Kurzy

Kurzy

Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!
Zkoušky

Zkoušky

Přihlaste se na naši
Certifikovanou zkoušku
z češtiny pro cizince!
Střediska a součásti

Střediska a součásti

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Hodnocení studentů

Praha-Albertov

Samer, 17 let (student přípravného kurzu na střední školy v ČR pro cizince): Jsem Syřan. Studoval jsem jeden rok na Univerzitě Karlově v Praze, kde se učí český jazyk. V mé třídě byli jenom 4 lidi, protože zatím málo lidí chce studovat na střední škole. Ale v ostatních třídách bylo zhruba 15 lidí v každé třídě.
Když jsem začal studovat, nemohl jsem s nikým mluvit česky. Postupně jsem se zlepšil a teď můžu mluvit dobře. Navíc jsem se přihlásil na střední školu a řekli mi, že musím dělat zkoušky, aby poznali moji úroveň. Prospěl jsem díky pomoci učitelek z kurzu. Při kurzu probíhalo několik mimoškolních aktivit, které mi taky pomohly poznat ČR, rychleji se naučit česky a seznámit se s ostatními studenty ve škole. Jediný problém byl pro mě vysoká částka za kurz, ale nakonec to byla dobrá investice.

Reference studentů intenzivních kurzů češtiny (různé úrovně)

Tanja, Švýcarsko, 20 let: Před dvěma lety jsem se rozhodla naučit se česky na Albertově. Chtěla jsem udělat jen jeden semestr a teď je to už můj čtvrtý.
Bylo to nejhezčí čas mého života. Poznala jsem zajímavé kamarády z celého světa a našla jsem nejlepší kamarádku.
Naučila jsem se nejen česky ali i mluvit s cizími lidmi.
Nikdy bych si nedovolila představit, že budu umět češtinu takhle jako dnes.
Nesmím zapomenout na kulturní akce Albertova. Zúčastnila jsem se divadelního klubu a koncertu studentů, což bylo moc zajímavé a pomohli mi s češtinou.
Děkuji Vám všem za tu dobu na Albertově!

Nina, Gruzie, 20 let: Kouzelné místo! Nikdy jsem nepředpokládala, jak rychle se rozvine znalost jazyka, a je to pomocí nejlepších pedagogů, kteří učí na Albertově.
Albertov mi nabízel všechno, po čem se mi stýskalo: konzerty, zpěv, divadlo, výlety do nejkrásnějších měst v Čechách. Spřátelila jsem se bezvadnými lidmi a vynikajícími učiteli.
Miluju rozvrh hodin na Albertově - nejsou to pouhé dvě hodiny denně, ale skoro celý školní intenzivní den plný vyučování, mluvení, psaní a mnohých zajímavých úkolů. A k tomu se nachází v nejlepší lokalitě Prahy.

Stacey, Nizozemsko, 26 let: Doporučuju kamarádovi studium na Albertově, protož když má čas, myslím, že je to nejrychlejší a nejlepší metoda, jak se naučit češtinu. Personál je profesionální a učitelé jsou kvalifikovaní a mluví poutavě. Lekce jsou zajímavé a líbí se mi. Na Albertově mají taky činnosti pro studenty.

Tatiana, Rusko, 31 let: Albertov pro nás má vždycky otevřené dveře se znalostmi. Stačí jenom rozhodnout a koupit si kurz češtiny. Tady se dobře učí a už nemůžeme si představit svůj život bez Albertova a češtiny.

Nghia, Vietnam, 20 let: Studoval jsem češtinu na Albertově celý jeden rok. A myslím, že díky vynikajícím učitelkám jsem se naučil česky a taky jsem poznal hodně kamarádů z různých zemí.

Verena, Německo, 24 let: Doporučuju kamarádce studium v Albertově, protože učitelé jsou sympatičtí, veselí a umí učit dobře. Když mám otázky, náš učitel vždycky vykládá mi všechno. Taky knihy jsou dobré a sekretářky jsou moc přívětivé a úslužné.

Petro, Ukrajina, 18 let: Doporučil bych svému kamarádovi Vladimírovi studovat češtinu na Albertově, protože je to kvalitní.

Vladimir, Rusko, 27 let: Doporučil bych studovat češtinu na Albertově, protože to je nejlepší místo v Čechách, kde se můžeme naučit mluvit v češtině.

Alexandra, Rusko, 23 let: Doporučila bych to svým známým, protože je to nádherná škola, která má skvělé učitele a má vyučování na vysoké úrovni.

Olga, Rusko, 22 let: Na Albertově jsou velmi dobří učitelé, zajímavé akce a nachází se v centru Prahy.

Kornelia, Ukrajina, 18 let: Doporučila bych svým kamarádům Albertov, protože jsou tady dobří učitelé a líbí se mi tady.

Anna, Řecko, 26 let: I would recommend Albertov courses to everyone that would like to learn Czech as a language, because it is the fasterst and most reliable way to learn Czech and reach a very good and satisfying level. The organization of the course, the teachers and the monthly tests play an important role to this. Furthermore, the nice atmosphere and the entertainment or cultural activities they provide makes everyone feel more relaxed during this intensive course.

Myassa, Alžírsko, 22 let: I would recommend the Albertov Center to my friends because the teachers and staff is helpfull and the classes are created in such a way which really helps you understand the language. You learn new vocabulary more easily because of the repetitions and the number of hours you study in one day and one week. Thanks to that, my level improved nad now I can have a conversation with a Czech person. I still lack some vocabulary but you get to understand the logic behind this language. Which is not always easy to understand. Overall this is a really good course where you also get to meet people and make good friends.

Alejandro, Bolívie, 19 let: Albertov has a great system of teaching the language. I learned a lot being here. Třídy jsou zábavné. Systém kurzu je skvělý. Jsem se naučil rychle a srozumitelně všechno.

Další (video) reference studentů střediska Praha-Albertov si můžete prohlédnout ZDE.

 

Praha-Hloubětín

Алексей Сальников (2012-2013): Здравствуйте, меня зовут Алексей Сальников, я выучил чешский на уровень В2 на курсах от Карлова университета на Глоубетине(это район Праги). Что же большего всего мне понравилось на курсах, так это моя замечательная учительница чешского языка, Miroslava Kožušková, с ней было интересно учить чешский, местами очень смешно, потому что она рассказывала забавные истории из своего прошлого. Эта учительница всегда даст тебе столько знаний, сколько ты захочешь получить, например, я хотел говорить без акцента по-чешски, и по-этому со мной она всегда общалась в начале урока по-чешски минут 15-20. Конечно, хочу отметить, замечательных кураторов, Галину и Иву, которые тебе всегда помогут в любых твоих сложностях и затруднениях в любое время суток. Нельзя забыть и про учительницу математики, пани Павлу, которая так "разжуёт" темы, что только дурак не поймёт математику. Хочу сказать большое спасибо учителю английского, Майку, за колоссальное количество позитива, смеха и за знания, которые я получил в английском с ним. Если кому-то интересно, то закончил я все предметы на 1-ки(1 - максимальная оценка) в 2013 году, потом я поступил на VŠE(Vysoká škola ekonomická) на факультет Информатики и статистики. В данный момент я учусь  на втором семестре, первую сессию сдал успешно. Ещё одна вещь, которую я хочу сказать, это отрицательная сторона курсов. С тобой, если ты приедешь на любые курсы, подчёркиваю на ЛЮБЫЕ курсы чешского языка, будут находиться люди, которые просто не будут учиться, они будут всегда всячески развлекать себя, а к учёбе даже не притронуться, максимально только будут ходить на пары с тобой и там сидеть без дела, тем самым, останавливая процесс продвижения учеников, которые хотят приобрести для себя полезные знания, которые на прямую будут влиять на их карьеру в будущем, потому что работа ведётся со всеми учениками, все же заплатили за курсы одинаковое количество денежных средств, следовательно учат всех одинаково. Пожалуй это всё о курсах. Ещё раз спасибо скажу пани Мирославе за всё, что она для меня сделала, из-за большого уважения к ней и к другим учителям, я написал этот комментарий. Просто работа учителя - это огромнейший труд, в котором учитель старается сделать так, чтобы ученикам не было скучно и в тот же момент надо научить их всей, для кого-то нудной, теории предмета, при этом не произвести плохого впечатления на всех учеников. Уважайте учителей, ведь они для вас стараются.

Кушнарева Ирина (2012/2013): Меня зовут Кушнарева Ирина, и я являюсь студенткой Высшей школы экономики в Праге (факультет финансов и бухгалтерского учета, специальность - банковское и страховое дело). Поступить в этот государственный ВУЗ мне помогли языковые курсы UJOP Hloubětin, которые подготовили меня к поступлению и тому, что ожидало меня в будущем. На самом деле, эти языкове курсы дают вам все самое необходимое, чтобы начать новую, самостоятельную жизнь в другой стране. Помимо учебы и всяких бытовых проблем, с которыми вам помогут справиться кураторы, вы проживете сотни запоминающихся, веселых моментов, найдете новых друзей. Я лично даже встретила свою любовь. И я нисколько не жалею, что выбрала именно эти языковые курсы. Спасибо им огромное!

Екатерина Леонова (2011/2012): Учиться на курсах в Глоубьетине было весело и интересно. За год подготовки к поступлению все студенты стали хорошими друзьями. Конечно, оказавшись в чужой стране, я, да и все мы, столкнулись с миллионом проблем, которые, к счастью, нам помогали решать наши замечательные кураторы и преподаватели. Год пролетел незаметно, но довольно продуктивно : ) Спасибо Глоубьетину за чудесное времяпрепровождение и знания.

Виктор Монаков (2008/2009): Я очень благодарен, что мне удалось успешно окончить подготовительные курсы по экономической специальности  в UJOP Praha Hloubětín.  Именно они мне предоставили тот самый "фундамент", благодаря которому я смог поступить, учиться в университете VŠE, а также в настоящем времени выстраивать свою карьеру. Прежде всего, я хочу отметить качество данных курсов, ведь не зря данные курсы организованы старейшим и престижным  Карловым университетом. Программа курсов очень продуманна, учителя – настоящие профессионалы, которые в доступной и понятной форме объясняют материал. Если студенту что-то непонятно, то он может всегда прийти на консультацию. Кроме того, на курсах также предоставляются все учебные материалы (книги, аудио, видео), осуществляются различные культурные и спортивные мероприятия. Помимо чешского языка, студент получает комплексную подготовку именно к профильным предметам, которые ему требуются для поступления в чешский ВУЗ. На курсах царит очень дружественная атмосфера, которая делает учебный процесс интересным и приятным.


Reference studentů akademického roku 2013-2014

Alina, 18 let: Kurz se mi velmi líbil. Děkuji

Jana, 18 let: Kurz byl moc dobrý a pro mě velmi zajímavý. Děkuji vám!

Nikita, 18 let: Díky vašim kurzům budu studovat na VŠ.

Rodion, 23 let: Všechno by v pohodě!

Daria, 24 let: Za prvé bych vám chtěla moc poděkovat. Máte nejlepší učitele v celém světě. Líbilo se mi to, že jsme měli nejen hodiny ve třídě, ale také jsme chodili na výlety a ještě jsme měli možnost výuky dalšího cizího jazyky. Přála bych si jen, aby na vašich webových stránkách bylo více informací o organizacích a úřadech (atd.).

Praha-Hostivař


Studenti v evaluačních dotaznících (květen 2014) o kurzech uvedli:

Anonym: Byl to dobrý kurz, dobří učitelé a dobré učitelky. Byla dobrá třída a bylo moc veselo.

Anonym: Alena (paní Borovičková – poznámka) je velmi skvělá referentka. Vždycky se vším pomohla. Všechno se mi líbí, a kdybych měl možnost, jel bych studovat ještě jednou v Hostivaři.

Anonym: Jsem rád, že jsem dostal na ty kurzy. Bude se mi stýskat.

Anonym: Byl jsem s kurzem spokojen, všechno se mi líbilo. Chtěl bych poděkovat Aleně za její pomoc v jakékoliv situaci. Měl jsem moc rád výlety do Liberce a Pardubic, organizátorkou kterých je Alena. Pan ředitel je taky moc dobrý člověk, někdy přísný a někdy veselý. Když jsme jeli na výlet, pan ředitel vždycky něco povídal o těch městech, ve kterých jsme byli.

Anonym: Kurzy ÚJOP UK jsou výborný pro studenty ze zahraničí. Po kurzu každý člověk někam se dostal a něco se dozvěděl. Podle mého názoru ty kurzy jsou nejlepší v ČR.

Praha-Krystal

Polina Zakharchuk (2013-2014): Výborný kurz češtiny. Na lekcích je pořád přátelská atmosféra. V mojí skupině učila paní Saša (Alexandra Turjanicová) - opravdu výborný pedagog. V průběhu naší výuky velmi pochopitelně vysvětlovala materiál. Jsem šťastná, že jsem měla příležitost připravit se zde na vysokou školu. V létě jsem se dostala na Pedagogickou fakultu Karlovy univerzity, na obor Anglický jazyk—Ruský jazyk.

 
Mavlyutova Gulnara (2013-2014):
Здравствуйте, хотелось бы Вам немного рассказать о своей жизни, а именно о том ее отрезке "на Кристалле". Начну с того, что изначально я собиралась ехать в другой учебный центр, но вот, к большому своему счастью, мы с мамой нашли блог Рудомилова (очень советую). И тут уж не было сомнений, что я поеду именно на учебные курсы от UJOP, ибо курсы дают не только уроки чешского, но и по дополнительным предметам, программу которых Вы выбираете, что является немаловажной частью обучения на курсах. Итак, по приезде я поселилась в отеле Кристалл (о чем я писала на блоге учебного центра http://www.czechstudent.ru/2013/10/blog-post.html?m=1), и началось обучение. По утрам у нас были пары чешского в очень трудовой, но приятной атмосфере. У меня была учительница Jana Hupaková и отмечу, что мне очень повезло (хотя так говорят все о своих учителях на самом деле). Пани Яна, обладающая великолепным чувством юмора, была достаточно строгая в плане выполнения домашнего задания и вообще всего того, что мы делали на занятиях, и, конечно, пары с ней пролетали незаметно и результативно. Могу заметить, что предметные блоки (у меня была политология) проходили также с высокой долей отдачи учителей, и я невероятно благодарна всем им (pan Křivánek, paní Košliková, pan Lepeška, paní Šimáčková), ведь я поступила в Карлов университет и учусь на кафедре Политологии. И вообще стоит отметить, что именно после курсов в учебном центре Krystal достаточно большое количество учеников поступило в государственные вузы (подробнее об этом вы прочтете на блоге http://www.czechstudent.ru/2014/09/2014.html?m=1). Верить или нет этой статистике уже зависит от Вас, но от себя добавлю, что все мои знакомые, с которыми я общалась или была знакома, за исключением одного, поступили в гос. университеты. Желаю Вам успешного года на учебных курсах и в дальнейшей Вашей деятельности.
Бывшая студентка UJOP и нынешняя студентка UK FF,
Мавлютова Гульнара

Валерия Голованова: Всем привет, я хочу рассказать вам о том, как прошел мой год (2013-2014) в UJOP UK. Я считаю, что это самые лучшие курсы в Праге, потому что только там количество чешского языка на высоком уровне. Начну с того, что советую всем с первого дня усердно учить чешский язык и свои отборные предметы. Чешский вам очень понадобится при поступление в университеты, вся экзамены (письменные, устные) на чешском языке. Так же важны ваши отборные предметы, потому что в январе и в маи вы будете писать тесты по своим выбраным предметам. Чешский язык вам понадобиться не только для того чтобы успешно сдать экзамены, но и для экзамена В2, который вы тоже будете сдавать в конце года, он покажет настолько хорошо вы выучили чешский язык. Не стоит забывать о посещаемости всех предметов, это дейсвительно очень важно, потому что были студенты, которых исключили, за то, что просто не ходили на все лекции. Что касается меня, я поступила в Карлов Университет на обор балканистика. Могу сказать, пережив все эти переживания на счет экзаменов, если вы очень хотите поступить в Карлов, то выбирайте те факультеты, в которых не большой конкурс. Например на балканистику всего было около 60 человек и взяли 30. А На обор пиар маркетинг было 900 человек и взяли 60. Так что делайте выводы сами! Желаю вам успешного поступления и приятного обучения на этих курсах, они того стоят! Спасибо!
valer.golovanova@yandex.ru

Shevchenko Yana: Zdravím a děkuji za možnost se podělit o svou zkušenost ročního studia na středisku Krystal. Jmenuji se Yana Shevchenko, jsem z Ruska, z města Magnitogorsk. Po ukončení školy v 17. letech jsem přijela do Prahy s nulovou úrovní češtiny a s cílem studovat na české univerzitě, stejně jako mnozí druzi. Bylo mi řečené, že zahraniční student vysoké školy potřebuje znalost českého jazyka na úrovni B2, která je dosažitelná v ročním intenzivním kurzu češtiny. Bylo skvělé, že kolem nás byli rodilí mluvčí učitelé, kteří jíž od 1. hodiny na nás mluvili jenom česky. Byli jsme pak příjemně překvapení z toho, že je v jazyce rychle cítit pokrok. Po prvním měsíci výuky jsem samostatně cestovala vlakem do různých koutů České republiky a neměla jsem závažný problém v konverzaci na cestě. Kromě hodin češtiny mi ještě hodně pomohli i jiné předměty, které výrazně rozšiřovali slovní zásobu a seznamovali mě s dějinami a kulturou země, ve které teď bydlím. Již po 4. měsících studia a příprav jsem měla přijímací řízení na univerzitě, kde byl test z dějin umění, pohovor, různé úkoly - a vše samozřejmě v českém jazyce. Naštěstí se podařilo vše splnit a už v půlce jazykového kurzu na ÚJOP UK jsem věděla, že jsem přijatá na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, na tvůrčí obor Animovaná tvorba. Na fakultě se moje čeština tak líbila vedení, že v obou semestrech prvního ročníku jsem byla moderátorkou studentských TV novin. Celý druhý ročník jsem strávila na zahraniční stáži v Norsku díky programu Erasmus, umožňující výměnné  pobyty studentů evropských univerzit. Momentálně jsem ve třetím ročníku a pracuji na bakalářské práci, kterou píši v českém jazyce a součastně dělám doučování ruského jazyka a překlady do ruštiny a češtiny.
Všem budoucím studentům doporučuji tyto jazykové kurzy, byla jsem velice spokojená s kvalitou vzdělání, s naplnění studia a s učiteli a vedením, kteří pomáhali při vzniku jakéhokoliv problému. Díky jejich tvůrčímu přístupu k výuce se tento rok stal nezapomenutelnou zkušeností.

S pozdravem a přáním všeho nejlepšího,
Yana Shevchenko (vk.com/yana27)

Yuliya Ivanchevskaya: Всем привет :) В Кристалле я обучалась в 2012-2013 учебном году и ни разу не пожалела о выборе именно этих языковых курсов. С самого первого дня вплоть до последней недели обучение было не только эффективным, но и приятным, благодаря дружелюбной атмосфере, индивидуальному подходу к каждому учащемуся и разнообразным методикам преподавания. С уверенностью могу сказать, что Кристалл даёт сильную языковую базу, необходимую для дальнейшего обучения в чешских ВУЗах,  и прекрасно готовит к предметам, нужным  вам при поступлении, но это, разумеется, при наличии вашей заинтересованности. Закончив курсы ,я поступила в VŠE-Высшую школу экономики в Праге. Моя специальность называется mezinárodní obchod-международная торговля.  В процессе обучения и в общении с сокурсниками у меня не возникает проблем, потому как, я повторюсь, знания, полученные в Кристалле, более чем достаточны для повседневной жизни и деловой сферы. Выбором специальности я осталась довольна: мне импонирует сочетание экономики и  интенсивного обучения иностранным языкам. Степень свободы, которая предоставляется студентам  в выборе предметов и  в иных вопросах учебного процесса, гораздо больше, чем в ВУЗах России и СНГ, но и  ответственность, возлагаемая на учащихся, на порядок выше. Если самостоятельности вам не занимать или же вы приобретёте это полезное качество во время обучения  на подготовительных курсах, то  приспособиться  к чешской системе высшего образования не составит большого труда. Желаю всем будущим студентам успехов!
Если у вас возникнут какие-либо вопросы, всегда буду рада помочь )
вконтакте- Юлия Иванчевская
facebook- Iulia Ivancevscaia

Yulia Merlich: Обучение в центре Кристал дало мне очень многое, в первую очередь это знание чешского языка,  т.е. возможность свободно общаться на чешском и учиться в университете на одном уровне с носителями языка.
Особенно запомнилась приятная атмосфера, которую создают учителя центра, они всегда готовы помочь, объяснить и воодушевить, когда становится тяжело. Кроме того, все учителя центра Кристал это отличные профессионалы, и я очень рада, что имела возможность учиться именно у этих людей.
Хотелось бы отдельно отметить отличную организацию не только учебного процесса, но и помощи с визами, нострификацией, подачей заявлений в университет, одним словом, помощь кураторов Кристала просто неоценима.
В настоящее время я учусь на втором курсе VŠO в Праге на специальности администрация бизнеса в туризме. Моя специальность тесно связана с умением презентовать и дискутировать, поэтому сейчас я все чаще вспоминаю Кристал с благодарностью и даже, в какой-то мере, ностальгией.

Karolina Oganesyan: Провести год на подготовительных курсах было правильным решением. Как бы человек ни был в себе уверен, что он сам сможет выучить язык, поддержка извне не будет лишней. Кроме того, окруженный русско говорящими ребятами ты не чувствуешь себя одиноко в чужой стране, вдали от дома.   Огня но самым большим плюсом было то, что в "Кристале" мы получили не только базовые знания чешского, но и изучали культуру и традиции чехов. А главная цель - освоить чешский - была достигнута. и сейчас, учась в университете я очень благодарны своим преподавателям - чехам:-)

Саша Сергеенко: Что бы я сказала про Кристалл? Что касается меня, Кристалл для меня, это второй дом. Это был действительно тяжелый год, год самостоятельности, решений, стресса, работы, потерь, новых перспектив и различных искушений. Сама бы я с этим не справилась. Большое спасибо самому лучшему преподавателю в мире – Александре Туряницовой. Она была, есть и будет не только учительница, но и хорошая подруга, я бы даже сказала сестра! Вы счастливые люди, что вы можтете ежедневно встречаться с ней. Теперь, я студентка ВШЭ на Факультете информатики и статистики и я очень рада, что я начала свою жизнь в Чехии вместе с Кристаллом! Желаю Вам много счастья и терпения в вузе, пускай у вас всё получится!

Poděbrady

Armen Ambartsumyan: Bylo to hezké. Nemusel jsem myslet na nic jiného než na studium. Příroda, počasí, město, učitelé - všechno bylo perfektní.

Alisa Makeeva: Studijní pobyt v Poděbradech překonal všechna moje očekávání. Příjemné město, laskavé a vnímavé učitele. Učení je zábava, a co je nejdůležitější, našla jsem přátelé na celý život. Na Poděbrady vzpomínám velmi ráda.

Reference studentů přípravného kurzu pro cizince 2013-2014

Amis, Tunisko, 25 let: Zkušenosti v ÚJOP byly krásné, navzdory obtížnosti učení českého jazyka. Chtěl bych poděkovat všem učitelům a zejména paní Iloně Mazůrkové a panu Miroslavu Jílkovi a všem pracovníkům na správě střediska.

Žena, Rusko, 21 let: Tento kurz je celkem dobrý. Všemu vás tady naučí a vždy pomůžou. Ale samozřejmě musíte studovat, jinak se vám na VŠ nepodaří dostat. Učitelé na středisku jsou dobří a vždy se o tebe postarají jako o dítě.

Muž, Rusko, 18 let: На курсах преподает хороший учительский состав, высококвалифицированные професора. Уровнем обучения чешского, в целом, доволен. Считав, что курсы в полной мере выполняют свои обязанности и обещания. Хорошо был осведомлен о информации, касающийся визы (продление, получение ВНЖ). Моя кураторша хорошо проинструктировала меня по поводу подачи необходимых документов на нострификацию и подачу приглашек в ВУЗы. Хотелось бы улучшить в той или иной мере, развлекательную часть для студентов. В целом, я доволен выбранными курсами. К минусам, пожалуй, относь бы каждодневную скучную жизнь в Подебрадах, однако это не вина UJOPa.

Žena, Rusko, 19 let: Moc se mi ten kurz líbil. Zde opravdu je výborná možnost dosáhnout dostatečnou úroveň jazyka.

Žena, Rusko, 19 let:Nejdříve bych chtěla poděkovat své paní třídní – Michaele Tomášové, která vede češtinu a úvod ve skupině H2. Takovou perfektní učitelku jsem neměla nikdy ani v Rusku. Moc hodná, zodpovědná a lidská. Vždy pomůže se všemi problémy. Perfektně přednášela češtinu a úvod.

Žena, Rusko, 18 let: ten kurz byl výborný. Všechno jsem měla ráda. Tady jsou velmi dobří učitelé. Dobrá organizace.

Muž, Brazílie, 20 let: Kromě počátečních nejasností a spolužáků, kteří ze začátku nechodili na vyučování, se mi kurz moc líbil a díky kurzu jsem zlepšil své znalosti. Teď umím trochu český. Měli jsme jedních z nejlepších učiteli z matematiky a to je pan Rubeš a pan Barák. Na začátku kurzu vůbec jsem neznal matematiku, ale teď jsem se hodně zlepšil. Taky chtěl bych říct díky Kateřině Volatkové – skvělé třídní učitelce.

Žena, Rusko, 18 let:  В целом эти курсы были эффективными и познавательными. Материал подавался в доступной форме и хорошо прорабатывался. Мне так же понравились поездки, организованные курсами. Не жалею, что училась здесь.

Žena, Rusko, 19 let: Všechno tady funguje, takže jestli ty sám chceš studovat, tak dosáhneš dobrých výsledků, pokud ne, tak jeď domů – to je ta nejlepší varianta.

Žena, Rusko, 18 let: Líbilo se mi úplně všechno. Děkuji paní Žmidové a paní Dohnalové za skvělou výuku češtiny. Dostala jsem hodně znalostí a zkušeností nejen z češtiny, ale také i života v ČR.

Žena, Ukrajina, 18 let: Moc děkuji všem učitelům! Dosáhla jsem dobré úrovně češtiny. Doporučila bych jiným studentům jet do Poděbrad.

Muž, Rusko, 20 let: Doporučil bych ten kurz svým kamarádům. Kvalitní výuka, zajímavé akce a výlety.

Muž, Rusko, 27 let: S jazykovým kurzem jsem úplně spokojen. Dostal jsem hodně jazykových znalostí a teď rozumím češtině a můžu pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Žena, Ukrajina, 20 let: Hodnotím kurz jako dobrý. Když se chceš naučit českému jazyku, tak to tady jednoduše zvládneš. Kurz v Poděbradech má mnoho výhod i proto, že jsem bydlela v malém a tichém městě. Je tady vynikající atmosféra pro vyučování. Děkuji svým učitelům, kteří se snažili co nejvíc nás naučit.


Muž, Srbsko, 25 let: O kurzech češtiny na ÚJOPu můžu říct jen, že jsem před 8 měsíci neuměl říct ani „AHOJ"! Dneska se lidé diví, jak jsem se tak rychle na úroveň, kdy můžu používat češtinu kdykoli a kdekoli.

Žena, Rusko, 18 let: Pro mě nejdůležitější věc, která se týká studia je to, že jsem si všimla, že během tohoto vyučujícího roku jsem se dozvěděla víc potřebných informací, než za celé své studium ve škole. Celkem myslím, že tento kurz dává příjemnou přípravu na vysoké školy ČR a taky důležitou přípravu na život v Čechách.

Žena, Rusko, 18 let: Já jsem opravdu šťastná, že měla možnost studovat v Poděbradech celý rok. To bylo moc zajímavé. Myslím si, že každý student měl tady hodně kamarádů a zájem o studium.

Žena, Rusko, 18 let: Děkuji vám, určitě to byl jeden z nejlepších roků v mém životě.

Žena, Rusko, 18 let:To byl nezapomenutelný zážitek, který myslím, musí mít ve svém životě každý člověk, aby byl připraven k dospělému životu.

Muž, Rusko, 23 let: Studijní část kurzu je výborná. Každý student má možnost se naučit novému jazyku bez problémů. Celkově jsem s tímto kurzem spokojená.

Muž, Kazachstán, 19 let: Найлучшие курсы в ЧР. Отличные преподаватели, интернациональные отношения и качество обучения. Помощь по вопросам с документами.

Žena, Rusko, 20 let:  Díky kurzu ÚJOP naučila jsem se dobře češtinu. Budu studovat dále na ČVUT. Благодаря курсам ИЯПП КУ, я не только научилась хорошо говорить и писать на чешском но и приобрела много новых друзей, с которыми будем дальше учиться. Особенно благодарна своей классной руководительнице Зузане Власаковой. Она хотела, чтобы все хорошо владели чешским языком.

Muž, Rusko, 18 let: ÚJOP UK vám dá efektivní přípravné kurzy, ve kterých se můžete za rok naučit hodně věcí.

Žena, Rusko, 19 let: Kurz ÚJOP UK obsahuje všechno, co potřebuje student, aby mohl pokračovat ve výuce v České republice.

Muž, Bulharsko, 19 let: ÚJOP je nejlepší místo pro začátek studia češtiny. Poděbrady jsou krásné a klidné město pro studenty. Jestli chcete studovat v ČR, doporučuju kurzy v Poděbradech.

Žena, Moldavsko, 19 let: Kurzy ÚJOP jsou dobré. Jsem spokojená s nimi. Učitelé učí velmi dobře. Můžu hodnotit ty kurz na 1.

Žena, Bělorusko, 18 let: Když sem přijedeš studovat, tak určitě dostaneš hodně znalostí. Byl to výborný rok. Naučila jsem se hodně věcí a mám i nějaké nové zkušenosti.

Regina, Rusko, 18 let: Myslím si, že ÚJOP Poděbrady je nejlepší jazyková škola v ČR. Děkuji všem svým učitelům za dobrou přípravu. Taky chtěla bych upozornit na to, že studovat na starém zámku je nádherné. Doporučuji tento kurz všem.

Žena, Ukrajina, 18 let: Velmi dobré kurzy. Měli jsme hodně zajímavé lekce, hodně informací a cvičení. Jestli jsi zodpovědný student a líbí se ti učit se, tak se ti tyto kurzy budou určitě líbit. Všichni studenti jsou přátelští a příjemní.

Žena, Kazachstán, 18 let: Líbil se mi ten kurz. Jsou tu hodní učitelé. Studijní program je dobrý. A taky Poděbrady jsou hezké. Tady je dobrý a klidný život. Ten kurz budu doporučovat mým kamarádům. Děkuju za hezký rok!

Muž, Rusko, 19 let: výuka v poděbradském středisku je na vysoké úrovni a domnívám se, že ÚJOP UK je nejlepším přípravným kurzem pro zahraniční studenty v České republice.


Mladen, Bosna a Hercegovina, 19 let: Kurz v ÚJOPu UK v Poděbradech mě opravdu připravil pro studium v České republice a jsem rád, že jsem tady studoval jeden školní rok. Děkuju za všechno!

Žena, Rusko, 19 let: Během roku všechno bylo v pořádku. Dosáhla jsem očekávaných znalostí. Kvalitní, příjemní učitelé, pomáhající nejen při studiu, ale i při běžném životě.

Žena, Albánie, 21 let: Ten kurz výborně připravuje studenty pro vysoké školy a dává nám možnost studovat v ČR.

 Žena, Rusko, 18 let: Všechno v pořádku, jen bych tady chtěl mít více hodin angličtiny a ještě jednoho cizího jazyka. Srdečně děkuju paní Pavlíně, své třídní učitelce, která mi vždy pomáhala a podporovala. Je výborná učitelka:-)!

Žena, Ukrajina, 18 let: Pokud máte zájem o studium na VŠ v České republice, doporučovala bych tyto přípravné kurzy. Jsem velice spokojená s kvalitou výuky, protože mám nejlepší učitele. Ostatní budu vědět, až dostanu na vysokou školu.

Žena, Rusko, 18 let: Byla jsem nejvíce spokojena s češtinou, kterou jsem studovala s hodnou paní učitelkou. Nelíbilo se mi, že jsem neměla zajištěný oběd nebo jiné místo, kde jsem se mohla najíst. Taky jsem nebyla příliš spokojená s kolejí a tím, že ne všichni učitelé mohli dělat kopie materiálů. Myslím, že ta úroveň češtiny, kterou teď mám je vyšší, než jsem měla na začátku roku. Vztahy mezi vyučujícími a studenty jsou různé, vše záleží na učiteli a studentovi. Měla jsem dostatek informací o přijímacích zkouškách na VŠ a o nostrifikacích taky. Myslím, že by se mohlo něco změnit v organizaci společného času, například nějaké svátky slavit společně. Byla jsem spokojená s kurzem, protože čeština je opravdu výborná a paní učitelka opravdu byla hodná. Doporučovala bych svým kamarádům studovat na ÚJOPu v Poděbradech v nejvyšší ekonomické třídě (E2 nebo E1).

Muž, Rusko, 18 let:  je to dobrý kurz, kromě češtiny jsem se zlepšil i v matematice a informatice.

Žena, Rusko, 18 let: Opravdu již nevím, co víc napsat, jsem naprosto spokojená skoro se vším, co jsem měla letos. Jen chci vám říct „děkuju", za ty zkušenosti, které určitě potřebuju v dalším životě, a za možnosti se dozvědět něco nového a důležitého a seznámit se se zajímavými a hezkými lidmi (včetně učitelů)!

Ekaterina Evgenyeva, Rusko, 20 let:  Chtěla bych poděkovat za kurz. Hodně jsme se naučili a teď už chápeme asi všechno. Můžeme spokojeně žít, komunikovat a integrovat do české kultury. Den za dnem jsme cítili, jak se zlepšuje náš jazyk. Díky kurzům, že jsme měli takovou možnost.

Muž, Rwanda, 34 let:  Váš program je velmi dobře připraven a může opravdu pomáhat cizím studentům, kteří chtějí umět takový komplikovaný jazyk. Líbilo se mi všechno, co jste nám dali jako materiály: dobré učebnice, CD apod. Většina učitelů je skutečně hodná, pracovitá a obětavá.

Muž, Ukrajina: Přesvědčil jsem se v tom, že kurz UJOP UK je dost kvalifikovaný. Věřím, že tento kurz je jedním z nejlepších v ČR, protože, když mluvíme se studenty z jiných jazykových kurzů, oni nemají takovou úroveň češtiny za jeden přípravný rok. Organizace vyučování působí studentům, aby měli co nejméně problémů.

Žena, Rusko, 26 let: Můžu říct, že jsem udělala velký pokrok ve studiu češtiny. A to je nejdůležitější věc. Cítila jsem se tady dobře a když měla nějaký problém, pracovníci vždy snažili mě pomoc. Moc děkuju!

Muž, Makedonie, 27 let: I am very satisfied from the lectures that UJOP provided during the whole study year, especially from the attitude of the proffesors, who were always available and at hand to help us – the students.

Žena, 19 let – Byla jsem spokojena se svým kurzem ve skupině E2. Děkuju paní Pavlíně, že připravila nás dobře jsme se spokojeni, že dostaneme na VŠE. Příprava v češtině s ní byla výborná a ne jen na ÚJOPu, taky jsme se scházeli někdy a společně s celou třídou trávili svůj volný čas dobře a využívali přitom češtinu. Líbí se mi, že můžeme spolu komunikovat a to mi bude moc chybět, když budu studovat v Praze! Bylo dobré rozhodnutí, že začala studovat na ÚJOPu a byl to výborný rok, kterého jsem plně využila!

Žena, Rusko, 19 let – Бесконечно благодарна этим курсам за качественную подготовку. Огромнейший плюс этих курсов в том, что вы на них учите не только повседневный чешский, но и спецпредметы и вместе с тем спецлексику, что просто неоценимо в ВУЗе. Рекомендую данные курсы всем, кто едет сюда за хорошим образованием.

Mariánské Lázně

Nestor Houngbedji (otec studenta přípravného kurzu 2013/2014): Vazeny pane Rediteli, moc na Vas vzpominame a hluboce dekujeme za vami predane znalosti, diky kterym se nas syn Neto- Honorius stal jednim ze studentu ceskych vysokych skol. Vy jste denne v nasich myslenkach a hlavne Neto moc na Vas vzpomina. Diky vam jsme se naucili poznat jak jsou mezinarodni vztahy nepostradatelné a hlavne vime a muzeme i vysvetlit jinym co je nostrifikace a superlegalizace dokladu. V porovnani s jinymi skolami jsme si uvedomili, ze uroven jazykove a odborne pripravy je u Vas skutecne vyssi a je velkou jistotou pro vztup studenta na VS.
Vazeny pane rediteli , chceme timto psanim vyjadrit nasi hlubokou vdecnost k Vam a ke vsem ucitelum jazykove skoly.
S uctou,
Nestor Houngbedji.(REP.BENIN)

Jana a Miloslav Kašparovi (rodiče studentky pomaturitního kurzu pro české studenty 2013-2014): Vážení, chtěli bychom Vám všem poděkovat za perfektní přípravu na medicínu. Dcera Nikola Kašparová se zúčastnila letos přípravného ročníku. Dostala se na všechny medicíny co chtěla. Nakonec zvolila Prahu, 1.LF s bodovým ohodnocením 288b (B-94, F-100, Ch-94)...jen zubní uteklo o 2 bodíky.....škoda. Patří Vám náš velký dík, protože Vaši kolegové, kteří se věnují těmto studentům dávají své maximum. Svou zkušenost s tímto přípravným kurzem budeme všude prezentovat, jako velice dobrý vklad do svých dětí.

Reference studentů přípravného kurzu pro cizince 2013-2014

Muž, Rusko, 18 let: Všechno bylo dobré. Myslím si, že ÚJOP je velmi dobrý kurz pro Rusy.

Muž, Ukrajina, 18 let: Kurz byl velmi zajímavý. Dostal jsem hodně nových informací. Našel jsem si nové kamarády a přizpůsobil se k životu v České republice. Děkuji všem profesorům a pracovníkům ÚJOP.

Grygoriy, Ukrajina, 19 let: Ze všech kurzů pro přípravu ke studiu na VŠ v Čechách jsou kurzy ÚJOP nejlepší. Děkuji především panu Smolákovi.

Žena, Rusko, 18 let: Příprava na kurzu v Mariánských Lázních je nejlepší způsob se připravit na studium na univerzitě.

Žena, Ukrajina, 17 let: Nemyslela jsem si, že se za rok naučím tak dobře česky. Děkuji všem profesorům za tento rok.

Muž, Rusko, 19 let: Kurz je intenzivní, všechno bylo intenzivní, zejména čeština. Díky tomu česky jazyk je můj druhý jazyk. Rád jsem chodil na hodiny biologie, fyziky a chemie. Na hodinách biologie byla velká legrace a dostal jsem tam spoustu důležitých informací. Chemie a fyzika byly také dobré a naučil jsem se, to co jsem se nikdy neučil ve škole. Děkuji za všechno. Budu na vás vzpomínat i na vysoké škole.

Muž, Ukrajina, 17 let: Tento kurz doporučuji každému!

Tom, Rusko, 22 let: Tento rok byl asi nejlepší v mém životě. Chtěl bych hlavně poděkovat naší profesorce paní Janě Vlasákové, byl jsem rád, že jsem se mohl učit česky s ní. Budu si na tuto veselou a zajímavou dobu pamatovat celý život.

Žena, Ukrajina, 17 let: Спасибо огромное всем професорам, которые нас учили целый год. Именно благодаря вам этот год был таким замечательным и всего чуточку сложным. Я благодарю случай, что 3 года назад случайно вас нашла в интернете. Курсы организованы прекрасно и никогда не было никаких неприятных событий, очень жалько будет отсюда уезжать.

Muž, Etiopie, 18 let: Studoval jsem tady jeden rok a všechno se mi líbilo: studium, profesoři a profesorky a celá příprava byla dobrá. Děkuji za všechno!

Žena, Rusko, 18 let: Měla jsem výborné učitele, jsem ráda, že jsem studovala s nimi. Neměla jsem jediný problém, jen trochu s fyzikou, ale myslím, že jsem se naučila dobře všechno. Děkuji všem za tento kurz, jsem dobře připravená ke studiu na medicíně.

Žena, Rusko, 18 let: Jestli budete studovat, určitě se dostanete na fakultu. Nevěnujte svůj čas zábavám. Jenom musíte studovat. Jestli mate otázky, na vše vám můžou odpovědět vaši profesoři. Nemusíte se bát! Zeptejte se!

Žena, Uzbekistán, 19 let: To je velmi dobrý kurz češtiny a take odborných předmětů. Všichni učitelé a učitelky jsou velmi hodní. Vždycky nám pomáhali, dělali vše, abychom poznali toto téma. Když jsem měla otázky, mohla jsem se zeptat nebo požádat je o konzultaci. Vždycky jsem slyšela odpověď "Ano, určitě". Myslím, že je to jeden z nejlepších kurzů v ČR.

Muž, Ukrajina, 17 let: Je to nádherný kurz, který mi pomohl připravit se ke zkouškám. Kdybych mohl, studoval bych ještě jeden rok. Učitelé jsou zajímaví a hodní lidé, kteří znají své předměty a mohou naučit každého, kdo bude to chtít. Doufám, že potkám své učitele ještě jednou. Díky!

Žena, Rusko, 19 let: Это хорошие курсы. Учителя добрые. Материал доступно излагается. Нет проблем с пониманием. Это хорошая подготовка для поступления в вуз.

Žena, Rwanda, 24 let: Nejlepší studium, paní učitelka i jídlo:-)!

Muž, Rusko, 18 let: tyto kurzy jsou nejlepším způsobem, jak se dostat na vysokou školu. Velmi dobrá příprava.

Žena, Ukrajina, 18 let: Курсы чешского языка от ÚJOP UK дают хорошую подготовку не только по чешскому языку, но и по подготовительным предметам, кторые нужны для поступления в ВУЗ Чехии. Это был прекрасный год. Спасибо за поддержку и легкую дорогу в будущее.

Žena, Rusko, 17 let: Profesoři byli velmi hodní a pořád se starali o nás. Chtěla bych říct děkuju paní profesorce Tereze. Jste nejlepší profesorka v mém životě a budu vám vždy vděčná. Nikdy na vás nezapomenu. A take bych chtěla poradit všem lidem, kteří chtějí studovat v České republice, jet nejdřív do Mariánských Lázní! Nikdy nebudete litovat. Děkuju profesorům za jejich práci.

Žena, Rusko, 18 let: Bylo to složité, ale hezké a zajímavé.

Muž, Rusko, 17 let: Kurz je dobrý. Měli jsme dost informací o všem. Odborníci byli chytří a snažili se nám pomáhat. Osborne/Balmoral jsou výborné koleje. Byl jsem spokojený.

Muž, Guatemala, 21 let: Preparing program was amazing, here I received all the help I needed to learn the Czech Language, get used to the new country and became ready for the study at the university.

Žena, Bosna a Hercegovina, 19 let: Byl to jeden z nejlepších roků v mém životě. Nejen, že jsem se naučila nový jazyk, ale potkala jsem lidi z celého světa, kteří se stali mými výbornými kamarády. Mám moc ráda ÚJOP a své profesory.
Anonym: I am very satisfied with all services and teaching process but the Czech Language Evaluation System should be changed. We are foreign students and it is too hard for us to learn the Czech Language.

Žena, Kazachstán, 20 let: Byl to velmi veselý a složitý rok. Teď mám vice kamarádů z různých měst! Děkuju vám za všechno! Především děkuji panu Smolákovi.

Žena, Rusko, 18 let: Přípravný kurz se mi velmi libel. Byl tady dostatek času na přípravu ke zkouškám a take k B2 a nostrifikace. Profesoři jsou výborní a zodpovědní. Kurzy pomohli dobře se připravit na VŠ. Všechno nejlepší!

Žena, Ukrajina, 18 let: Спасибо огромное кусам, учителям и всем, кто занимается подготовкой студентов, кто помогает (уборщицам отдельно спасибо) и заботиться о нас!

Žena, Ukrajina, 18 let: S kurzem jsem byla spokojená. Je to velmi těžké naučit cizince cizímu jazyku a naučit je odborné předměty za krátkou dobu. Ale profesoři to zvládli!

Muž, Srbsko, 19 let: Posílám velké srdce pro pana Matouška, pani Barboru, paní Tenglerovou, paní Denisonovou a paní Švecovou. Děkuju vám a nikdy na Vás nezapomenu.

Žena, Ukrajina, 18 let: Nejlepší kurzy pro přípravu pro cizince v ČR:-)!

Žena, Ukrajina, 18 let: Velmi kvalitní kurz češtiny. Velmi se mi líbilo, že studuji tady také odborné předměty. Učitelé velmi přátelští a veselí, vždy všechno poradí a bylo tady všechno nejlepší.

Žena, Rusko, 18 let: Líbilo se mi tady. Je to velmi dobrá škola a výborní profesoři.

Dobruška

Martina: Udělala jsem úspěšně přijímačky na lékařskou fakultu v Hradci Králové. Děkuji moc za předešlý rok, velice jste mi pomohl v oblasti fyziky. Přeji Vám od budoucna hodně štěstí.

Jitka: Chtěla bych Vám sdělit výsledky z přijímacích zkoušek za sebe i za Michala. Michal udělal přijímací zkoušky na zubní lékařství všude, tj. Praha, Brno, Hradec i Plzeň. Já jsem se dostala na všeobecnou medicínu a dentální hygienu. Tímto Vám chceme společně poděkovat za užitečný rok v Dobrušce. Jsme rádi, že jsme tento roční kurz absolvovali a určitě se na Vás přijdeme podívat.

Iris a Leona: s radostí Vám můžeme oznámit, že jsme byly obě přijaty do Olomouce. Ještě čekáme na výsledky z Prahy a Ostravy. V Praze na 3. LF jsme se dostaly do pohovoru s dobrým výsledkem (na přijetí by stačil). Tak uvidíme, kde nakonec skončíme. Dále bychom Vám chtěly poděkovat za Váš čas strávený s námí a Vaši ochotu řešit všechny možné příklady extra. Snad se nám, i Vašim budoucím studentům, bude jen dařit.

Hodnocení studentů akademického roku 2013-2014

Žena, ČR, 19 let: Tento kurz bych doporučila všem, kdo se nedostali na VŠ medicíny, ale mají zájem se o to pokusit znovu. Myslím, že je opravdu těžké se připravovat doma. Zde jsme získali spoustu potřebných materiálů, které u přijímacích zkoušek, doufám, využijeme. Museli jsme se učit v průběhu celého roku, protože jsme často psali testy. Já měla studium doplněné angličtinou, takže vše nebylo jen o chemii, biologii a fyzice. Takže pokud nevíte, kde strávit rok po maturitě, přihlaste se na přípravný kurz do Dobrušky, kde najdete spoustu nových přátel.

Muž, ČR, 20 let: Tento rok mi dal opravdu hodně. Hned na začátku jsem zjistil, že nic neumím, ale vše co bylo potřeba, bylo vysvětleno, tak snad to u přijímaček dopadne dobře. Všem tento kurz doporučuju.

Muž, ČR, 20 let: Skvělá odborná příprava k přijímacím zkouškám, která mne upřímně doufám dostatečně připravila k úspěšnému přijetí na lékařskou fakultu.

Žena, ČR, 19 let: Absolvování kurzu je velmi užitečné, pokud se chcete opravdu intenzivně na přijímačky připravovat.

Centrum distančního vzdělávání

Soňa Klimešová (Madrid): On-line kurz angličtiny pro začátečníky mi vyhovoval svou strukturou, vše je v něm srozumitelně vysvětleno a podáno. Mohla jsem studovat dle svých časových možností, což mi velmi vyhovovalo. Kurz je, myslím, náročný vzhledem k množství informací, které předává v poměrně krátkém období, což nutí ke každodennímu studiu. Po skončení kurzu mám pocit, že jsem již KONEČNĚ zvládla základy angličtiny. Komunikace s ÚJOPem (technická podpora, tutor) fungovala bez problémů a velmi rychle. Speciální poděkování patří mému tutoru, p. PhDr. P. Hercikovi. Kurz vřele doporučuji všem, kteří potřebují studovat angličtinu, ale nemohou docházet pravidelně do jazykových kurzů!Elena: "Kurz mě velmi zaujal. Byla jsem spokojená s jednoduchostí ovládání. Tutorka, která mě kurzem vedla, byla skvělým odborníkem. Největší motivací ke studiu pro mě představovala příležitost získat certifikát o znalosti češtiny. S vaším servisem mám dobrou zkušenost. Vysoce oceňuji flexibilitu služeb a korektní jednání vašich pracovníků."

Jane (Spojené státy americké): "Byla jsem velmi spokojena s komunikací se svou tutorkou. Měla jsem to štěstí, že jsem byla vedena paní Barborou Hercikovou. Paní Herciková je opravdu kompetentní osoba a velmi motivující tutorka. Někdy jsem měla trochu problém najít, v čem jsem udělal ve cvičení chybu, nicméně celkově kurz předčil má očekávání. U on-line kurzu jsem neočekávala tak vstřícný přístup tutora. Největší motivací byli pro mé mí čeští kamarádi. Velkou výhodou těchto kurzů je časová flexibilita, mohla jsem studovat, kdykoli jsem chtěla (kurzy nemají svůj přesný rozvrh) a lekce si rozkládat tak, abych to zvládla."

Marina (Bosna a Hercegovina): "Studium je nejlepší investice, s kurzem jsem byla spokojena na 100%. Stíhala jsem plnit všechny úkoly dle časového harmonogramu. Studovala jsem jak často jsem chtěla (5x týdně po 3h). Díky tomuto kurzu jsem se z úplného začátečníka dostala na úroveň A1."

Martin (Spojené království Velké Británie a Severního Irska): "Výuce jsem věnoval každý den jednu hodinu. Osobní kontakt s učitelem mi nechyběl, absolutně mi stačila pomoc tutorky. Největší motivací pro mě byl fakt, že bych chtěl žít v Praze. Líbilo se mi, že on-line kurz obsahuje velké množství testů, což mě nutilo se připravit, abych je napsal bez chyb."

Nasir (Ázerbájdžán): "Absolvoval jsem základní kurz a získal znalosti ČJ na úrovni A1, studium jazyků považuji za jeden z nejdůležitých faktorů vývoje člověka."

Philippe (Belgie): "Skvělý kurz, mohl jsem studovat, kdykoli jsem chtěl."

George (Spojené státy americké): "Žádné vážné nedostatky jsem na tomto kurzu neshledal, kdykoli jsem měl nějaký problém, vyřešil jsem ho s pomocí tutorky. Kurzu jsem se věnoval třikrát týdně."

Steve (Francie): "Byl jsem spokojený s výkladem gramatiky, opakování probrané látky mi dávalo možnost ověřit si její pochopení. Velmi se mi líbily hlasy mluvčích v audionahrávkách. Osobní kontakt mi nechyběl, několikrát jsem požádal o pomoc tutorku (kromě tutorky jsem asistenci nikoho jiného nepotřeboval). Nejtěžší pro mě byla gramatika – zvyknout si na velké množství různých koncovek."

Bob (Spojené státy americké): "Velmi se mi líbily použité texty (sociokulturní), jsou podle mě hodně zajímavé a užitečné pro cizince. Byl jsem velmi spokojený s asistencí tutorky. Největší výhodou bylo, že jsem mohla studovat i při práci."

John (Kanada): "Kurz mi pomohl naučit se lépe psát česky. Moc se mi líbily hlasy mluvčích. Kurzu jsem se věnoval každý den několik hodin. S prací tutorky jsem byl spokojen, poradila mi vždy, když jsem to potřeboval."

Maryna (Ukrajina): "Velkou výhodou je, že můžu studovat kdykoli chci, tedy i při práci. Několikrát se mi stalo, že jsem si nebyla jistá, jak ovládat výukový systém, ale tutorka mi vždy poradila."

Youn (Jižní Korea): "Můžu studovat podle svého plánu. To znamená, že můžu studovat kdykoliv i když pracuju"

Iwona (Polsko): Kurz byl báječný. Moc děkuji paní Barboře Hercikové - skvělé učitelce. Kdyby existovaly pokračovací kurzy, bylo by to skvělé. Líbily se mi také obrázky (animace) - jsou docela legrační - například obrázek "tancuju":-). Technická podpora - pan Jan Houžvička je také moc hodný. Myslím si, že lidé, kteří pomáhali při tvorbě kurzu, tedy učitelé a technická podpora jsou velmi důležitou součástí kurzů a především díky nim se student naučí cizí jazyk. Tento osobní faktor hraje, dle mého názoru, při výběru kurzu hlavní roli. Děkuji vám všem:-).

 

Liberec

Quyen, 19 let, Vietnam
Jmenuju se Vu Hong Quyen. Učil se jsem češtinu v UJOP Liberec 3 měsíce. Líbí se mi tady. Učitelé jsou velmi dobré a nadšení. Mají velmi efektivní výukové metody.

Misha, 21 let, Ukrajina
Doporučil bych svým kamarádům, protože jsou tady zajímavé studijní program.

Artur, 22 let, Kuba
Liberec je výborně místo pro studenty, všechno je levný a můžeš chodit pěšky všude. Máš Prahu jenom za hodinu cesty, tak nebudeš ztratit žádnou aktivitu, ale ještě bydlíš v mnohem klidnější a levnější místo. Studium je taky lepší než v nějakém velkém městě, protože můžeš najít více individualizované vzdělání s větším přístupem k profesorům.

Dmitry, 18 let, Rusko
Líbí se mi v Liberci, protože město je blízko hor a je čistý vzduch. Liberec je čisté, malé město blízko Prahy, asi hodina autobusem. Hodně sportujeme, každý víkend hrajeme ve volejbal a badminton. Bydlím na koleji vedle TUL a do UJOP taky blízko, asi 20 minut pěšky. Koleji je pěkný a nejsou drahý. Čeština je výborná a odborní předměty taky moc dobrý, máme matematiku, mechaniku, CAD a tak dál. Všechno je dobré. Mám rád studovat češtinu a taky angličtinu, mám výbornou angličtinu.

Mónica, 19 let, Kuba
Tento kurz, který nabízí Univerzity Karlovy v Praze, je výborný. Připravuje nás dobře v českém jazyce. Na druhé straně Liberec je krásné město. Sportujeme moc, například lyžování, volejbal, plavání. V Liberci existuje spousta přírody a hor, a je výborné město pro jízdu na kole. Kolej je velmi pohodná a příjemná a také levné s připojením na internet. UJOP Liberec má hodně zajímavé aktivity pro své studenty. Doporučuju vám studovat tady.

Gleb, 18 let, Rusko
Liberec je klidné, krásné město, které není daleko od Prahy. Nejlepší koleje v ČR a do školy můžete dostat pěšky. Dobré učitelky, které vždycky pomůžou. Díky učitelkám máme zajímavé lekce.

Sanzhar, 18 let, Kazachstán
Líbí se mi v UJOP v Liberci, protože učitelky s každým pracují individuálně. Takže hodně pomáhají studentům s nostrifikacemi a s přihlášením na univerzitu, Máme s nimi přátelské vztahy. Taky se mi líbí, že máme lektory přímo z univerzity TUL. Můžeme se seznámit s univerzitou předtím než nastoupit na ni.

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X