Konference

pro studenty

6. ročník Mezinárodní studentské konference pro zahraniční studenty češtiny

29.03.2021 / Upozornění

Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové,

uplynul rok od chvíle, kdy nám koronavirus změnil nejen naše životy, ale i žebříček hodnot. Už víme, že popřát si pevné zdraví není obyčejná fráze. Poznali jsme, že věci zdánlivě samozřejmé se staly vzácností. Mnoho z nás nemůže volně chodit do práce, ani do školy, cestovat, věnovat se svým koníčkům, setkávat se s přáteli, ani se svými nejbližšími. Určitě máme mnoho důvodů, proč propadnut beznaději, ale to je právě to, co udělat nesmíme.

I proto jsme se rozhodli, že Vám nabídneme možnost zapomenout na všechno negativní, a připravili jsme pro Vás 6. ročník Mezinárodní studentské konference pro zahraniční studenty češtiny. Ta proběhla v on-line podobě už minulý rok a její překladatelské části se zúčastnilo 75 studentů z 20 pracovišť a 14 zemí světa. Povzbuzeni tímto úspěchem budeme v tomto roce organizovat konferenci v celé její původní podobě a umožníme studentům poměřit své síly i v Soutěži tematických a odborných prezentací v PowerPointu.

Zdá se, že ani letos nám epidemiologická situace ve světě nedovolí setkat se osobně. Ale nedokáže nám zabránit, abychom propojili studenty z celého světa virtuálně. Troufám si tvrdit, že i tak to bude setkání inspirující, které nás všechny obohatí o nové znalosti i o nová přátelství.

Pokud se rozhodnete s námi soutěžit, zaregistrujte se prosím (registruje se instituce, nikoliv student) a my Vám následně pošleme podrobné informace o průběhu a pravidlech soutěže. Pro komunikaci používejte konferenční e-mail konference.studentu@ujop.cuni.cz.

Přihlášky budeme přijímat do pátku 9. 4. 2021.

Soutěžní den pro překladatelskou soutěž jsme stanovili na čtvrtek 15. 4. 2021, pro Soutěž tematických a odborných prezentací v PowerPointu na čtvrtek 6. 5. 2021.

Vyhlášení vítězů spolu s odbornými workshopy proběhne on-line v pátek 7. 5. 2021.

Přeji Vám hodně zdraví a pozitivní energie.

Mgr. Marie Poláčková

Univerzita Karlova
Ústav jazykové a odborné přípravy
Studijní středisko Praha-Voršilská