Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

29. ročník kurzu pro Krajany

16.08.2019 / Kurzy

Praha, 14. srpna 2019 - Na Univerzitě Karlově v těchto dnech vrcholí Kurz češtiny pro krajany, kterého se účastní celkem 66 frekventantů z 31 zemí celého světa. Slavnostní zakončení kurzu proběhne ve čtvrtek 15. srpna 2019 od 10.00 hodin v prostorách Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci (Loretánské nám. 5, Praha 1-Hradčany).

Již po devětadvacáté pořádá Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Domem zahraniční spolupráce Kurz českého jazyka pro krajany. Kurz je zejména určen pro české krajany žijící v zahraničí, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit jazyk svých předků, seznámit se s českou kulturou a poznat Českou republiku. Pro účastníky kurzu je připraven bohatý mimoškolní program, vyplněný kulturními a sportovními aktivitami. Z celkového počtu 155 zájemců, vybrala letos komise 60 krajanů, kterým byl studijní pobyt uhrazen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem zahraničních věcí. Kurz se těší mezi krajany velké oblibě, někteří z nich se na něj proto opakovaně vrací i jako samoplátci. Příkladem je paní Margareta Supik z amerického Baltimoru. Ta přijela na kurz poprvé s manželem v roce 2001, letos se účastní už podevatenácté. „Vždycky jsem chtěla mluvit jiným jazykem než anglickým. K lásce k českému jazyku mě motivovala moje první učitelka češtiny v Poděbradech. Známe se skoro dvacet let a dnes jsme přítelkyně," popisuje paní Supik.
V roce 2020 bude Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy společně se svými partnery pořádat jubilejní, již 30. ročník kurzu.

KONTAKT:
Mgr. Martin Ocknecht, + 420 728 756 422