Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

První kandidáti v Rakousku převzali certifikáty z češtiny!

10.07.2014 / CCE

První kandidáti v Rakousku převzali certifikáty o složení Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince

Ve středu 9. července 2014 se ve Vídni předávala osvědčení o složení Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince (CCE), která se konala na konci března. Jednalo se o historicky první termín této zkoušky v Rakousku, kde si kandidáti z Rakouska mohli ověřit úroveň dosažené komunikační kompetence v češtině, aniž by museli jet na zkoušku CCE do České republiky.

Díky spolupráci Ústavu jazykové a odborné přípravy UK (ÚJOP UK), Českého centra Vídeň a vídeňské jazykové školy Ahoj Europa Neu se povedlo otevřít nové zkušební centrum zkoušky CCE přímo v rakouské metropoli. Vídeň se tím zařadila k dalším 12 zahraničním zkušebním centrům, kde se tato možnost nabízí, a ÚJOP UK tak získal nové významné partnery, kteří podporují výuku a zkoušky z češtiny pro cizince v zahraničí.

Zkouška CCE, kterou vyvíjí ÚJOP UK, je ve Vídni nabízena na 5 úrovních obtížnosti podle Společného evropského referenčního rámce. Účastníci březnové zkoušky se hlásili na úrovně A2, B1 a C1. Úspěšní kandidáti obdrželi osvědčení z rukou ředitele Českého centra Vídeň Ing. Martina Krafla a ředitelky jazykové školy Ahoj Europa Neu Jitky Woodhams. Další termín zkoušky je naplánován na listopad tohoto roku.

Autor: Pavel Pečený
Foto: Ahoj Europa Neu – Zentrum für Ostsprachen

Historicky první termín zkoušky CCE v Rakousku

22.03.2014 / CCE

Ve dnech 20. a 21. března 2014 se ve spolupráci s jazykovou školou Ahoj Europa Neu a Českým centrem ve Vídni konal historicky první termín Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince (CCE) v Rakousku.

Fotogalerie na oficiálních stránkách Facebook.

Výsledky CCE - Kyjev 2013/12

10.01.2014 / CCE

Výsledky zkoušky CCE z Kyjeva (prosinec 2013) jsou k dispozici on-line.

Výsledky CCE

18.08.2013 / CCE