Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Anglická gramatika s přihlédnutím k českému jazyku

Toto skriptum je tištěnou verzí příručky, která je k dispozici v elektronické podobě v kurzech anglického jazyka. Je určeno především těm, kteří angličtinu studují na základních čtyřech znalostních úrovních (elementary, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate). Každý z nich si pro svou úroveň vybere pouze takové množství informací, které jí odpovídá. Může mu tak sloužit po celou dobu studia až k základní státní zkoušce nebo prvnímu certifikátu z anglického jazyka.

Gramatika je soupisem zjednodušených základních gramatických pravidel v přehledné formě s přihlédnutím k obvyklým chybám českých studentů. Srovnává se zde jazyk původem germánský, tj. anglický, s jazykem slovanským, tj. češtinou. Vzhledem k odlišnosti obou jazyků je tento způsob výkladu gramatiky jedním z nejvhodnějších způsobů pro studenty všech stupňů škol, stejně jako i pro dospělé. Pokud studující nežije trvale v anglicky mluvícím prostředí, je potřeba, aby získal logický základ pro znalost a správné používání pravidel gramatiky v praxi. Ti, kteří stráví delší dobu v anglicky mluvícím prostředí a poté se vrátí do vlasti, zjišťují, že znalost jazyka osvojená pouhým odposlechem se postupem času bez stimulace z okolí vytrácí. Takový mluvčí si chyby ani mnohdy neuvědomuje a teprve jakákoli nutnost použít cizí jazyk bezchybně jej přivede ke studiu pravidel, která jsou od naší mateřštiny mnohdy dosti odlišná. Porovnání obou jazyků v tomto skriptu jim pomůže uvědomit si vhodnost použití příslušného času, tvaru či fráze, a protože porovnávané situace znají dobře z vlastního jazyka, začnou je i v cizím jazyce správně používat.

Pokud máte zájem o toto skriptum, kontaktujte studijní oddělení na cdv@ujop.cuni.cz.
Cena je 150 Kč + poštovné.

Poštovné a balné

Česko
Česko – dobírka
Evropa 400 Kč
Ostatní země mimo Evropu 500 Kč

Uvedené ceny zahrnují poštovné a balné pro zásilky do 2 kg a rozměru stanoveného Českou poštou pro doporučenou zásilku (v případě zahraničních zásilek prioritní).

U zásilek vyšší váhy a/nebo většího rozměru bude připočítáno poštovné dle aktuálního ceníku České pošty na základě individuální objednávky.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.