění a kultury N 8109
  • Výtvarná umění (malba, design, grafika, ...) N 8206
  • Překladatelství a tlumočnictví N 7313 (angličtina)
  • Učitelství pro střední školy N 7504 (anglický jazyk)
  • Pedagogika N 7501 (psychologie)
  • Filologie N 7310 (angličtina)
  • Filologie N 7310 (obor čeština jako cizí jazyk)
  • Sociologie N 6703
  • Demografie N 1303