Nová ředitelka ÚJOP UK

Nechceme jen udržet vysokou kvalitu, ale dále se rozvíjet

Pomaturitní kurzy

...staň se úspěšným studentem medicíny a psychologie

Informace pro studenty k akademickému roku 2020/2021

15.05.2020 / Upozornění

Milí budoucí studenti,
do Vašich plánů na studium v České republice zasáhla světová epidemie koronaviru. Po prvotním šoku a rychlém vývoji událostí se situace stabilizovala a život v České republice se postupně začíná vracet k normálu. Uvolňování některých opatření je možné díky pozitivnímu vývoji šíření epidemie a nízkému počtu nakažených. Rádi bychom Vám proto v tuto chvíli poskytli informace o zahájení akademického roku 2020/2021 a začátku Vaší výuky.

Na Ústavu jazykové a odborné přípravy UK jsme všichni připraveni začít výuku podle plánovaného harmonogramu na začátku září 2020, a to jak osobně ve studijním středisku, tak v případě potřeby i bezkontaktně.

V začátcích koronavirové krize náš tým odborných metodiků a zkušených pedagogů zvládl velmi rychle a kvalitně přejít na bezkontaktní formu výuky. Dva měsíce tak vyučujeme skrze platformu MS Teams, do které mají studenti ÚJOP UK bezplatný přístup a která umožňuje využívat audiovizuální podporu výuky (videa, prezentace), práci v menších skupinkách nebo individuální konzultace a chat s učiteli. Jako doplňkový nástroj využíváme LMS systém Moodle a další vzdělávací nástroje podporované UK. Výuka na střediscích je bezkontaktně nahrazena v plném rozsahu a kvalitě. Současní studenti se tak pilně připravují k závěrečným zkouškám i zkouškám k přijetí na VŠ.

Pobytová oprávnění a příjezdy
V následujících dnech a měsících uděláme maximum, abychom Vás podpořili v získání Vašeho pobytového oprávnění na území ČR.

Seznamte se prosím s následujícími skupinami dle fází vízového procesu a orientačně se do jedné zařaďte. Navrhnuté možnosti jsou pouze odhadem situace a počítají s otevřením konzulárních úřadů a hranic ČR.

1. Mám vízum + nestihl/a jsem si vyzvednout udělené vízum před uzavřením konzulárního úřadu.
 Víza: sledujte stránky Vašeho konzulárního úřadu pro informaci, kdy si můžete udělené vízum přijít vyzvednout.

2. Čekám na rozhodnutí o udělení/neudělení víza.
 Víza: vyčkejte zprávu o rozhodnutí MV ČR o udělení/neudělení víza.
 Výuka: předpokládáme, že vízum obdržíte do začátku září a počítáme tedy s Vaším příjezdem a výukou dle               harmonogramu akademického roku od 7. 9. 2020.

3. Můj pohovor měl proběhnout v době nouzového stavu.
 Víza: sledujte stránky Vašeho konzulárního úřadu pro informaci, jak budou pohovory opět obnoveny.
 Výuka: Počítáme s Vaším příjezdem a výukou dle harmonogramu akademického roku od 7. 9. 2020. V případě, že byste toto datum nestihli, do Vašeho pozdního příjezdu Vám zajistíme bezkontaktní výuku v plném rozsahu, abyste probíranou látku nezameškali.

4. Požádal/a jsem o vízový pohovor, ale ještě nemám přidělené datum jeho konání.

5. Chci podat zcela novou žádost o vízum
 Víza: Obnovení přijímání žádostí o víza bude uveřejněno na stránkách vašeho konzulátu. Sledujte stránky konzulátu.
 Výuka: Váš včasný příjezd na začátek akademického roku a výuky je ohrožen, proto Vám v případě potřeby do Vašeho pozdního příjezdu zajistíme bezkontaktní výuku, abyste probíranou látku nezameškali.

Co teď dělat?
Bedlivě sledujte stránky Vašeho konzulárního úřadu a ve věci víz postupujte dle jejich instrukcí.
- Jakmile obdržíte vízum, informujte nás. Další informace k Vašemu příjezdu na začátku září pošleme v průběhu léta.
- Pokud se Vaše žádost a čekání na výsledek vízového řízení bude prodlužovat, také nás informujte, abychom společně nastavili Váš pozdní příjezd a bezkontaktní výuku v začátku akademického roku.

Epidemiologická situace v Evropě se v tuto chvíli vyvíjí dobře, proto se již těšíme na spuštění dalšího akademického roku. I přesto prosím počítejte s tím, že Vás může po příjezdu čekat 14denní karanténa, kterou strávíte na našich kolejích, pokud jste si ubytování u nás objednali. Po dobu karantény bude poskytnuta bezkontaktní výuka.

Berte prosím v potaz, že výše napsané má pouze informativní charakter. Za průběh vízového řízení neneseme odpovědnost a nemůžeme jej ovlivnit. Snažíme se s Vámi informace sdílet, jakmile můžeme, ovšem na mnoho Vašich dotazů nebudeme znát odpověď.

Přejeme Vám hlavně zdraví a trpělivost.

Těšíme se, že se s vámi v září potkáme osobně a pomůžeme vám uskutečnit Vaše plány na další studium na české vysoké škole.

Užitečné odkazy:
- Přehled všech českých zastoupení v zahraničí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/adresar_diplomatickych_misi/ceske_urady_v_zahranici/index.html
- Stránky MV ČR
o Informace pro školy a studenty: https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-skoly.aspx
o Koronavirus informace: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx
- naše stránky a sociální sítě (FB, vk.com, Instagram)

Harmonogram AR 2020/2021