Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce

Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Závody dračích lodí na jezeře

31.05.2019 / Novinky z blogu

Nenechte si ujít fotoreportáž z jedinečné události, která se koná již tradičně v Poděbradech.

Níže přinášíme úryvek z blogu střediska Poděbrady. Celý článek i s fotografiemi naleznete zde.

" I v letošním roce se studenti ÚJOP zúčastnili závodu dračích lodí PODĚBRADSKÉ DRAČÍ SRDCE o putovní pohár města Poděbrad, který se konal dne 25. 5. 2019 na poděbradském jezeře...Dvacetičlenná posádka složená ze studentů z celého světa poctivě trénovala, aby obstála v konkurenci dalších šesti zkušených týmů přihlášených na závody...Každá posádka absolvovala 3 rozjížďky na 200 m podél pobřeží, a jeden start na 1000 m, ve kterém lodě obeplouvají ostrov uprostřed jezera.

Tým studentů z ÚJOP Poděbrady obsadil v závodě na 200 m i v závěrečném závodě na 1000 m krásné 7. místo... a za svou vytrvalost si vysloužili mimořádnou odměnu v podobě poháru Sympatie pro nejsympatičtější posádku na dračích závodech."

Máme velkou radost, že se studenti každoročně účastní v hojném počtu!

Studenti se loučí....tabla střediska Praha-Krystal

16.05.2019 / Novinky z blogu

Jeden z nejdůležitějších roků (pro naše studenty) se blíží ke konci.

Studenti střediska Praha-Krystal připravili překrásná tabla, ve kterých se již tradičně studenti snaží vyjádřit, co je rozveselilo, z čeho měli radost, své dobré vztahy se spolužáky i (nejen) třídními učiteli.

Níže se můžete podívat na vystavená tabla a všechny fotografie si můžete prohlédnout na blogu střediska Praha-Krystal.

Návštěva nově otevřeného Národního muzea

30.04.2019 / Novinky z blogu

Dvacet studentů ze střediska Praha-Krystal se vydalo objevit krásy znovuotevřeného Národního muzea.

Přečtěte si o tom, jak se jim tam líbilo a prohlédněte si poutavé fotografie na blogu střediska.

Samozřejmě doporučujeme si do zrekonstruovaného muzea také zajít :-).

Slavnostní imatrikulace studentů

04.11.2015 / Novinky z blogu

V Poděbradech proběhla slavností imatrikulace nových studentů.

Imatrikulace je slavnost, při níž student zapsaný do fakultní matriky (imatrikulován) slibuje, že bude plnit studijní povinnosti při respektování morálního závazku vůči škole, jejímu řádu a rozhodnutí akademických funkcionářů. Univerzita Karlova udržuje tuto tradici slavnostních přechodových rituálů, imatrikulací a promocí.

Úspěšnost absolventů na vysokých školách

01.10.2015 / Novinky z blogu

Středisko Praha-Krystal vydalo další ze svých výročních statistik sledujících úspěšnost absolventů na vysokých školách ČR. Podívejte se, jaký je výsledek za akademický rok 2015.

Úspěšnost přijetí na veřejnou vysokou školu činila v roce 2015 až 71%!

Veřejná vysoká škola 127 71,3%
Soukromá vysoká škola 26 14,6%
Ostatní (VOŠ, SŠ, jazykové kurzy atd.) 14 7,9%
Odjezd domů 9 5,1%
Nevíme 2 1,1%
CELKEM 178 100%

Velikonoce v Poděbradech

25.04.2014 / Novinky z blogu

V pátek 18.4.2014 oslavili studenti střediska Poděbrady Velikonoce ve velkém stylu:-)!

Počasí účastníkům akce bohužel nepřálo (8 stupňů), přesto se sešli, aby si užili spoustu legrace a vyzkoušeli si velikonoční zvyklosti.

Sportovní hry začaly po 15h. Studenti soutěžili ve skoku, běhu s vajíčkem na lžíci a tzv. hře "rychlý bonbon" (kdo dřív namotá ústy šňůrku, na které je připevněn bonbon).

Nechybělo samozřejmě ani pletení pomlázky a barvení vajec, které k Velikonocům samozřejmě patří.

Odpoledne se předaly diplomy, opékaly se buřty a jeden student se i přes nepřející počasí vykoupal:-)

Děkujeme organizátorům z Poděbrad za skvělé odpoledne, při kterém si studenti užili spoustu legrace!

Fotografie si můžete prohlédnout na blogu střediska Poděbrady: http://www.ujop-podebrady.cz/?p=1758

Výlet do Krkonoš

24.03.2014 / Novinky z blogu

Studenti střediska Poděbrady se vydali na začátku března do Krkonoš.

Fotografie a krátké povídání můžete shlédnout na oficiálním blogu střediska:

Studenti ÚJOP Praha-Krystal navštívili Národní divadlo

10.03.2014 / Novinky z blogu

Naše studenty čeká posledních pár měsíců intensivní přípravy na přijímací zkoušky. Trénovat český jazyk se dá nejen v lavicích či doma, ale i na divadelním představení.

Studenti střediska Praha-Krystal se proto vydali na představení. Kam jinam, než do Národního divadla!

Více se dozvíte na blogu: http://www.czechstudent.ru/2014/03/navsteva-narodniho-divadla.html

Přijďte se přiučit něčemu novému!

07.03.2014 / Novinky z blogu

POZOR!

V březnu začíná cyklus seminářů věnovaných metodě CLIL. Můžete se stále ještě přihlásit!
Podrobnosti naleznete zde.