Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Čeština jako cizí jazyk pro lékaře – 10 měsíců

•  Kurz je učen pro lékaře-cizince, kteří se připravují na vykonání aprobačních zkoušek

• Jedním z předpokladů pro úspěšné vykonání aprobační zkoušky je znalost češtiny, protože celá zkouška probíhá pouze v českém jazyce.

• Ve specializovaném dvousemestrálním kurzu čeština pro lékaře nabízíme zájemcům dopolední výuku současného českého jazyka doplněnou lekcemi češtiny pro lékaře a v druhém semestru odborným seminářem Česká lékařská terminologie. V případě zájmu je možné přikoupit seminář Systém zdravotnictví a základy práva ve vztahu k poskytování zdravotní péče v České republice. Výukové centrum se nachází v centru Prahy nedaleko Karlova náměstí.
  • Kurz probíhá v pracovní dny od 9:00 do 13:25 hodin. Odborné semináře se konají v odpoledních hodinách.
  • Na výuce se podílejí vysoce kvalifikovaní vyučující s dlouholetou praxí. Naše kurzy češtiny pro cizince v minulých letech absolvovalo mnoho zahraničních lékařů, kteří dnes úspěšně pracují v českém zdravotnictví.
  • Bohatě vybavená knihovna je k dispozici čtyřikrát v týdnu. Je možné si zde vypůjčit literaturu odbornou i beletrii (např. mluvnice českého jazyka, slovníky, základní lingvistickou literaturu, učebnice češtiny, českou beletrii, audio/video materiály). Vybavení knihovny neustále doplňujeme podle potřeb studentů.
  • Možnost individuálních konzultací.

Zde získáte informace k aprobačním zkouškám.

Čeština jako cizí jazyk pro lékaře – 10 měsíců

Týdenní dotace výukových hodin

1. semestr

Čeština pro cizince 20 hodin
Čeština pro lékaře 5 hodin
Celkem: 25 hodin

2. semestr

Čeština pro cizince 19 hodin
Čeština pro lékaře 4 hodiny
Česká lékařská terminologie 2 hodiny
Celkem: 25 hodin
Možnost dokoupit:
Systém zdravotnictví a základy práva 4 hodiny (celkem 60 hodin)

Akademický rok 2020-2021

Termín kurzu

7. 9. 2020 – 30. 6. 2021

3 890 EUR

Albertov 7/3a

albertov@ujop.cuni.cz

Заявки для студентов без требования к визе принимаются до 31 .8. 2020
до 30. 4. 2020 студентам, которым необходимо получить визу.
Заявки, отправленные после этой даты, будут рассмотрены в индивидуальном порядке. Принятие заявки после этой даты не гарантировано.

Přihláška ONLINE PŘIHLÁŠKA