Tato stránka je dostupná i v anglickém jazyce
Kurzy

Kurzy

Vyberte si z rozsáhlé nabídky našich kurzů češtiny pro cizince, nebo kurzů cizích jazyků!
Zkoušky

Zkoušky

Přihlaste se na naši
Certifikovanou zkoušku
z češtiny pro cizince!
Střediska a součásti

Střediska a součásti

Chcete studovat v Praze nebo v menším městě...máme nabídku pro každého!

Aktuality

Slavnostní zahájení 2019/2020 v Karolinu

16.09.2019 / Kurzy

Akademický rok 2019/2020 byl již zahájen na všech střediscích ÚJOP UK. 

Studenti byli ke studiu přivítáni na všech střediscích zvlášť a oficiálně také v nádherné historické budově Karolina, kde si zazpívali společně studentskou hymnu "Gaudeamus igitur". Tuto studentskou hymnu uslyší jistě za rok při imatrukulacích na vybraných vysokých školách a poté znovu za pár let při promocích.
Aby se tak stalo, budou jim učitelé i ostatní zaměstnanci středisek ÚJOP UK pomáhat, a studenti se jistě budou na hodiny připravovat :-) 

Věříme, že společně "proplujeme" dalším akademickým rokem, kde se mladí studenti naučí skvěle český jazyk, zdokonalí své odborné znalosti a najdou si nové přátele!

PŘEJEME VÁM VŠEM HODNĚ ŠTĚSTÍ, PEVNÉ NERVY A AŤ SE VÁM U NÁS LÍBÍ!

Více fotografií můžete nalézt zde.

               

      

    

 

    

    

 

Zahájení v Liberci a Mariánských Lázních

13.09.2019 / Kurzy

Začátek září patří zahájení všech ročních a semestrálních kurzů ÚJOP UK.

Jsme moc rádi, že opět přijelo na naše kurzy velké množství studentů a my vám nyní přinášíme alespoň pár fotografií z jednotlivých zahájení školního roku 2019-2020 ve střediscích Liberec a Mariánské Lázně.

Atmosféra byla prostě úžasná! Přesvědčte se sami... :-)

Foto 1-4 ze zahájení v Liberci. Více foto zde.

     

  

 

Foto 5-7 ze zahájení v Mariánských Lázních. Více foto zde.

                             

 

  

 

 

 

Krystal začal magicky - 9.9.2019 v 9:00 :-)

09.09.2019 / Kurzy

Studenti našeho "nejhumanitnějšího, nejumělečtějšího a nejarchitektoničtějšího" střediska ÚJOP UK Krystal zahájili školní rok v magickém čase - 9. měsíce, 9. dne, v 9 hodin. :-).

Ředitelka střediska PhDr. Zdena Malá oslovila studenty uvítací řečí. Co tento rok přinese studentům a učitelům? O čem teď sníme a čeho dosáhneme ke konci školního roku? Co ovlivní dosažení cílů každého studenta?

Doufáme, že každý vynaloží veškeré úsilí, aby splnil své sny, a tento rok přinese všem hodně radostných okamžiků a zasloužený úspěch.

Více informací si můžete přečíst (v ruštině) na blogu střediska.

  

  

Jsme již 10 let jediným plnoprávným členem ALTE v ČR

02.09.2019 / Upozornění

Přísné mezinárodní standardy zkoušky z českého jazyka splňuje v ČR pouze Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy

Praha, 29. srpna 2019 ‒ Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy slaví na konci srpna deset let členství v Asociaci jazykových zkušebních institucí v Evropě (ALTE). Jako jediná instituce v České republice se může pochlubit tím, že její Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince (CCE) opakovaně splňuje přísné podmínky mezinárodního auditu kvality jazykových zkoušek.

The Association of Language Testers in Europe – ALTE sdružuje poskytovatele jazykových zkoušek, kteří spolupracují na podpoře spravedlivého a přesného hodnocení jazykové kompetence v Evropě i mimo ni. Byla založena v roce 1989 a dnes má 34 plnoprávných členů zastupujících 25 evropských jazyků. K získání plnoprávného členství je třeba splnit 17 společných standardů ALTE. Standardy pokrývají všechny fáze procesu testování cizího jazyka od tvorby testů přes administraci a logistiku, hodnocení, statistickou analýzu až po komunikaci s uživateli zkoušky.

V České republice se poprvé podařilo splnit všechny stanovené podmínky v roce 2009, kdy v auditu uspěla Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince (CCE) Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy (ÚJOP UK). Zkouška je určena všem zájemcům, pro které čeština není mateřským jazykem a kteří si chtějí či potřebují ověřit stupeň své komunikační kompetence v češtině. Jedná se převážně o cizince, kteří plánují studovat na českých vysokých školách nebo kteří chtějí najít pracovní uplatnění v ČR, případně u nás získat státní občanství.

„Zkouška ověřuje řečové dovednosti na pěti úrovních – od nejnižší A1 až po druhou nejvyšší úroveň C1. Pro případné zájemce je důležité, že mohou zkoušku skládat kromě Prahy a Brna také na více než 15 místech v zahraničí. Zkoušíme například v Berlíně, Kyjevě, Londýně, Moskvě, Varšavě nebo Vídni, ale také v Tokiu," uvádí PhDr. Pavel Pečený, Ph.D., vedoucí Výzkumného a testovacího centra ÚJOP UK, jehož tým zkoušku vyvíjí.

Mezinárodní audit ATLE je nejen prověrkou odborné kvality zkoušky, ale také garancí spravedlivých a spolehlivých výsledků. A to je u jazykové zkoušky tak vysoké důležitosti zásadní. Pro většinu uchazečů je složení zkoušky CCE důležitým životním krokem, který rozhoduje o jejich budoucím osudu, tedy o tom, zda se naplní jejich sen a budou moci studovat nebo pracovat v České republice.

ÚJOP UK nabízí zkoušku CCE i ve variantě pro mládež. Žáci a studenti mladší 16 let mohou vykonat zkoušku na úrovni A1 a A2 např. ve Francouzském lyceu v Praze, v zahraničí se zkouška CCE pro mládež koná pravidelně v německém Weidenu.
„Každoročně z češtiny zkoušíme žáky bavorských reálných škol, kteří mají češtinu jako volitelný nebo nepovinný předmět. S Německem je ovšem zkouška CCE spojena i jinak", doplňuje Pečený. „Ve Weidenu kromě mládeže zkoušíme už několik let také bavorské policisty, kteří studují češtinu v rámci svého profesního rozvoje."

Vedle zkoušky CCE dále ÚJOP UK vyvíjí Zkoušku z českého jazyka pro účely udělování státního občanství ČR, kterou poskytuje po celé České republice spolu se Zkouškou z českých reálií připravovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Testovacím procesem této zkoušky ročně projde téměř 3000 kandidátů. Díky členství v ALTE může ÚJOP UK jako jediná vysokoškolská instituce zajišťovat také Zkoušku pro trvalý pobyt v ČR.

  

SLEVA 500 EUR na roční jazykové kurzy!

01.09.2019 / Upozornění

Vážení studenti, přihlášky na nový školní rok (2020-2021) již byly spuštěny a my pro vás máme speciální AKCI!

Přihlaste se sami (bez zprostředkovatelské agentury) na jeden z našich z ročních kurzů (viz seznam níže) a získejte SLEVU ve výši: 

500 EUR DO 30.9.2019

300 EUR do 31.10.2019

Přihlášky vyplňte zde: http://ujop.cuni.cz/kurzy/easy 

Uvedené slevy platí pro následující roční jazykové kurzy ÚJOP UK:

Pokud potřebujete pomoci s výběrem kurzu, obraťe se na naše studijní referentky nebo pracovnice v zahraničí. 

Podmínky akce:

 • nutné přihlásit se sám (bez zprostředkovatelské agentury)
 • pro získání slevy 500 EUR je nutné odeslat přihlášku do 30. září 2019 a zaplatit nejpozději do 15. října 2019
 • pro získání slevy 300 EUR je nutné odeslat přihlášku do 31. října 2019 a zaplatit nejpzději do 15. listopadu 2019

Změny v zákoně o pobytu cizinců - nepřehlédněte!

23.08.2019 / Upozornění

Studenti-cizinci NEPŘEHLÉDNĚTE


Plakáty pro studenty vysokých škol týkající se změn provedených novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 31. 7. 2019
naleznete zde.

29. ročník kurzu pro Krajany

16.08.2019 / Kurzy

Praha, 14. srpna 2019 - Na Univerzitě Karlově v těchto dnech vrcholí Kurz češtiny pro krajany, kterého se účastní celkem 66 frekventantů z 31 zemí celého světa. Slavnostní zakončení kurzu proběhne ve čtvrtek 15. srpna 2019 od 10.00 hodin v prostorách Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci (Loretánské nám. 5, Praha 1-Hradčany).

Již po devětadvacáté pořádá Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Domem zahraniční spolupráce Kurz českého jazyka pro krajany. Kurz je zejména určen pro české krajany žijící v zahraničí, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit jazyk svých předků, seznámit se s českou kulturou a poznat Českou republiku. Pro účastníky kurzu je připraven bohatý mimoškolní program, vyplněný kulturními a sportovními aktivitami. Z celkového počtu 155 zájemců, vybrala letos komise 60 krajanů, kterým byl studijní pobyt uhrazen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem zahraničních věcí. Kurz se těší mezi krajany velké oblibě, někteří z nich se na něj proto opakovaně vrací i jako samoplátci. Příkladem je paní Margareta Supik z amerického Baltimoru. Ta přijela na kurz poprvé s manželem v roce 2001, letos se účastní už podevatenácté. „Vždycky jsem chtěla mluvit jiným jazykem než anglickým. K lásce k českému jazyku mě motivovala moje první učitelka češtiny v Poděbradech. Známe se skoro dvacet let a dnes jsme přítelkyně," popisuje paní Supik.
V roce 2020 bude Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy společně se svými partnery pořádat jubilejní, již 30. ročník kurzu.

KONTAKT:
Mgr. Martin Ocknecht, + 420 728 756 422
Vedoucí oddělení marketingu
martin.ocknecht@ujop.cuni.cz

Na shledanou příští rok!

Více fotografií na FB.

     

  

  

 

Nestudujte jen s učebnicí

12.08.2019 / Zkoušky

TIPY A RADY PRO PŘÍPRAVU K CCE: Psaní a Mluvení ‒ úroveň B2

I když nežijete v České republice, díky internetu můžete být v kontaktu s češtinou každý den.

Poslouchejte česká rádia on-line (např. Český rozhlas), dívejte se na české filmy nebo pořady na webu České televize o všem, co Vás zajímá (zprávy, historie, krimi seriály, vaření atd.).

U některých pořadů si můžete zapnout české titulky. Pozor – některé pořady České televize nemusí být ve Vaší zemi dostupné. Zpravodajství České televize s titulky můžete sledovat také na Facebooku ČT24.

 

 

Autor počítačové hry odpovídal na dotazy studentů

10.08.2019 / Kurzy

Odpovědi na otázku Co Češi dáli světu je i počítačová hra Chuchel, oceňována za svůj humor, grafiku, hudbu a celkovou atmosféru.

V roce 2018 na Independent Games Festival v San Francisku hra dostala hlavní cenu za vizuální zpracování. Studenti kurzu Čeština a česká kultura se setkali s její autorem.

Více fotografií na FB.

  

Planeta Česko očima studentů

09.08.2019 / Kurzy

Česká přírodovědná dokumentaristika má svůj klenot. Tím je první český celovečerní film Mariána Poláka Planeta Česko.

Díky tomuto skvělému dokumentu studenti letního kurzu Čeština a česká kultura měli českou přírodu pod lupou a na dosah ruky, aniž by museli vstát z křesla v kino MAT.

O filmu a dění kolem něj pak studenti mluvili se střihačem Tomášem Doruškou.

Více fotografií na FB

  .

Jak se v létě seznámit? Jedině na parníku :-)

06.08.2019 / Kurzy

Jak mezi sebou co nejlépe a nejrychleji seznámit početnou skupinu lidí z celého světa?

Pozvat je na dlouhou seznamovací party na parníku! Lidem nezbyde nic jiného, než začít komunikovat mezi sebou a dobře se bavit. Obzvlášť, když loď je bohatě vybavená skvělým jídlem a uvítacím přípitkem je světově proslulý likér Becherovka (samozřejmě jen pro dospělé!). Tento recept jsme použili pro naše studenty a dokonce jsme ho vylepšili investigativní hrou Najdi si svého protějška. Chcete znát podrobnosti? Přijeďte k nám (i) příští léto!

Více informací o právě probíhající Letní škole češtiny a české kultury naleznete pod odkazem zde.

Foto ze seznamovací party 2019 naleznete v albu na FB (pod odkazem zde).

  

  

 

Více času u zkoušky ANO či NE?

05.08.2019 / Zkoušky

Zdá se vám čas na řešení jednotlivých subtestů u zkoušky krátký? Věřte nám, že více času nepotřebujete.

Testy pro jednotlivé úrovně A1–C1 jsme vyzkoušeli ve skupinách cizinců, kteří požadovanou úroveň češtiny mají a ukázalo se, že víc času není potřeba.

S pomocí modelové varianty se můžete naučit s časem lépe pracovat. Můžete např. zjistit, která úloha vám zabere nejvíc času a proč to tak je.

Vyzkoušejte si i vy modelové varianty testů.

Studenti letní školy mládeže na Hradě :-)

03.08.2019 / Kurzy

Kurátoři Letní školy mládeže se snažili ukazovat a vypravovat studentům nejen o pražských událostech starých časů, ale také hodně vyprávěli o skutcích nedávných. Studenty zaujalo povídání o současném prezidentovi České republiky a o prvním prezidentovi T.G. Masarykovi. A ještě se jim podařilo vykoupat se v duze :-).

Letní škola skončila 2. srpna a my už se nyní začínáme připravovat na další ročník :-)

Více fotografií na našem FB.

  

Závěr Letní školy v Poděbradech

30.07.2019 / Kurzy

26. července skončily další 2 Letní školy - v Praze a v Poděbradech.

Čtyři týdny byly natolik naplněné intenzivní češtinou, každodenními exkurzemi, výlety a soutěžemi, že pro všechny účastníky utekly zcela bez povšimnutí.

Rozloučení se studenty letních (a jiných) kurzů je vždy trochu smutné. Je to však také skvělá příležitost ke sdílení zkušeností, výměně kontaktů a přemýšlení o nových setkáních na našich dalších letních školách.

Mimochodem, jedná z nich, Čeština a česká kultura, začala včera - v pondělí 29. července ve středisku Praha-Albertov. Nenechte si ujít skvělé prožitky v příštích čtyřech týdnech.

Mezitím se můžete podívat na závěr Letní školy v Poděbradech v naší fotogalerii na Facebooku.

  

  

  

Vzpomínky na Letní školu češtiny Praha

30.07.2019 / Novinky z blogu

Na studijním středisku Praha-Krystal probíhá každoročně Letní škola rusky mluvící mládeže (15-18 let). Tito studenti na Krystalu i bydlí.

Toto léto probíhá na Krystalu rekonstrukce, a proto se kurz češtiny pro mládež konal ve studijním středisku Hostivař. Naopak na Krystalu se konala v období 1.-26.7. Letní škola češtiny Praha, která se jinak koná na Hostivaři.Této letní školy se účastní studenti z celého světa ve věku od 17 do 70 let.

Naučit se česky přijeli Mexičané, Američané, Angličané, Němci, Francouzi, Belgičané, Švédové, Norové, Poláci, Rusové, Ukrajinci, Číňané, Korejci, Indové a Vietnamci.

Program kurzu byl velmi intensivní - 5 hodin češtiny denně (celkem 100h českého jazyka). Studenti byli rozděleni do 7 skupin, od začátečníků po úroveň B2+.

Zájemci měli možnost zúčastnit se prezentace o CCE (Certifikované zkoušce z českého jazyka) a tuto zkoušku i v době konání kurzu složit.

Češtinu se studetni učili podle učebnice Lídy Holé a s pomocí dodatečných materiálů. Všechny lekce byly vedeny výhradně v češtině.

Na konci kurzu studenti absolvovali závěrečný test a získali certifikát o ukončení kurzu.

Kromě samotné výuky češtiny měli studenti možnost zúčastnit se doplňkového kulturního programu, který začal tradiční "welcome party" v klubu Popocafepetl v Újezdě. Zde si mohl každý neoficiálně popovídat různými jazyky a získat více informací o svých učitelích a hlavně spolužácích.

Pro studenty byly připraveny přednášky na téma historie Československa, památkách UNESCO, které se nachází na území České republiky, plavba na loďkách po Pražských Benátkách, opera v Národním divadle i možnost seznámit se s novým cirkusem v DOXplus.

Díky procházce večerní Prahou si mohli studenti prohlédnout Prahu z výšky Žižkovské věže, získat informace o pivovarnictví v nejstarším českém pivovaru v Břevnovském klášteře, vidět nedávno zrestaurované Národní muzeum a expozici Národní galerie ve Veletržním paláci. 

V příštím roce se bude Letní škola češtiny Praha opět konat ve středisku Praha-Hostivař a mládež přivítá zpět středisko Praha-Krystal :-).

Na studenty obou kurzů se již MOC těšíme!

Zkouška z češtiny na lékařské fakulty a poslední letní termín Certifikované zkoušky z češtiny!

26.07.2019 / Upozornění

Pro zájemce o studium na 1. LÉKAŘSKÉ FAKULTĚ UNIVERZITY KARLOVY pořádáme speciální Zkoušku z češtiny pro účely přijímacího řízení na lékařské fakulty.

Zkouška je určena nerodilým mluvčím češtiny, kteří se hlásí ke studiu na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy (dále 1. LF) nebo na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové (dále LF HK) a potřebují doložit dosaženou úroveň jazykové kompetence (C1) v souladu s podmínkami přijímacího řízení 1. LF UK a podmínkami přijímacího řízení na LF HK.

POZOR! Můžete se hlásit jen do 14. srpna (termín zkoušky a další informace naleznete pod odkazem výše).

CCE - do konce prázdnin stihnete složit i Certifikovanou zkoušku z češtiny, a to v posledním letním termínu (22. srpna) - zápis do 1. srpna! 

 

Novinky z Letní školy v Poděbradech :-)!

25.07.2019 / Kurzy

Studenti 30. Letní školy slovanských studií nás mile překvapili svými nápaditými prezentacemi o svých zemích, městech a regionech. Připravili si pestrý program, ve kterém nechyběla hudba, tanec a mnoho chutného jídla.
Akce se zúčastnili studenti ze 13 zemí, mezi zeměmi nechyběla například Francie, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Velká Británie, Amerika, Německo, Tchajwan a další. Studenti i hosté si den užili a vládla přátelská atmosféra.

Více fotografií naleznete na našem FB pod odkazem zde.

 

   

 

 

Studenti Letní školy mládeže se seznamují s Prahou :-)

22.07.2019 / Kurzy

Léto je v plném proudu a před pár dny začala další z letních škol ÚJOP UK, a to Mezinárodní letní škola rusky mluvící mládeže. Přinášíme pár fotografií z jejich první procházky po Praze. 

 

 

  

  

  

Chcete se naučit pořádně česky? Přijďte k nám!

18.07.2019 / Kurzy

Pro všechny cizince, kteří se chtějí naučit česky máme skvělou příležitost.Nabízíme vám kvalitní kurzy v centru Prahy (Praha 2 - Albertov).

Nabídka kurzů češtiny Praha-Albertov:

Pokud nepotřebujete vízum, můžete se přihlásit ještě na kurzy, které začínají za necelé 2 měsíce (září 2019)!

Pokud vízum potřebujete, rádi vás uvidíme na kurzech od února 2020 nebo na kurzech od září 2020 (na šestitýdenní kurz se můžete hlásit již nyní, stačí vám pouze krátkodobé vízum!).

Pokud ještě nemáte plány na léto, zbývá pár dní, kdy se ještě můžete přihlásit na Letní školu "Čeština a česká kultura"!

Ať se rozhodnete pro jakýkoliv náš kurz češtiny, věřte, že ÚJOP UK je ta správná volba!

Pro více informací pište na marketing@ujop.cuni.cz

 

NABÍZÍME VÁM přípravné kurzy ke studiu na lékařských a přírodovědných fakultách

17.07.2019 / Pomaturitní kurzy

NEDOSTALI jste se na vysokou školu a chcete se na příští rok PŘIPRAVIT lépe, abyste obstáli v tvrdé konkurenci?

NABÍZÍME VÁM přípravné kurzy ke studiu na lékařských a přírodovědných fakultách.

POZOR: kurz s rozšířenou výukou angličtiny (20 h/týden angličtiny a 15-17 hodin odborných předmětů) je uznán jako soustavná příprava na budoucí povolání!

 


Ilustrační foto: Public Domain Pictures

Letní škola slovanských studií v plném proudu!

17.07.2019 / Kurzy

V rámci Letní školy slovanských studií, která již tradičně probíhá v krásném lázeňském městě Poděbrady, se konal tzv. Český večer.

Studenti Letní školy slovanských studií přijeli do Poděbrad z mnoha zemí světa. Na českém večeru se studenti seznámili nejen s geografií naší země, ale také s tím, co Česká republika přinesla světu. Kromě zajímavých zvyků a tradičních jídel je to například sklo, boty, hudba a tance (mazurku a polku se studenti naučili tančit ještě téhož večera), literatura, vědecké objevy a samozřejmě pivo!

Zajímavou přednášku o historii českého pivovarnictví s následující ochutnávkou měl historik, pivní blogger a sládek Michal Horáček.

Více fotografií naleznete na FB stránce: https://www.facebook.com/pg/ujop.uk/photos/?tab=album&album_id=2395042947223621

     

     

     

 

Registrace na některé letní školy ještě běží!

02.07.2019 / Kurzy

Neváhejte, léto je tu a s ním i naše letní školy v Praze a v Poděbradech.

Některé letní školy již začaly, ale máme pro vás JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST... zbývá posledních pár dní k uzavření přihlášek do kurzů uvedených níže. Tak neváhejte a nenechte si ujít možnost najít skvělé kamarády a ještě se naučit nový jazyk zábavnou formou :-) !

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

 

 

Metodické sympozium

18.06.2019 / Upozornění

V první polovině června proběhl na ředitelství ÚJOP UK 12. ročník METODICKÉHO SYMPOZIA k výuce češtiny jako cizího jazyka pro vyučující ze zahraničí.

Více informací o akci naleznete na webu ÚJOP UK: http://ujop.cuni.cz/kurz/metodicke-symposium

Fotografie z akce naleznete na naší FB stránce: https://www.facebook.com/ujop.uk/

 

Konference českých škol v Severní Americe

18.06.2019 / Upozornění

Přinášíme vám fotografie z 8. výročí konference českých škol v Severní Americe (30. května - 2. června 2019), která se konala ve městě Pittsburgh. Naše kolegyně z Metodického centra zde měly přednášku.

Více fotografií naleznete na FB stránce akce: https://bit.ly/2XXjlEG

Rozloučení se studenty

11.06.2019 / Kurzy

Vážení a milí studenti, rodiče, přátelé!

Rok se s rokem sešel a opět se loučíme s dalšími skvělými studenty. Velmi si vážíme vaší důvěry, že jste se obrátili na nás, abychom vás či vaši dceru/syna rok připravovali z češtiny a odborných předmětů a usnadnili vám/vaší dceři synovi tak vstup na vysokou školu v České republice.

Pevně věříme, že se vám přijímací zkoušky podaří úspěšné složit a přejeme vám hodně štěstí a pevné nervy do vašeho budoucího studia!

Za celým tým ÚJOP UK přejeme krásné léto!


Mariánské Lázně


Liberec


Praha-Hostivař


Praha-Krystal


Poděbrady

 

Praha-Albertov

 

 

Závody dračích lodí na jezeře

31.05.2019 / Novinky z blogu

Nenechte si ujít fotoreportáž z jedinečné události, která se koná již tradičně v Poděbradech.

Níže přinášíme úryvek z blogu střediska Poděbrady. Celý článek i s fotografiemi naleznete zde.

" I v letošním roce se studenti ÚJOP zúčastnili závodu dračích lodí PODĚBRADSKÉ DRAČÍ SRDCE o putovní pohár města Poděbrad, který se konal dne 25. 5. 2019 na poděbradském jezeře...Dvacetičlenná posádka složená ze studentů z celého světa poctivě trénovala, aby obstála v konkurenci dalších šesti zkušených týmů přihlášených na závody...Každá posádka absolvovala 3 rozjížďky na 200 m podél pobřeží, a jeden start na 1000 m, ve kterém lodě obeplouvají ostrov uprostřed jezera.

Tým studentů z ÚJOP Poděbrady obsadil v závodě na 200 m i v závěrečném závodě na 1000 m krásné 7. místo... a za svou vytrvalost si vysloužili mimořádnou odměnu v podobě poháru Sympatie pro nejsympatičtější posádku na dračích závodech."

Máme velkou radost, že se studenti každoročně účastní v hojném počtu!

 

 

Čeština na úrovni C1? Jde to :-)

30.05.2019 / Kurzy

Většina našich studentů si klade za cíl naučit se česky na úrovni B2 (požaduje většina vysokých škol). Nicméně máme i studenty, kteří se na B2 nezastaví a splní C1 "jako nic" :-) a my jsme na ně náležitě hrdí!

Přinášíme povídku studenta Sergei Starenko ze střediska Praha-Albertov.

Příjemné čtení :-)

Povídka: Džentlmeni štěstí

Česká televize o nás natáčela reportáž

30.05.2019 / Kurzy

Česká televize na našem středisku Praha-Albertov natáčela reportáž o výuce češtiny pro cizince.

Video doporučujeme zhlédnout zde.

Na oplátku nás pozvala na natáčení pořadu Fokus Václava Moravce do Liberce. Na fotografie z natáčení pořadu se můžete podívat na našem FB.

Na celý pořad Fokus Václava Moravce se můžete podívat tady.

 

Nepotřebujete vízum? Přihlášky na kurzy češtiny pro cizince jsou otevřené!

21.05.2019 / Upozornění

Vážení studenti a rodiče,

velice nás těší váš vysoký zájem o naše kurzy. Přihlášky na všechny kurzy češtiny pro cizince jsou spuštěné do 31. srpna 2019 pro studenty bez vízové povinnosti.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na marketing@ujop.cuni.cz

Těšíme se na vás na našich kurzech :-)

Studenti se loučí....tabla střediska Praha-Krystal

16.05.2019 / Novinky z blogu

Jeden z nejdůležitějších roků (pro naše studenty) se blíží ke konci. 

Studenti střediska Praha-Krystal připravili překrásná tabla, ve kterých se již tradičně studenti snaží vyjádřit, co je rozveselilo, z čeho měli radost, své dobré vztahy se spolužáky i (nejen) třídními učiteli.

Níže se můžete podívat na vystavená tabla a všechny fotografie si můžete prohlédnout na blogu střediska Praha-Krystal.

 

   

 

     

 

 

    

 

Návštěva nově otevřeného Národního muzea

30.04.2019 / Novinky z blogu

Dvacet studentů ze střediska Praha-Krystal se vydalo objevit krásy znovuotevřeného Národního muzea.

Přečtěte si o tom, jak se jim tam líbilo a prohlédněte si poutavé fotografie na blogu střediska.

Samozřejmě doporučujeme si do zrekonstruovaného muzea také zajít :-).

Mezinárodní konference ALTE

30.04.2019 / CCE

Minulý týden proběhla v Belgii mezinárodní konference Asociace jazykových zkušebních institucí v Evropě (ALTE). Pravidelně zde reprezentujeme Univerzitu Karlovu a jako jediný plnoprávný člen z České republiky stojíme po boku velkých testovacích institucí, kterými jsou například Cambridge Assessment English nebo Goethe-Institut.

 

VESELÉ VELIKONOCE!

20.04.2019 / Upozornění

Milí studenti, rodiče, přátelé!

Za celý tým ÚJOP UK Vám přejeme veselé Velikonoce a bohatou pomlázku :-)

 

 

Foto: Profimedia.cz

 

 

Mezinárodní studentská konference - interview!

13.04.2019 / Upozornění

Vážení přátelé, chcete se dozvědět více o Mezinárodní studentské konferenci, která probíhala v těchto dnech na ÚJOP UK? Přinášíme vám poutavý rozhovor se zástupkyní ředitele ÚJOP UK, PhDr. Danou Hůlkovou Nývltovou, Ph.D. v angličtině (zde).

 

POZOR - ZMĚNA zdravotního pojištění cizinců

11.04.2019 / Upozornění

Vážení studenti,

Dovolujeme si Vás informovat o tom, že s platností od 1.5.2019 ÚJOP UK ruší spolupráci s
nynějším pojistitelem PVZP, a.s., u kterého bylo pro Vás doposud zajištováno pojištění.

Nově budeme pro Vás zajišťovat pojištění u Pojišťovny Slavia, a.s.

Podmínky pro nově sjednávané pojištění budeme moci zveřejnit na našich webových stránkách nejdříve v průběhu příštího týdne, proto Vás prosíme o strpení, neboť informace o cenách budeme také znát až v příštím týdnu.

Ti, kteří jste si již pojištění objednali u PVZP a dosud je neuhradili, byste tak měli učinit co nejdříve, abychom Vaši platbu obdrželi nejpozději do 25.4.2019 a mohli tak ještě dokonce dubna pojištění zajistit dle nynějších podmínek.

S případnými dotazy se obracejte na studujop@ujop.cuni.cz

NEZAPOMEŇTE - na některé kurzy deadline již 30.dubna!

08.04.2019 / Kurzy

Vážení studenti, rodiče, přátelé!

Přihlášky na některé naše kurzy pro cizince začínající v září 2019 můžeme přijímat již jen do konce dubna, tak se nezapomeňte přihlásit, případně informovat své kamarády, známé, rodinné příslušníky, kteří se na kurzy plánují přihlásit a ještě tak neučinili :-)!

Seznam kurzů, na které přijímáme přihlášky pouze do 30.4.2019 (studenti, kteří nepotřebují vízum, se mohou hlásit do srpna 2019).

Své dotazy pište na marketing@ujop.cuni.cz

Těšíme se na vás na našich kurzech!

 

 

Dubnové AKCE - nenechte si je ujít!

07.04.2019 / Upozornění

Na Ústavu jazykové a odborné přípravy se my ani naši studenti rozhodně nenudíme. Učiva i akcí je opravdu velké množství, ale DUBEN je tedy měsícem AKCÍ. Pojďme si připomenout, na co se v dubnu můžete těšit a kde se s námi můžete setkat :-).

 •  11. - 12. 4. Čtvrtý ročník mezinárodní studentské konference zahraničních studentů češtiny. Více zde.
 •  12. - 14. 4. Jarní veletrh vzdělávání v Kyjevě a Oděse. Více zde.
 •  13.4. - Den Celoživotního vzdělávání a Festival absolventů Univerzity Karlovy. Více info zde.
 •  17.4. - Setkání se studenty z Číny a Koreje na Albertově. Více zde.

Těšíme se na vás!

Pro více informací pište na: marketing@ujop.cuni.cz

 

Konzultace mají studenti zdarma!

04.04.2019 / Upozornění

Vážení studenti, ve dnech uvedených níže se můžete setkat a bezplatně prokonzultovat vše, co se týká studia v České republice, s naší pracovnicí, paní Elinou Antonovou, v Kyjevě (ul. Ivana Fedorova 12). Více informací na zde: https://bit.ly/2K3Wtko

Rozpis konzultací:

08.04.: 12.00-19.00
11.04.: 12.00-18.00
15.04.: 17.00-19.00
17.04.: 16.00-20.00

Studenti z Moskvy si mohou i nadále domluvit bezplatné konzultace s paní Margaritou Sytilinou (kontakty níže).

E-mail: Margarita.Sytilina@ujop.cuni.cz
Mob.: +7 985 739 91 01
České centrum – Český dům Moskva
3-ya Tverskaya-Yamskaya ulice
budova č. 36/40, vjezd č. 7, Kancelář č. 136
Moskva, Rusko

Ostatní studenti či zájemci o kurzy ÚJOP UK zasílejte své dotazy na e-mail: marketing@ujop.cuni.cz, či využijte telefonního kontaktu na studijní oddělení: +420 224 990 420.

Velmi rádi vám všechny dotazy zodpovíme!

Těšíme se na vás na našich kurzech,

TÝM ÚJOP UK

Zástupci ÚJOP UK v Indii

31.03.2019 / Upozornění

Zástupci Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy podnikají ročně velké množství zahraničních cest za vámi - našimi budoucími studenty.
V těchto dnech navštívili veletrhy v Dilí a Bombaji, vedli jednání o spolupráci s univerzitou v Dilí (Delhi University - http://www.du.ac.in/du/) a setkali se i s velvyslancem ČR v Indické republice, panem Milanem Hovorkou.

Krátkou reportáž a další fotografie si můžete prohlédnout na stránkách Ministerstva zahraničních věcí pod odkazem zde.

     

Připojte se k dalšímu webináři!

26.03.2019 / Upozornění

Vážení přátelé, ve čtvrtek 28. března ve 12:00 se můžete znovu setkat s našimi specialisty, Zdenkou Pražákovou a Galinou Petrovou.Webinář bude opět v ruštině a dozvíte se během něj více o zaměření jednotlivých středisek ÚJOP UK, které se nachází v Praze (Hostivař, Krystal a Albertov). 

Střediska Hostivař a Krystal nabízí především přípravu ke studiu na vysokých školách, a to na ekonomické, technické, humanitní, umělecké obory a na architekturu.

Pokud jste se plánujete naučit česky z jakéhokoli jiného důvodu (například z pracovních důvodů) a chtěli byste se seznámit zároveň s českou kulturou, tak jsou pro vás ideální kurzy střediska Albertov.

Připojte se k nám!

https://youtu.be/2HnqRTefHEw

Setkání se studenty z Číny, Japonska a Koreje

17.03.2019 / Upozornění

Rádi bychom vás pozvali jménem střediska Praha-Albertov na tradiční setkání s našimi studenty z Číny, Japonska a Koreje. Toto setkání se uskuteční ve středu 17. 4. 2019 na Albertově 7/3a a je určeno všem, kteří se chtějí seznámit s kamarádem z Číny, Japonska nebo Koreje.

Začínáme ve 14:00 hodin. Plánovaný rozsah "oficiální" části je cca 1 hodina společné konverzace ve škole a následný volný program (např. procházka, návštěva restaurace apod.).

Prosíme, přihlaste se do pondělí 8.4.2019 na email pavla.klimesova@ujop.cuni.cz. 

Upozorňujeme, že znalost jazyka rozhodně NENÍ podmínkou účasti.

Těšíme se na vás!

 

 

HLEDÁME LEKTORA/KU ČEŠTINY jako cizího jazyka, SURGUT, Ruská federace

14.03.2019 / Upozornění

ÚJOP UK vypisuje výběrové řízení na pozici
LEKTORA/LEKTORKY ČEŠTINY JAKO CIZÍHO JAZYKA
Surgut, Ruská federace

Požadujeme:
- VŠ vzdělání Mgr. či vyššího stupně
(obor čeština/bohemistika výhodou)
- doložitelnou praxi ve výuce češtiny jako cizího jazyka min. 1 rok
- znalost AJ na komunikativní úrovni, znalost RJ výhodou
- nástup: srpen / září 2019

Ve spolupráci s ruským partnerem nabízíme:
- pracovní smlouvu na cca 6 měsíců s možností prodloužení (smlouva bude uzavřena přímo s VŠ v RF, ÚJOP UK zajišťuje pouze VŘ)
- pracovní úvazek cca 20 vyučovacích hodin týdně
- mzda 1500 euro / měsíc
- zajištěné ubytování
- proplacení 1 zpáteční letenky do Prahy ročně
- metodickou podporu zajištěnou odborníky z ÚJOP UK

Další informace:
- nabízené pozice lektora/lektorky:
- ukončení přijímání přihlášek do VŘ: 4. dubna 2019
- předpokládaný termín VŘ: 9.–10. 4. 2019 (přihlášení zájemci budou informováni)

V případě zájmu, prosíme, zašlete svůj životopis a stručný motivační dopis na
michaela.malechova@ujop.cuni.cz a do předmětu uveďte „Prihlaska".

WEBINÁŘ pro rusky mluvící!

13.03.2019 / Upozornění

Plánujete studium v České republice a mluvíte rusky? Stále vám chybí potřebné informace?
V novém webináři vám sdělíme důležité informace o různých typech víz a vysvětlíme, na jaké obory připravují naše střediska.
Ptejte se, na všechny dotazy rádi odpovíme!

https://youtu.be/LPegRG2Jr5A

HLEDÁME LEKTORA/KU ČEŠTINY jako cizího jazyka pro ČÍNSKÉ UNIVERZITY

09.03.2019 / Upozornění

Pro partnerské univerzity v Čínské lidové republice hledáme lektory/lektorky češtiny jako cizího jazyka

Požadujeme :
- VŠ vzdělání Mgr. či vyššího stupně
- vystudovaný filologický či jazykově-pedagogický obor ( obor čeština/bohemistika výhodou )
- doložitelnou praxi ve výuce češtiny jako cizího jazyka min. 2 roky
- znalost Aj na komunikativní úrovni
- nástup : září 2019

Ve spolupráci s partnerskými univerzitami v ČLR nabízíme :
- pracovní smlouvu na cca 1 rok s možností prodloužení ( smlouva bude uzavřena přímo s VŠ v ČLR/RF, ÚJOP UK zajišťuje pouze výběrová řízení)

- pracovní úvazek - cca 12 vyučovacích hodin/ týden
- mzda od 7500 CNY čistého/ měsíc
- zajištěné ubytování
- zdarma zdravotní pojištění ( doporučujeme rovněž uzavření dodatečného pojištění )
- proplacení 1 zpáteční letenky do Prahy/ rok
- metodickou podporu zajištěnou odborníky z ÚJOP UK

Další informace:
- nabízené pozici lektora/lektorky :
Beijing International Studies University ( Peking, ČLR )
Guangdong University of Foreing Studies ( Kanton, ČLR )
Shanghai International Studies University ( Šanghaj, ČLR )
- ukončení příjímání přihlášek do VŘ : 31. března 2019
- předpokládaný termín VŘ : 9. - 10. dubna 2019 ( přihlášení zájemci budou informováni )

V případě zájmu o tuto pracovní pozici, klikněte zde

Vlajka pro Tibet

08.03.2019 / Upozornění

Vlajka pro Tibet vlaje od včerejšího dne i na budově Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.

"Mezinárodní kampaň "Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu.

Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.
Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.

Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích.
Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR. Po celé ČR probíhá v průběhu března řada akcí na podporu Tibetu.

10. března 2019 si připomeneme už 60. výročí tibetského povstání."

Zdroj: https://bit.ly/2lwS5Ox

 

                      

 

 

Letní kurzy 2019 - léto se blíží!

05.03.2019 / Kurzy

Milí studenti, rodiče, mladí, staří...všichni, kdo si chcete užít krásné léto :-)

Připravili jsme pro vás opět bohatou nabídku letních kurzů češtiny, vybere si jistě každý! 

Hlaste se včas, místa rychle mizí.

Přehled kurzů naleznete zde:

V případě dotazů pište na: marketing@ujop.cuni.cz

Mezinárodní studentská konference!

09.01.2019 / Upozornění

4. ročník mezinárodní studentské konference zahraničních studentů češtiny

Pořadatel: Univerzita Karlova, Ústav jazykové a odborné přípravy Praha-Albertov ve spolupráci s Evropskou komisí, Místní kanceláří Generálního ředitelství pro překlady v Praze
Termín: 11. – 12. 4. 2019
Místo: ÚJOP UK, Vratislavova 10, Praha 2
Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1
Bohemistická pracoviště v ČR i zahraničí

Přihlášky naleznete pod odkazy níže

Přihláška studenta na studentskou konferenci - soutěž prezentací

Přihláška postupujícího z 1. kola překladatelské soutěže

Přihláška doprovodu studenta


Program:

11. 4. 2019
8:00 ‒ 9:00 Prezence, místo: ÚJOP UK, Vratislavova 10, Praha 2
9:00 Zahájení konference
9:00 ‒ 17:00 Soutěž prezentací tematických a odborných prací v PPT
14:00 - 16:00 Paralelní program pro překladatele - Workshop a diskuse nad překlady
Po 17:00 Kulturní program pro účastníky konference (čas i místo bude upřesněno)

12. 4. 2019
9:00 ‒ 13:30 Přednášky a workshopy v Evropském domě v Praze (Jungmannova 24, Praha 1)
13:30 ‒ 13:50 Vyhlášení výsledků Soutěže prezentací tematických a odborných prací PPT a Překladatelské soutěže
13:50 ‒ 14:00 Ukončení konference

I. Soutěžní sekce

A. Prezentace tematických a odborných prací v PPT

Místo konání: ÚJOP UK, Vratislavova 10, Praha 2

Termíny:
15. 3. 2019 Uzávěrka přihlášek
1. 4. 2019 Uzávěrka zaslání soutěžních prezentací
11. 4. 2019 Soutěžní den
12. 4. 2019 Vyhlášení výsledků

Podmínky:
Prezentace v MS PowerPoint v českém jazyce přednesená bez opory psaného textu
Maximální délka 10 minut

Hodnocené položky:
Znalost tématu/odbornost
Jazyková úroveň
Neverbální komunikace, kontakt s posluchači
Přednes, práce s hlasem, artikulace
Úroveň zpracování v aplikaci Microsoft PowerPoint
Vyváženost formy, obsahu a technologie

Soutěžní kategorie:
1. Zájmové téma (tématem může být vše, o co má účastník zájem, např. Moje země, Město, které mám rád, Můj oblíbený spisovatel apod.)
2. Odborné téma (poznatky z různých vědních oborů, např. Kuželosečky, Buněčné procesy apod.)
3. Evropské téma (vše, co se týká Evropské unie, např. Integrace, Mnohojazyčnost, Současné problémy EU, Brexit apod.)
Upozornění: Každá katedra/škola/studijní středisko může do soutěže delegovat maximálně tři účastníky.

B. Překladatelská soutěž

První kolo proběhne na přihlášených bohemistických pracovištích. Místní organizátoři vyberou 3 nejlepší překlady, které zašlou organizátorům studentské konference. Odborná porota vybere z každé trojice nejlepší překlad a jejich autory pozve na oba dva konferenční dny do Prahy, kde budou mít možnost s ostatními účastníky překladatelské soutěže a jejími porotci rozebrat svoje překlady a kde bude v závěru konference slavnostně vyhlášen nejlepší překlad.

Místo: Bohemistická pracoviště (1. kolo)
Vyhlášení vítěze se uskuteční v Evropském domě v Praze

Termíny:
15. 2. 2019 Uzávěrka přihlášek bohemistických pracovišť
20. 2. 2019 Odeslání textu pro překlad na přihlášená bohemistická pracoviště
25. 2. ‒ 8. 3. 2019 Překlady textů (konkrétní termín zvolí organizátoři přihlášených pracovišť)
15. 3. 2019 Uzávěrka odeslání tří nejlepších překladů organizátoru soutěže
23. 3. 2019 Vyhlášení postupujících do finálového kola a jejich pozvání na konferenci
1. 4. 2019 Uzávěrka přihlášek postupujících studentů, kteří chtějí přijet do Prahy
11. 4. Překladatelský workshop
12. 4. 2019 Vyhlášení výsledků

Podmínky:
Překlad z rodného jazyka do češtiny
Překlad literárního, publicistického nebo autorského textu zaslaného organizátorem
Rozsah 1 normostrana (1800 znaků včetně mezer)
Časová dotace 3 hodiny
Možnost použití tištěných slovníků (jedno i dvojjazyčných)
Zákaz používání elektronických pomůcek

Hodnocené položky:
Přesnost překladu
Úroveň písemného projevu (pravopisná správnost, vhodný výběr výrazů)
Plynulost textu
Originalita překladatelských řešení

II. Odborná sekce

Místo konání: Konferenční místnost Evropského domu, Jungmannova 24, Praha 1
Termín konání: 12. 4. 2019
o Workshop týkající se tvorby PPT prezentací či projevu na veřejnosti
o Workshop: Tipy a triky pro začínající překladatele (Jan Faber)
o Prezentace: Jak funguje Evropská unie, co dělá pro studenty a jaké nabízí pracovní uplatnění (Martin Pelc)

Organizátor si vyhrazuje nárok v případě potřeby upravit nebo změnit tuto část programu.

III. Doplňkový program: Kulturní program pro účastníky konference

Tato akce účastníkům nabídne možnost neformálně poznat ostatní účastníky konference a navštívit vybranou kulturní akci.

Termín konání: 11. 4. 2019
Místo konání: Bude upřesněno.

Ceny v jednotlivých soutěžních kategoriích:
Pro nejlepší soutěžící v každé kategorii jsou připraveny hodnotné ceny, jako jsou slovníky, knihy, čtečky či audioknihy, vítězové navíc získají voucher na složení CCE (Mezinárodní certifikované zkoušky z českého jazyka) zdarma.
Všichni účastníci obdrží dárkový balíček.

Občerstvení:
Na všechny konferenční dny je zajištěno občerstvení a oběd, 11. 4. pro účastníky kulturního programu večeře. Organizátor nezajišťuje stravování po skončení denního programu.

Účastnický poplatek: 600 Kč
V účastnickém poplatku je zahrnut konferenční poplatek, kulturní program, ubytování pro mimopražské studenty na dvě noci zdarma a pro zahraniční studenty příspěvek na cestu 1000 – 1500 Kč. V případě, že by student chtěl v Praze zůstat déle než dvě noci, bude možno, pokud to kapacita kolejí umožní, si ubytování dokoupit. Jednolůžkové pokoje jsou také možné, opět pokud to kapacita kolejí umožní, dokoupit.
Z každé instituce, z níž bude na konferenci soutěžit student, může přijet i jeden vyučující jako doprovod. Doprovod neplatí konferenční poplatek a organizátor mu v případě potřeby pomůže zajistit ubytování.

LETÁČEK K AKCI ZDE

Studijní oddělení přes svátky zavřeno

21.12.2018 / Upozornění

Studijní oddělení je v období od 22. 12. 2018 do 1. 1. 2019 pro veřejnost uzavřeno.

Přejeme Vám krásné Vánoce a úspěšný Nový rok.

Těšíme se na Vás v roce 2019.

Druhá šance

01.11.2018 / Akční nabídky

Dáváme druhou šanci vám všem, kteří se nestihli rozhodnout nebo přihlásit do konce října.

Připravili jsme si PRO VÁS SLEVU ve výši 300 EUR z ceny ročních přípravných kurzů ÚJOP UK 

Sleva 300 EUR platí na všechny kurzy studijních středisek vyjmenovaných níže!

• Praha-Hostivař - 5350 EUR
• Praha-Krystal - 5350 EUR
• Liberec - 4950 EUR
• Mariánské Lázně - 4950 EUR
• Poděbrady - 4950 EUR

Zapište se na kurzy s pomocí následujícího odkazu: ujop.cuni.cz/kurzy/easy

Ke každé přihlášce je nutné přiložit motivační dopis (můžete využít dotazník, který je součástí online přihlášky), kopii pasu a kopii maturitního vysvědčení, případně diplomu (pokud obdržíte maturitní vysvědčení či diplom až v létě, je možné k přihlášce přiložit potvrzení ze školy/univerzity, kterou v létě dokončíte).

Podmínky akce:
Tato akce je platná pro všechny zahraniční studenty, kteří mají zájem získat kvalitní přípravu na Univerzitě Karlově a připravit se tak ke studiu jedné z vysokých škol v České republice.

Akce je platná v období 1.-15. listopadu 2018

Platba za kurz musí přijít na účet ÚJOP UK (dle vystavené faktury) do 30. listopadu 2018. V případě, že platba na účet do 30. listopadu 2018 nepřijde, student doplatí částku ve výši 300 EUR po příjezdu na studijním středisku ÚJOP UK.

Sleva je menší, období kratší,ale i přesto stále VELMI ATRAKTIVNÍ, tak neváhejte...

ZAPIŠTE SE DO 15. LISTOPADU A UŠETŘETE 300 EUR!
TĚŠÍME SE NA VÁS!

FIRST MINUTE AKCE!!! ZÍSKEJTE SLEVU 500 EUR na přípravné kurzy ÚJOP UK!

10.09.2018 / Akční nabídky

AKCE "FIRST MINUTE" na roční přípravné kurzy ÚJOP UK!

ZÍSKEJTE NYNÍ SLEVU 500 EUR! 35h/týdně (český jazyk + příprava z odborných předmětů) již od 4 750 EUR!!!

Sleva 500 EUR platí na všechny kurzy studijních středisek vyjmenovaných níže!
• Praha-Hostivař
• Praha-Krystal
• Liberec
• Mariánské Lázně
• Poděbrady

Zapište se na kurzy s pomocí následujícího odkazu: ujop.cuni.cz/kurzy/easy

Ke každé přihlášce je nutné přiložit motivační dopis (můžete využít dotazník, který je součástí online přihlášky), kopii pasu a kopii maturitního vysvědčení, případně diplomu (pokud obdržíte maturitní vysvědčení či diplom až v létě, je možné k přihlášce přiložit potvrzení ze školy/univerzity, kterou v létě dokončíte).

Podmínky akce:
Tato akce je platná pro všechny zahraniční studenty, kteří mají zájem získat kvalitní přípravu na Univerzitě Karlově a připravit se tak ke studiu jedné z vysokých škol v České republice.

Akce je platná od 10. září 2018 do 31. října 2018.

Platba za kurz musí přijít na účet ÚJOP UK (dle vystavené faktury) do 15. listopadu 2018. V případě, že platba na účet do 15. listopadu 2018 nepřijde, student doplatí částku ve výši 500 EUR po příjezdu na studijním středisku ÚJOP UK.

ZAPIŠTE SE A ZAPLAŤTE TEĎ - UŠETŘETE 500 EUR!
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Letní kurzy češtiny pro cizince 2018

20.02.2018 / Kurzy

Letní kurzy češtiny jsou určené pro širokou veřejnost.

Vyberte si z naší nabídky letních kurzů češtiny pro cizince:

Letní kurzy češtiny pro cizince v Praze

Letní kurzy češtiny pro cizince mimo Prahu

Výzva k veřejné soutěži o nájem objektu č.p. 3 v Zahrádkách

20.02.2018 / Upozornění

Univerzita Karlova

Ústav jazykové a odborné přípravy

ve smyslu ustanovení § 1772 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění

vyhlašuje

veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku
s názvem

 

Nájem objektu č.p. 3, Zahrádky

Výzva k veřejné soutěži Zahrádky 3 (ke stažení v pdf).

Pozvánka na 3. ročník Mezinárodní studentské konference zahraničních studentů češtiny

16.02.2018 / Upozornění

S potěšením si Vás dovolujeme pozvat na 3. ročník Mezinárodní studentské konference zahraničních studentů češtiny, která je organizována Studijním střediskem Praha-Albertov Ústavu jazykové odborné přípravy Univerzity Karlovy pod záštitou PhDr. Ivana Duškova, ředitele ÚJOP UK, a Evropskou komisí, Místní kanceláří Generálního ředitelství pro překlady v Praze.

Konference se uskuteční 26. a 27. dubna 2018 v Praze. Její součástí bude mezinárodní soutěž Prezentace odborných a tematických prací studentů a Překladatelská soutěž.

Mezinárodní konference studentů 3. ročník

Informační týden Univerzity Karlovy 20. - 28. února 2018

15.02.2018 / Upozornění

Chystáte se podat přihlášku nebo se zajímáte o studium na Univerzitě Karlově? Pomůžeme Vám se zorientovat v široké nabídce studijních programů, přijímacím procesu a zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Celý týden se můžete obracet na telefonní číslo 224 491 850 nebo na e-mailovou adresu infotyden@ruk.cuni.cz.

Informační týden Univerzity Karlovy

Zápis na večerní kurzy cizích jazyků v letním semestru

31.01.2018 / Kurzy

Přijďte se k nám učit cizí jazyky. Zdokonalte své komunikační schopnosti, prohloubte znalosti gramatiky a rozšiřte slovní zásobu.

Výuka probíhá 1x týdně, 2 vyučovací hodiny ve večerních hodinách po dobu 12 týdnů.

Vyučované jazyky:

Přihlásit se můžete do 16. února 2018.

 

 

Dopolední kurzy češtiny začínají již 6. února 2018. Neváhejte a přihlaste se!

10.01.2018 / Kurzy

Žijete v České republice? Neobejdete se bez znalosti českého jazyka v práci a Vaše časové možnosti jsou omezené?

Přihlaste se na neintenzivní dopolední kurzy češtiny.

 • jednou týdně od 9:00 do 12:20 (4 lekce)
 • úroveň A1 - B2
 • 60 lekcí celkem

Začínáme již 6. února 2018. 

Zjistěte více a přihlaste se online >>>

Termíny na zkoušku CCE v ČR otevřeny

02.01.2018 / CCE

Od úterý 2. 1. 2018 se můžete přihlašovat na termíny zkoušky CCE v České republice, které se budou konat v prvním pololetí roku 2018.

Vyberte si termín >>>


POZOR! Od 1. 1. 2018 došlo ke změnám ve zkoušce CCE.

Změny jsou důsledkem revize a porovnání ověřovaných dovedností (v původních subtestech Čtení s porozuměním, Poslech s porozuměním a Gramaticko-lexikální test /pouze B2 a C1/) s tím, jak jednotlivé úrovně definuje externí standard (Společný evropský referenční rámec, SERRJ) a jaké jsou potřeby kandidátů, kteří si volí zkoušku CCE.

Takto vznikla nová podoba konstruktu zkoušky, tedy zjednodušeně toho, co je zkouškou ověřováno a k čemu se vztahuje interpretace výsledků. Z této nové definice konstruktu vzešla nová podoba subtestů Čtení s porozuměním, Poslech s porozuměním a Gramaticko-lexikální test (pouze B2 a C1).

Více o změnách v CCE >>>

 

Informace poskytnuté podle zákona č. 106/1999 Sb.,o svobodném přístupu k informacím

22.08.2017 / Upozornění

Zveřejnění obsahu informací poskytnutých na žádost dle § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím je k dispozici na stránce:

Informace poskytnuté podle zákona č. 106/1999 Sb.,o svobodném přístupu k informacím

Nové termíny mezinárodních jazykových zkoušek

23.06.2017 / Zkoušky

Právě jsme pro vás vypsali podzimní termíny mezinárodních jazykových zkoušek:

 

Počet volných míst je omezený, slevy připravené, přihlaste se!

Pomaturitní kurzy v Dobrušce

19.06.2017 / Pomaturitní kurzy

Nabídka pro české studenty, kteří nebyli letos úspěšní u přijímacích zkoušek na VŠ.

Více na stránkách:

Příprava ke studiu na lékařských fakultách

Příprava ke studiu na lékařských fakultách s rozšířenou výukou AJ

Podzim s cizími jazyky

12.06.2017 / Kurzy

Léto je sice ještě před námi, ale my už pro vás připravujeme podzimní výuku cizích jazyků!

Nezapomeňte se po návratu z dovolené přihlásit!

Příprava k mezinárodní jazykové zkoušce z ruštiny (TORFL)

08.06.2017 / Zkoušky

Máme pro vás nové termíny přípravných kurzů k mezinárodní jazykové zkoušce z ruštiny!

Více informací na Kurzy ruštiny - příprava k mezinárodní jazykové zkoušce z ruštiny (TORFL).

 

Chcete si zkoušku nejprve vyzkoušet? Naštivte Certifikované zkoušky z ruštiny.

Prodloužení termínu pro přijímání přihlášek na přípravné kurzy 2017/18

02.05.2017 / Upozornění

Také letos prodlužujeme termín pro podávání přihlášek na přípravné kurzy pro školní rok 2017/18
- a to do 15.6.2017 nejpozději.

Harmonogram volby kandidáta na funkci rektora Univerzity Karlovy

20.04.2017 / Upozornění

Akademický senát Univerzity Karlovy usnesením č. 10 na svém zasedání dne 31. 3. 2017 vyhlásil volbu kandidáta na funkci rektora Univerzity Karlovy.

Harmonogram volby kandidáta na funkci rektora Univerzity Karlovy

 

Informace jsou také dostupné na webových stránkách Univerzity Karlovy.

Přípravný kurz ke Zkoušce z českého jazyka pro účely udělování státního občanství

10.04.2017 / Kurzy

Těší nás veliký zájem o přípravný kurz ke zkoušce z českého jazyka pro účely udělování státního občanství, a proto jsme pro Vás připravili další termín kurzu.

Přihlate se na nový termín v červnu 2017 v Praze!

Přípravný kurz ke Zkoušce z českého jazyka pro účely udělování státního občanství

Připavujete se na zkoušky z češtiny v okolí Liberce?

16.03.2017 / Kurzy

Naše pracoviště v Liberci nabízí všem zájemcům z řad studentů vysokých škol skvělé kurzy češtiny! Jsou určeny těm, kteří se chtějí připravit na certifikovanou zkoušku.

Více o této nabídce na stránce Kurz českého jazyka – B2.

Studentská konference zahraničních studentů češtiny - 2. ročník

13.03.2017 / Upozornění

Ani letos nechybí konference zahraničních studentů češtiny, kterou pořádá Ústav jazykové a odborné přípravy ve spolupráci s Evropskou komisí, Místní kanceláří Generálního ředitelství pro překlady v Praze.

Více informací o programu konference a přihláškách naleznete na stránce

Studentská konference zahraničních studentů češtiny - 2. ročník

Kam po maturitě?

02.03.2017 / Pomaturitní kurzy

Maturitní zkoušky se pomalu blíží a my máme skvělou nabídku právě pro vás!

 

Příprava ke studiu na lékařských fakultách

Příprava ke studiu na lékařských fakultách s rozšířenou výukou AJ

Nové termíny zkoušky pro trvalý pobyt

28.02.2017 / Zkoušky

Středisko Praha-Krystal rozšiřuje nabídku termínů Zkoušky z češtiny pro udělení trvalého pobytu.

Připravte se na léto 2017 v našich kurzech cizích jazyků

27.02.2017 / Kurzy

Máte naplánované prázdniny, výlet do ciziny nebo dovolenou a potřebujete se zdokonalit v cizím jazyce?

Právě pro vás máme širokou nabídku kurzů cizích jazyků od února do května. A to i pro začátečníky.

Volná místa rychle ubývají, přihlaste se ještě dnes!

Přípravné kurzy k CCE

15.02.2017 / Kurzy

Přihlaste se na nové termíny přípravných kurzů k Certifikované zkoušce z češtiny!

Více informací na Albertov – Přípravný kurz k CCE.

KONFERENCE ÚJOP UK: Výuka a testování produktivních dovedností v cizích jazycích

13.02.2017 / Upozornění

Ve dnech 20. – 21. června 2017 se v Poděbradech uskuteční již tradiční mezinárodní konference, kterou pořádá Výzkumné a testovací centrum Ústavu jazykové a odborné přípravy UK. Letošní konference je věnována tématu Výuky a testování produktivních dovedností v cizích jazycích (včetně češtiny pro cizince). Konference se pravidelně účastní odborníci z tuzemských i zahraničních vysokoškolských pracovišť.

Záměrem konference je umožnit diskusi o roli produktivních dovedností ve výuce a testování. Zároveň si klade za cíl podpořit a sdílet osvědčené i nové metody jejich výuky a testování. Zvláštní pozornost bude věnována výuce a hodnocení výslovnosti. Kromě přednášek budou účastníci moci navštívit také praktické workshopy.

Více informací: http://ujop.cuni.cz/konference-2017

Přihlaste se na studentskou soutěž v překladech a prezentacích

20.01.2017 / Upozornění

Univerzita Karlova, Ústav jazykové a odborné přípravy Praha-Albertov ve spolupráci s Evropskou komisí, Místní kanceláří Generálního ředitelství pro překlady v Praze pořádá v termínu 27. – 28. dubna 2017

2. ročník Studentské konference zahraničních studentů češtiny

V jejím rámci proběhne Soutěž prezentací v PowerPointu a Překladatelská soutěž.

Více informací naleznete zde

Vychází nová cvičebnice češtiny pro cizince

29.11.2016 / Upozornění

Do obchodů právě přichází nová skripta pro výuku cizinců, jejichž autorkou je vyučující ÚJOPu Mgr. Jitka Dřevojánková.

Cvičebnice Tvarosloví a syntax je určena k výuce zahraničních studentů, kteří chtějí studovat na vysoké škole obory čeština pro cizince, bohemistika, obecná jazykověda a další filologické obory.

Slouží k tomu, aby se studenti seznámili se základními termíny českého tvarosloví a syntaxe. Cvičebnice je určena pro práci ve skupině, s lektorem i pro samostudium.

Každá kapitola se zaměřuje na jedno téma, které je teoreticky vyloženo s důrazem na klíčová slova a s bezprostřední zpětnou vazbou na porozumění textu. Následuje procvičování a opakování formou doplňovacích cvičení a praktických úkolů.

Pro lektory nebo studenty je připojen stručný test a další opakování probrané látky. Kapitoly jsou koncipované na devadesátiminutové semináře a odpovídají počtu seminářů během jednoho, resp. dvou semestrů.

 

V prodeji nové učebnice pro zahraniční studenty od vyučujícího ÚJOPu

10.10.2016 / Upozornění

V Nakladatelství Karolinum právě vyšly dvě nové učebnice Mgr. Daniela Křivánka, který je dlouhá léta naším učitelem. Působí v Poděbradech a v Praze-Krystal a současně je hlavním metodikem odborných předmětů.

Skriptum Geografie I. je určeno jak pro přípravu zahraničních studentů na nostrifikační zkoušky ze zeměpisu, tak i pro přípravu na přijímačky pro obory, kde jsou součástí zkoušky otázky ze zeměpisu.

Učebnice Moderní dějiny politické I. je pro ty studenty, kteří se chtějí připravit na přijímací zkoušky oborů jako historie, politologie, mezinárodní vztahy, teritoriální studia nebo bezpečnostní studia.

Cizinče, staň se na chvíli studentem češtiny

01.09.2016 / Upozornění

V rámci „Evropského dne jazyků" 27. 9. 2016 v 9:00, 10:50, 12:40 hodin nabízíme zdarma lekce češtiny pro cizince. Přijďte se podívat do naší školy a na 45 minut se staňte studentem češtiny. Nevadí, jestli jste začátečník nebo pokročilý, program je připraven pro všechny. Poznáte, jak učíme češtinu studenty z 50 zemí světa a možná se i Vy stanete jedním z nich.

Těšíme se na Vás.

Mgr. Marie Poláčková
ředitelka studijního střediska

Univerzita Karlova
Ústav jazykové a odborné přípravy
Studijní středisko Praha - Albertov
Albertov 7/3a
128 00 Praha 2
Tel.: 224 921 015

Nový kurz Čeština pro lékaře

04.08.2016 / Upozornění

Přihlaste se na nový kurz Čeština pro lékaře, zaměřený na přípravu lékařů-cizinců na úspěšné vykonání aprobačních zkoušek.

Více informací zde.

Pomaturitní kurzy 2016-2017 v Dobrušce

01.08.2016 / Upozornění

Ve středisku v Dobrušce nabízíme poslední volná místa v pomaturitních kurzech na medicínu, farmacii a přírodní vědy pro škol. rok 2016-2017.

Přípravné kurzy 2017/18

18.07.2016 / Upozornění

Přihlašování na přípravné kurzy je pro rok 2016/17 již uzavřeno. Online přihlášky pro akademický rok 2017/18 otevřeme začátkem září.

Evropský den jazyků v Praze - 2016

01.07.2016 / Upozornění

Již tradičně se každý rok koná několik akcí u příležitosti Evropského dne jazyků, které pro obyvatele Prahy a celé České republiky připravují evropské kulturní instituty v Praze sdružené v EUNIC, Zastoupení Evropské komise v České republice a další instituce.

Také letos se můžete zapojit do našeho kvízu o jazycích nebo přijít na speak-dating, který se uskuteční 26. září v Lucerně v Praze od 15 do 19 hodin. Kulturní instituty vám nabídnou bohatý a zajímavý program. Těšíme se na viděnou!

Třítýdenní poznávací pobyt se studiem češtiny

22.03.2016 / Upozornění

ÚSTAV JAZYKOVÉ A ODBORNÉ PŘÍPRAVY UK V PRAZE

Studijní středisko Praha - Albertov

ve spolupráci

s projektem České kořeny

a Konferenčním centrem AV ČR

pořádá třítýdenní poznávací pobyt se studiem češtiny

pro cizince českého původu

Cesta ke kořenům

Studentské splátky v březnu 2016 s 0% navýšením

26.02.2016 / Upozornění

Zájemci o Přípravné kurzy na VŠ s výukou v českém jazyce, kteří se přihlásí v období od 1.3.2016 do 31.3.2016, mohou nyní nově zažádat o Studentské splátky s 0% navýšením. ÚJOP UK tak vychází vstříc poptávce z řad uchazečů o studium s následujícími podmínkami:

1/ O Studentské splátky mohou požádat pouze uchazeči, kteří se přihlásí v průběhu března 2016 se zájmem o kurzy na akademický rok 2016/17.

2/ Studentské splátky lze využít pouze na Přípravné kurzy na VŠ v českém jazyce:

 • Ekonomické obory - bakalářské studium
 • Ekonomické obory - navazující magisterské studium
 • Ekonomické obory - doktorské studium
 • Humanitní obory - bakalářské studium
 • Humanitní a umělecké obory - navazující magisterské studium
 • Umělecké obory a architektura - bakalářské studium
 • Medicína a přírodní vědy
 • Technické obory - bakalářské studium
 • Technické obory - navazující magisterské studium
 • Technické obory - doktorské studium
 • Roční přípravný kurz ke studiu na vysokých školách v ČR pro studenty z Vietnamu
 • Výuka češtiny pro cizince – bakalářské studium

3/ Uchazeč o studium musí do poznámky v online přihlášce u popisu každého kurzu uvést „Studentské splátky 2016", aby mohl speciální březnovou nabídku uplatnit.

4/ Zájemce o studium musí dodržet splátkový kalendář následujícím způsobem:

 • První platba ve výši 50% z celkové ceny kurzu, zálohy na ubytování a pojištění musí být evidována na bankovním účtu ÚJOP UK do 30.4.2016. Uchazeč o studium obdrží veškeré materiály potřebné k zajištění víz až po zaevidování platby na účtu ÚJOP UK.
 • Druhá platba ve výši 30% z celkové ceny kurzu musí být evidována na bankovním účtu ÚJOP UK do 31.5.2016.
 • Třetí, poslední platba ve výši 20% z celkové ceny kurzu musí být evidována na bankovním účtu ÚJOP UK do 31.7.2016. Nebude-li celý kurz zaplacen do 31.7.2016, zájemcova účast v kurzu bude zrušena.

5/ Storno podmínky:

 • Součástí ceny kurzu je i registrační poplatek 800 EUR. V případě, že student zruší ze závažných důvodů účast v kurzu, bude mu vráceno školné bez 50% registračního poplatku (400 EUR).
 • V případě, že student neuvede vážné důvody, ÚJOP UK vrací školné bez 100% nevratného registračního poplatku ve výši 800 EUR.
 • Jestliže se student nemůže zúčastnit kurzu z důvodu neudělení víza, bude mu vráceno již zaplacené školné standardní formou, tj. bez manipulačního poplatku 120 EUR a 3,5% z ceny kurzu.

 

Studentská konference zahraničních studentů češtiny

23.02.2016 / Upozornění

ÚSTAV JAZYKOVÉ A ODBORNÉ PŘÍPRAVY UK V PRAZE

Studijní středisko Praha - Albertov

ve spolupráci s

Evropskou komisí, Místní kanceláří Generálního ředitelství pro překlady v Praze

pořádá 1. ročník

Studentské konference zahraničních studentů češtiny,

která navazuje na úspěšnou mezinárodní soutěž

Prezentace odborných a tematických prací studentů.

Mezinárodní konference Metody výuky a testování cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince)

15.02.2016 / Upozornění

Ve dnech 21. – 22. června 2016 se v Poděbradech uskuteční již tradiční mezinárodní konference, kterou pořádá Výzkumné a testovací centrum Ústavu jazykové a odborné přípravy UK. Letošní konference je věnována stále aktuálnímu tématu Metody výuky a testování cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince). Konference se pravidelně účastní odborníci z tuzemských i zahraničních vysokoškolských pracovišť.

Záměrem konference je umožnit diskusi o metodách a formách výuky cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince) a o přístupech k jejich testování. Zároveň si klade za cíl podpořit a sdílet osvědčené i nové metody výuky a zprostředkovat setkání odborníků, kteří mají zkušenosti s výukou a testováním různorodých a specifických skupin. Kromě přednášek budou účastníci moci navštívit také praktické workshopy.

ujop.cuni.cz/konference-2016

Právě vychází pracovní sešit k nejpopulárnější učebnici češtiny

29.01.2016 / Upozornění

„Když jsem začínala s výukou češtiny jako cizího jazyka, byla její metodika ještě v plenkách. Nejrozvinutější bylo tehdy samozřejmě vyučování angličtiny, nicméně inspirací se mi stala němčina díky své komplikované gramatické struktuře." Vzpomíná PhDr. Zdena Malá, autorka pracovního sešitu Česky krok za krokem 1, právě vycházejícího pracovního sešitu Česky krok za krokem 2 a ředitelka střediska Praha-Krystal Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze v jedné osobě.

„Začala jsem si vytvářet doplňková cvičení a aktivity pro výuku češtiny jako cizího jazyka, která by se alespoň trochu podobala cvičením z inspirativních německých učebnic. Snažila jsem se zaměřit na zajímavou a kreativní formu, aby se spolu s gramatickými pravidly procvičovaly i komunikativní dovednosti. Za nedlouho na to jsem začala spolupracovat s autorkou nejpoužívanějších učebnic češtiny , Dr. Lídou Holou." Doplňuje PhDr. Malá.

Druhý díl pracovního sešitu autorky přináší doplňková cvičení k lekcím 11–20 učebnice Česky krok za krokem 2 (Czech Step by Step 2 / Tschechisch Schritt fur Schritt 2 / Чешский шаг за шагом 2). Ke každé lekci nabízí množství aktivit na procvičení probíraných komunikačních dovedností, slovní zásoby a gramatiky doprovázené dvoubarevnými fotografiemi a ilustracemi. Struktura publikace je podobná jako v prvním díle. Pro orientaci slouží značky vedle cvičení s označením příslušné strany a cvičení v učebnici. Znaménkem plus jsou označena náročnější cvičení, která přesahují úroveň B1 a jsou určena k alternativnímu použití pro motivované studenty nebo pro studenty s mateřským slovanským jazykem.

Na konci každé lekce je stránka věnovaná pravopisu, v tomto díle především psaní i a y, velmi často nesrozumitelnému pro zahraniční studenty. Většina cvičení má řešení v klíči na konci publikace. Cvičebnice je tedy vhodná jak k práci v hodině, tak k samostudiu.

Publikace také nabízí množství textů s úkoly, které připravují studenty na zvládnutí části čtení s porozuměním u Certifikované zkoušky z češtiny na úrovni B1 nebo u Zkoušky pro udělení občanství skládanou výhradně v Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze. Celá série učebnic a pracovních sešitů Česky krok za krokem je tak zásadním dílem na poli vzdělávání.

Ukázka z první lekce pracovního sešitu je volně k dispozici na:
http://issuu.com/akropolis/docs/mala_ps2_issuu

Pozor! Změny v komplexním pojištění

08.01.2016 / Upozornění

Rádi bychom Vás upozornili na skutečnost, že od 1.ledna 2016 dochází ke změně cen u Komplexního
Zdravotního pojištění cizinců nabízeného pojišťovnou PVZP.

Pro studenty ve věku 17-26 let dochází ke snížení cen o cca 15%.
Zájemci o studium ve věku do 17 a nad 26 let si naopak trochu připlatí, ale jedná se jen o nepatrné zvýšení v průměru cca (1-3%).

Zároveň ale dochází i ke změně pojistných podmínek kde dochází k rozšíření krytí pojistných událostí, které byly dříve ve výlukách z pojištění a tím se do značné míry identifikuje s veřejným zdravotním pojištěním . Nyní by mělo být pojištěním kryto také:

 • ústavní péče v odborných léčebných ústavech
 • transplantace,
 • léčení závislostí, včetně všech komplikací a souvisejících diagnóz,
 • vyšetření a léčení AIDS, pohlavních a sexuálně přenosných nemocí od stanovení diagnózy
 • vyšetření a léčení hepatitid od stanovení diagnózy,
 • léčení inzulínem u onemocnění cukrovkou,
 • léčení chronické ledvinné nedostatečnosti hemodialýzou nebo peritoneální dialýzou,
 • léčení růstovým hormonem,
 • léčení interferonem,
 • léčení hemofilie a jiných poruch srážlivosti krve,
 • vyšetření a léčení vrozených vad a včetně jejich komplikací a následků od stanovení diagnózy,
 • léčení vad řeči a sluchu, sluchadla, kochleární implantáty,
 • léčení vad zraku, brýle a kontaktní čočky,
 • elektrické vozíky a myoelektrické protézy,
 • zhotovení a opravy zubních protéz, pevných zubních náhrad a ortodontických pomůcek,
 • události, ke kterým došlo z důvodu úmyslného jednání, zavinění nebo spoluzavinění pojištěného,
 • události, které byly pojištěnému způsobeny oprávněnou osobou nebo jinou osobou z podnětu pojištěného,
 • události vzniklých při činnostech na místech k tomu neurčených.

 

NAJDI SI SVÉHO ČECHA – JAZYKOVÁ VÝMĚNA VE VELKÉM

16.12.2015 / Upozornění

1 den, 7 různých jazyků, přes 60 účastníků. To je každoroční tradiční setkání studentů „Najdi si svého Čecha" otevírající dveře všem, kteří si chtějí procvičit korejštinu, čínštinu, vietnamštinu, japonštinu, angličtinu, češtinu anebo ruštinu s rodilými mluvčími.
Událost se koná ve středu 16.12.2015 od 15:30 hod. na adrese ÚJOP UK Albertov (Albertov 7/3a, Praha 2). Přihlášky přijímáme do 11.12.2015 na emailu: albertov@ujop.cuni.cz.

 

Pozor - změny v zákoně o pobytu cizinců

14.12.2015 / Upozornění

Od 18.12.2015 vstupuje v platnost novela zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců. Upozorňujeme studenty, kteří budou žádat o vízum od tohoto data, na skutečnost, že pokud žádají o studentské roční vízum, je nezbytné zajistit si předem zdravotní pojištění na celou délku pobytu (12 měsíců).

Začínají oslavy 700. výročí narození císaře Karla IV.

02.12.2015 / Upozornění

V roce 2016 uplyne sedm set let od narození českého krále a římského císaře Karla IV. Přípravy oslav tohoto významného výročí právě vrcholí. Zástupci předních kulturních, akademických a vědeckých institucí České republiky proto představili program oslav 700. výročí narození Karla IV.

Do oslav se intenzivně zapojí i Univerzita Karlova. „Pražská univerzita je společně s Arcibiskupstvím pražským jedinou institucí, která od založení Karlem IV. existuje a funguje až do dnešní doby. Je proto naší povinností důstojně oslavit výročí jeho narození," připomenul vztah mezi postavou Karla IV. a Univerzitou Karlovu její prorektor pro tvůrčí a ediční činnost Jan Royt. Z připravovaných akcí poukázal na plánované slavnostní shromáždění ve Velké aule Karolina, dále na odbornou konferenci a reprezentativní publikace, výstavu Druhý život Karla IV. ve spolupráci s Národní galerií, setkání rektorů evropských i světových univerzit, cyklus přednášek pro veřejnost nebo rekonstrukci Karlovy korunovace.

Generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt upozornil na mezinárodní výstavu „Císař Karel IV. 1316–2016", která se uskuteční ve Valdštejnské jízdárně Pražského hradu a historických prostorách Univerzity Karlovy a měla by se zařadit mezi nejdůležitější dosavadní projekty Národní galerie.

Narození Karla IV. připomene ve svém stěžejním prezentačním projektu pro rok 2016 rovněž Národní technické muzeum. 12. května se otevře výstava „Vita Caroli. Stavitelství doby gotické", která ve velkém výstavním sále nabídne ukázky stavitelské umění v době stavebního rozmachu za vlády Karla IV.

Videopozvánku k oslavám 700. výročí narození Karla IV. můžete shlédnout zde.

 

Adventní kavárna

01.12.2015 / Upozornění

Rádi bychom Vás pozvali na místo, kde bude určitě pohoda a ta správná atmosféra blížících se svátků. V klidu a při vánoční hudbě si zde budete moci posedět s přáteli a užít si tyto krásné svátky tak jak se má.

Jen něco bude jinak, než jak jste zvyklí. Nechte se překvapit a přijďte do naší adventní kavárny na středisko Dobruška.

Otevřeno bude od 1. do 6. prosince 2015

pondělí až čtvrtek 14.00 až 20.00 hodin

pátek, sobota, neděle od 9.00 až 22.00 hodin

Přihlaste se na kurz francouzštiny pro právníky!

25.11.2015 / Upozornění

Nabízíme vám nový kurz francouzštiny pro právníky - přípravu na Examen de francais juridique de la Chambre de Commerce et de l´Industrie de Paris.

Více informací najdete zde.

Nabízíme vám nový kurz němčiny pro zdravotníky!

25.11.2015 / Upozornění

Lékařům a zdravotníkům nabízíme kurz odborné němčiny.  Neváhejte s přihlašováním!

.

Slavnostní imatrikulace studentů

04.11.2015 / Novinky z blogu

V Poděbradech proběhla slavností imatrikulace nových studentů.

Imatrikulace je slavnost, při níž student zapsaný do fakultní matriky (imatrikulován) slibuje, že bude plnit studijní povinnosti při respektování morálního závazku vůči škole, jejímu řádu a rozhodnutí akademických funkcionářů. Univerzita Karlova udržuje tuto tradici slavnostních přechodových rituálů, imatrikulací a promocí. 

 

Nostrifikace? Nebojte se, pomůžeme vám!

30.10.2015 / Upozornění

Potřebujete pomoc s nostrifikací předchozího vzdělání? Nevíte si rady s výběrem vysoké školy? Obraťte se na nás!

Naše akademická poradna a pomoc s nostrifikací je určena jak studentům ÚJOP UK, tak i široké veřejnosti.

Galina Petrova PhD.
Středisko jazykového vzdělávání
kancelář 173, přízemí, středisko Praha-Krystal, José Martího 407/2, Praha 6
Kontakt: galapetrova@yandex.ru
skype: akademkabinet
tel.: (+420) 224 990 419, (+420) 775 554 716, (+420) 778 727 999

 

Přijďte se k nám učit jazyky!

27.10.2015 / Upozornění

Ve středisku ÚJOP UK Albertov jsme otevřeli tyto kurzy:

 • němčina pro začátečníky - středa od 18:45 do 20:15 v učebně 36
 • němčina pro středně pokročilé - středa od 17:30 do 19:00 v učebně 35
 • němčina pro mírně pokročilé - čtvrtek od 18:00 do 19:30 v učebně 35
 • angličtina pro středně pokročilé - čtvrtek od 17:45 do 19:15 v učebně 36
 • angličtina – příprava na zkoušku FCE - úterý od 17:00 do 19:15 v učebně 35

od 2.11. plánujeme otevřít kurz

 • španělština pro mírně pokročilé - pondělí od 18:00 do 19:30 v učebně 36

Místo konání kurzů je na adrese: Albertov 3a/7, Praha 2, zastávka tramvají 6,18,24,7 ALBERTOV

Kontaktujte nás na sjv@ujop.cuni.cz

AlbertOFF Open AIR 2015

14.10.2015 / Upozornění

AlbertOFF Open AIR 2015

14. října 2015 v 16,00 hod

Před čtyřmi lety jste u toho mohli být i Vy! Tehdejší open air festival na Albertově představil mnohé kapely z Přírodovědecké fakulty, jejichž songy zněly po kampusu ještě dlouho. Nyní vám představujeme AlbertOFF Open Air 2015, hudební festival studentských kapel z nejrůznější fakult UK i jiných univerzit! Těšte se i na studentské spolky a doprovodný program. Vstup je samozřejmě zdarma, a tak neváhejte a přijďte na unikátní událost pořádanou přímo v areálu menzy Albertov!

Občerstvení pro vás zajišťují KaM a Svijany.

Představí se vám kapely:

 • Come and Play (UK, VŠE, UPOL)
 • Na Rovinu (Přf UK)
 • Zelená konev (3LF UK)
 • Afterglows (FTVS UK)
 • Corbellis (Přf UK)

Festival pro vás pořádají studentské spolky PříFUK, z. s. a Trimed, z. s.

Odkaz na facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/905138116246518/

--
Mgr. David Hurný
E-mail: d.hurny@seznam.cz
+420 221 95 1264

Kuchařská soutěž KaM UK 2015

06.10.2015 / Upozornění

Kuchařská soutěž KaM UK 2015 O nejlepší menzu


KaM UK pořádá pod záštitou rektora UK a AKC ČR dne 6.10.2015 od 15,30 na menze Právnická kuchařskou soutěž o nejlepší menzu UK.

Úterý 6. 10. 2015 Program
15.30 – 15.45 Zahájení – úvodní slovo
15.45 – 17.45 Prezentace úkolů č.1 a hodnocení porotou
17.45 – 18.30 Veřejnost ochutnává výrobek č.2 a hodnotí
18.30 – 19.00 Slavnostní vyhlášení

Organizace soutěže
8 týmů (2 soutěžící, z každé menzy šéfkuchař + kuchař)
Moderní zdravé menu – polévka, hlavní jídlo (musí obsahovat krůtí maso), dezert
Svíčková omáčka
Ochutnávka sortimentu zdravé výživy


Na setkání se s Vámi těší Ředitel Kolejí a menz Univerzity Karlovy v Praze Ing. Jiří Macoun.

Úspěšnost absolventů na vysokých školách

01.10.2015 / Novinky z blogu

Středisko Praha-Krystal vydalo další ze svých výročních statistik sledujících úspěšnost absolventů na vysokých školách ČR. Podívejte se, jaký je výsledek za akademický rok 2015.

Úspěšnost přijetí na veřejnou vysokou školu činila v roce 2015 až 71%!

Veřejná vysoká škola 127 71,3%
Soukromá vysoká škola 26 14,6%
Ostatní (VOŠ, SŠ, jazykové kurzy atd.) 14 7,9%
Odjezd domů 9 5,1%
Nevíme 2 1,1%
CELKEM 178 100%

 

Cizinče, staň se na chvíli studentem češtiny

25.09.2015 / Upozornění

V rámci „Evropského dne jazyků"


25.9.2015 v 9.00, 10.00, 11.00 hodin


Univerzita Karlova v Praze
Ústav jazykové a odborné přípravy
Studijní středisko Praha Albertov
Albertov 7/3a
128 00 Praha 2
Tel.: 224 921 015

U příležitosti Evropského dne jazyků nabízíme zdarma minilekce češtiny pro cizince. Přijďte se podívat do naší školy a na 45 minut se staňte studentem češtiny. Nevadí, jestli jste začátečníci nebo pokročilí, program je připraven pro všechny. Poznáte, jak učíme češtinu bez zprostředkujícího jazyka a možná se pak rozhodnete ve studiu češtiny pokračovat.

Těšíme se na Vás.

Mgr. Marie Poláčková
ředitelka studijního střediska

Oslavte s námi Evropský den jazyků!

24.09.2015 / Upozornění

Ukázkou výuky angličtiny pro specifické účely oslaví naše Středisko jazykového vzdělávání tradiční Evropský den jazyků.

Zájemci se mohou dostavit 24. 9. 2015 do Horské ulice 3 v Praze 2, kde pro ně od 13 do 15 hodin bude připravena ukázka výuky odborného jazyka (ESP - English for Specific Purposes) zaměřená především na studenty Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

Akce proběhne pod vedením Mgr. Hany Chudáčkové, vedoucí výuky cizích jazyků na VŠ. Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se od roku 2001 každoročně slaví 26. září.

Slavnostní shromáždění studentů

08.09.2015 / Upozornění

Dne 8.9.2015 v 12:30h proběhne slavnostní shromáždění studentů pražských středisek Praha-Krystal, Praha-Albertov a Praha-Hostivař. Shromáždění se bude konat v historickém sídlu KAROLINUM Univerzity Karlovy.

FIRST MINUTE AKCE!!! ZÍSKEJTE SLEVU 500 EUR na přípravné kurzy UJOP UK!

19.08.2015 / Akční nabídky

AKCE "FIRST MINUTE" na roční přípravné kurzy UJOP UK! ZÍSKEJTE NYNÍ SLEVU 500 EUR! 35h/týdně (český jazyk + příprava z odborných předmětů) již od 4140 EUR!!!


Sleva 500 EUR platí na všechny kurzy studijních středisek vyjmenovaných níže!

Praha-Hostivař (příprava na technické a ekonomické obory). Cena dříve: 5770 EUR, nyní 5270 EUR!
Praha-Krystal (příprava na humanitní, umělecké obory a architekturu). Cena dříve: 5770 EUR, nyní 5270 EUR (architektura: 6090 EUR, nyní cena 5590 EUR)
Liberec (příprava na technické obory, zdravotní sestru a biomedicínského inženýra). Cena dříve: 4640 EUR, nyní 4140 EUR
Poděbrady (příprava na ekonomické, technické a vybrané humanitní obory). Cena dříve: 5140 EUR, nyní 4640 EUR

Zapište se na kurzy s pomocí následujícího odkazu. Ke každé přihlášce je nutné přiložit motivační dopis (můžete využít dotazník, který je součástí online přihlášky), kopii pasu a kopii maturitního vysvědčení, případně diplomu (pokuď obdržíte maturitní vysvědčení či diplom až v léte, je možné k přihlášce přiložit potvrzení ze školy/univerzity, kterou v létě dokončíte).

Podmínky akce

Tato akce je platná pro všechny zahraniční studenty, kteří mají zájem získat kvalitní přípravu na Univerzitě Karlově a připravit se tak ke studiu jedné z vysokých škol v České republice (akce je platná i pro studenty, kteří se již na kurzy zapsali, ale z jakéhokoliv důvodu kurzy zatím nezaplatili - tito studenti obdrží informační dopis od referentky centrálního studijního oddělení UJOP UK). Akci nemohou využít studenti, kteří již kurzy zaplatili.
Akce je platná do 31. října 2015.
Platba za kurz musí přijít na účet ÚJOP UK (dle vystavené faktury) do 15.listopadu 2015. V případě, že platba na účet do 15. listopadu 2015 nepřijde, musí student doplatit částku ve výši 500 EUR po příjezdu na studijním středisku UJOP UK.

TĚŠÍME SE NA VÁS V ZÁŘÍ NA NAŠICH KURZECH!

Informační dopis k příjezdu na kurzy v září 2015 byl rozeslán!

28.07.2015 / Upozornění

Milí studenti, včera byl rozeslán informační dopis pro vás, kteří přijíždíte na roční přípravné kurzy pro cizince od září 2015. Pokud jste dopis e-mailem neobdrželi, informujte nás o tom na e-mailu: studujop@ujop.cuni.cz. Přejeme vám krásné léto a už se na vás těšíme na kurzech:-)!

Pomáháme rozšiřovat Společný evropský referenční rámec pro jazyky

23.07.2015 / Upozornění

Před dvěma lety rozhodl Odbor vzdělávání při Radě Evropy rozšířit ilustrační škály Společného referenčního rámce pro jazyky (SERRJ) o další deskriptory, a sice o deskriptory pro mediaci. Zachycena tak bude nově i dovednost zprostředkování komunikace třetí straně.

Ke spolupráci na tomto projektu byl v roce 2015 přizván také Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze (ÚJOP UK). Jde o jedinečnou příležitost podílet se na tvorbě referenčního nástroje využívaného v celé Evropě i mimo ni a přispět tak k jeho zkvalitnění. Výstupy projektu budou užitečné všem, kteří se zabývají jazykovým vzděláváním.

Celý projekt má několik fází a probíhá do konce roku 2015. Zástupci ÚJOP UK se zúčastnili validačního workshopu, který měl za cíl posoudit kvalitu navrhovaných deskriptorů, a kalibračního workshopu, jehož cílem bylo přiřadit validované deskriptory k úrovním A1–C2. Následovat bude online šetření, na základě kterého budou definovány konkrétní úrovně jednotlivých dovedností.

Rozšířená sada deskriptorů bude publikována na stránkách Rady Evropy v angličtině a francouzštině, a to v polovině roku 2016.

Dopis s poděkováním Rady Evropy za účast na projektu (PDF).

Kontakt:
PhDr. Pavel Pečený
Vedoucí Výzkumného a testovacího centra ÚJOP UK
pavel.peceny@ujop.cuni.cz
+420 224 990 413

Opravný termín závěrečné zkoušky z češtiny

01.07.2015 / Upozornění

Vážení studenti,opravný termín závěrečné zkoušky z češtiny (na úrovni B2) byl vypsán na pátek 4. září. Přihlásit se k němu můžete do 31. července. Během prázdnin je také možnost absolvovat Certifikovanou zkoušku na úrovni B2, pořádanou Výzkumným a testovacím centrem ÚJOP UK.
Termíny CCE B2 zde: http://ujop.cuni.cz/zkouska/certifikovana-zkouska-z-cestiny-pro-cizince-cce

POZOR! Příjem přihlášek na kurzy od září 2015 končí již zítra!

29.06.2015 / Upozornění

Vážení studenti, rádi bychom vás upozornili, že oficiální příjem přihlášek na přípravné kurzy pro cizince, které začínají v září 2015, končí již zítra (30. června)!

Nadále přijímáme přihlášky studentů bez vízové povinnosti (tedy studentů, kteří mají na území ČR trvalý či dlouhodobý pobyt).

V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit telefonicky: +420 224 990 420, e-mailem: studujop@ujop.cuni.cz, případně použít Skype: marketingujop.

Za celý tým ÚJOP UK se na vás těšíme na našich kurzech:-)!

Přehled středoškolského učiva - aneb, co by měl každý středoškolák znát?

21.05.2015 / Upozornění

Milí studenti, na našich stránkách, v sekci: DŮLEŽITÉ INFORMACE, naleznete nové informace o tom, co by měl každý středoškolák znát.Nelekejte se, pokud jste nějakou látku ve škole nebrali a zkuste se zaměřit na ty předměty, ze kterých budete po skončení přípravného kurzu vykonávat přijímací zkoušky na VŠ.

Přejeme vám hodně úspěchů ve studiu:-)!

LAST MINUTE AKCE!!! ZÍSKEJTE SLEVU 500 EUR na přípravné kurzy UJOP UK!

11.05.2015 / Akční nabídky

AKCE "LAST MINUTE" na roční přípravné kurzy UJOP UK! ZÍSKEJTE NYNÍ SLEVU 500 EUR! 35h/týdně (český jazyk + příprava z odborných předmětů) již od 4140 EUR!!!

Z důvodu vysokého počtu zájemců byl oficiální deadline pro přijetí přihlášek posunut z 15.května na 15.června 2015!
A co VÍCE?! NYNÍ ZÍSKÁVÁTE slevu  500 EUR na všechny kurzy studijních středisek vyjmenovaných níže!

 • Praha-Hostivař (příprava na technické a ekonomické obory). Cena dříve: 5770 EUR, nyní 5270 EUR!
 • Praha-Krystal (příprava na humanitní, umělecké obory a architekturu). Cena dříve: 5770 EUR, nyní 5270 EUR (architektura: 6090 EUR, nyní cena 5590 EUR)
 • Liberec (příprava na technické obory, zdravotní sestru a biomedicínského inženýra). Cena dříve: 4640 EUR, nyní 4140 EUR
 • Poděbrady (příprava na ekonomické, technické a vybrané humanitní obory). Cena dříve: 5140 EUR, nyní 4640 EUR

Zapište se na kurzy s pomocí následujícího odkazu: http://ujop.cuni.cz/kurzy/easy. Ke každé přihlášce je nutné přiložit motivační dopis (můžete využít dotazník, který je součástí online přihlášky), kopii pasu a kopii maturitního vysvědčení, případně diplomu (pokuď obdržíte maturitní vysvědčení či diplom až v léte, je možné k přihlášce přiložit potvrzení ze školy/univerzity, kterou v létě dokončíte).

Podmínky akce

 • Tato akce je platná pro všechny zahraniční studenty, kteří mají zájem získat kvalitní přípravu na Univerzitě Karlově a připravit se tak ke studiu jedné z vysokých škol v České republice (akce je platná i pro studenty, kteří se již na kurzy zapsali, ale z jakéhokoliv důvodu kurzy zatím nezaplatili - tito studenti obdrží informační dopis od referentky centrálního studijního oddělení UJOP UK). Akci nemohou využít studenti, kteří již kurzy zaplatili.
 • Akce je platná od 15 května do 15 června 2015
 • Platba za kurz musí přijít na účet ÚJOP UK (dle vystavené faktury) do 30. června 2015. V případě, že platba na účet do 30. června 2015 nepřijde, musí student doplatit částku ve výši 500 EUR po příjezdu na studijním středisku UJOP UK.

 TĚŠÍME SE NA VÁS V ZÁŘÍ NA NAŠICH KURZECH!

AKCE - přijeďte se podívat na střediska a ubytujte se na týden ZDARMA! Zbývá již jen týden!!!

29.04.2015 / Akční nabídky

Vážení studenti, Vážení rodiče!

Přiblížilo se nám jaro a s ním se blíží i začátek našich kurzů (září 2015), nenechte své rozhodnutí na poslední chvíli!

• Patříte k těm, kdo se ještě nerozhodl, zda jsou pro vás/vašeho syna/vaši dceru kurzy ÚJOP UK ty pravé?

• Obáváte se toho, jak bude vaše dítě studium češtiny zvládat? Jak se bude cítit v cizí zemi?

• Chcete se přesvědčit o tom, že vám/vašemu dítěti v České republice nehrozí žádné nebezpečí?

• Rádi byste se podívali vlastníma očima do středisek, kde se studenti učí, kde budou ubytovaní a kde se budou stravovat?

• Chcete si pohovořit s vedením střediska, kurátory či se zeptat na zkušenosti samotných studentů?


Máme pro vás JEDINEČNOU příležitost! Nabízíme vám MOŽNOST přijet se podívat do krásné jarní Prahy a přesvědčit se, že výběr kurzů ÚJOP UK je pro vás či vaše dítě opravdu tou nejlepší možností zajištění kvalitního studia a nadějné budoucnosti!

Nabízíme vám UNIKÁTNÍ možnost se v termínu 11.-15.5 2015
Ubytovat ZCELA ZDARMA v našem ubytovacím zařízení-3hvězdičkovém hotelu Krystal (José Martího 2, Praha 6)
Transfer z letiště ZDARMA je samozřejmostí:-)!
• Těšit se na vás budou vedoucí středisek, kurátoři, naši současní i bývalí studenti, se kterými se budete moci osobně setkat a pohovořit si s nimi

Kdo může této nabídky využít?

Všichni zahraniční studenti (spolu s rodiči nebo samotní rodiče), kteří doposud nezaplatili/nepřihlásili se na roční/roční přípravné kurzy češtiny ÚJOP UK.

Ať už váháte, či máte obavy, je to zcela normální, my vás chápeme, jedná se o velký krok ve vašem životě či životě vašeho dítěte. My bychom rádi vaše rozhodování zpříjemnili, usnadnili a především vám ukázali, že se NENÍ ČEHO OBÁVAT, že JSME TU PRO VÁS a že studium v ČR je nejen PERSPEKTIVNÍ a PRESTIŽNÍ záležitostí, ale může být i velkou zábavou:-)!

Zájemci pište do čtvrtka 7. května na marketing@ujop.cuni.cz či volejte na tel: +420 224 990 419 nebo Skype: marketingujop.


TĚŠÍME SE NA VÁS:-)!

 

Online kurzy angličtiny pro administrativní pracovníky UK

28.04.2015 / Upozornění

Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze nabízí online kurzy angličtiny s asistencí tutora pro administrativní pracovníky Univerzity Karlovy v Praze v rámci Institucionálního rozvojového plánu na následujících znalostních úrovních:

 • Elementary (začátečníci)
 • Pre-Intermediate (mírně pokročilí)
 • Intermediate (pokročilí)
 • Upper-Intermediate (více pokročilí)

Bližší informace najdete na této stránce.

METRO DOVEZE STUDENTY PŘÍMO PŘED STŘEDISKO

15.04.2015 / Upozornění

Jsme MOC rádi, že vám můžeme konečně oznámit, že byl v pondělí 6. dubna spuštěn provoz prodloužené „zelené trasy" (linka A) pražského metra. Studenti střediska Praha-Krystal tak nyní do centra dojedou za necelých 15 minut:-)!

Stanice metra A, která staví nedaleko (cca 200m) studijního střediska Krystal se nazývá „Nádraží Veleslavín" a je zároveň přestupním místem pro všechny, kdo směřují na letiště (na metro navazuje autobus č. 119, který jezdil dříve ze stanice Dejvická).

Píší o nás v Libereckém deníku!

07.04.2015 / Upozornění

Jsme rádi, že si aktivit rozrůstajícího se střediska v Liberci všimli i místní novináři a co o nás napsali....?

http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/cizince-v-liberci-cestina-nedesi-20150320.html

Znáte nějakého cizince, jehož snem je studium na jedné z prestižních českých technických univerzit?

Doporučte mu kurzy střediska Liberec a pomozte mu tak dosáhnout jeho snu:-)!

Více informací o kurzech a přihlášky zde: http://ujop.cuni.cz/strediska/kurzy/liberec

Fotogalerie střediska zde: http://ujop.cuni.cz/strediska/liberec/liberec-fotogalerie

Pozor - 3.ročník soutěže v prezentacích!

04.03.2015 / Upozornění

Vyhlašujeme 3. ročník mezinárodní soutěže Prezentace odborných a tematických prací studentů!

Více informací naleznete zde.

Cena Komplexního zdravotního pojištění pro studenty snížena!!!

16.02.2015 / Upozornění

Vážení studenti a rodiče,

akce "KOMPLEXNÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ NA ROK ZDARMA" bohužel tento víkend skončila, my se však přesto snažíme  snižovat pro vás náklady za dodatečné služby. Jsme tudíž rádi, že se nám opět podařilo snížit cenu Komplexního zdravotního pojištění pro studenty 17-26 let!

Více informací naleznete zde.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na marketing@ujop.cuni.cz

 

Rádi tančíte? Přijďte si s námi zatančit na reprezentační ples UK:-)!

13.02.2015 / Upozornění

Vážení studenti, rodiče, přátelé!

Již tradičně pořádá Univerzita Karlova rezrezentační ples, přijďte si zatančit, skvěle se pobavit a popovídat se starými i novými známými:-).

Datum konání: 14.3.2015
Čas: od 20:00
Místo: Žofín

Čeká na vás spousta hudby a  zábavy, hrát vám budou skvělé kapely a moderátorkou večera bude Klára Doležalová.

 

POZOR - akce POJIŠTĚNÍ NA ROK ZDARMA končí již příští týden (15.2.2015)! Přihlaste se včas!

05.02.2015 / Akční nabídky

KOMPLEXNÍ POJIŠTĚNÍ PVZP, a.s. na 12 měsíců ZDARMA!


Závazné podmínky AKCE:

 • Akce je platná pro studenty Ročních intenzivních kurzů ÚJOP UK (10 a 12 měsíců) a Ročních přípravných kurzů ÚJOP UK (Roční přípravné kurzy středisek Praha-Albertov, Praha-Hostivař, Praha-Krystal, Liberec, Mariánské Lázně, Poděbrady)
 • Akce je platná při podání přihlášky BEZ ZPROSTŘEDKOVATELE (agentury)
 • Akce je platná pro studenty, kteří odešlou přihlášku na oficiálních stránkách ÚJOP UK v období 16.10.2014-15.2.2015 (akce se nevztahuje na studenty, kteří přihlášku odeslali před tímto datem nebo po skončení akce, není možné původní přihlášku rušit a hlásit se znovu, na již přihlášené studenty se akce nevztahuje)
 • Akce je platná, pokud student zaplatí celou fakturu (pre-registraci) do 28.2.2015 (v případě, že platba studenta přijde na účet ÚJOP UK po 28.2.2015, bude student povinen doplatit po příjezdu na středisku v hotovosti částku za komplexní pojištění dle ceníku ÚJOP UK (zde).


Jak získám KOMPLEXNÍ POJIŠTĚNÍ NA 12 MĚSÍCŮ ZDARMA? JE TO JEDNODUCHÉ... :-)

1) Vyberte si jeden z našich ročních intenzivních kurzů češtiny (pokud potřebujete s výběrem pomoci, pište na marketing@ujop.cuni.cz nebo volejte zdarma přes videohovor: https://video.study-in-czech.ru/cs nebo Skype: marketingujop

2) Vyplňte přihlášku na oficiálních stránkách ÚJOP UK (bez zprostředkovatele). V přihlášce uveďte pojištění K12 (Komplexní pojištění na 12 měsíců)

3) Zaplaťte fakturu (pre-registraci) do 28.2.2015

 

CO TÍM ZÍSKÁM?

 • KOMPLEXNÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ U JEDNÉ Z NEJVĚTŠÍCH POJIŠŤOVEN V ČR NA ROK ZDARMA – UŠETŘÍTE AŽ 10 000 Kč!

 

 

OBRAŤTE SE NA NÁS, RÁDI VÁM S VÝBĚREM KURZU POMŮŽEME:-)!

Je vám 17-26 let a Komplexní pojištění vám nestačí? Máte zájem o pojištění EXCLUSIVE? Nyní máte šanci získat ho za pouhých 130 EUR!
Komplexní zdravotní pojištění EXCLUSIVE se objevuje na trhu poprvé v historii! Na rozdíl od jiných komerčních pojištění je zcela bez výluk, tudíž svým rozsahem odpovídá veřejnému zdravotnímu pojištění českých občanů, t.j. pojišťovna hradí zdravotní péči ve stejném rozsahu, jako občanům ČR. Pojištění EXCLUSIVE je platné pouze na území ČR. V případě výběru varianty Komplexní pojištění EXCLUSIVE, zvolte v přihlášce variantu E12.

Ke Komplexnímu pojištění si můžete za 35 EUR přikoupit pojištění na celý Schengen (v takovém případě zvolte v přihlášce variantu K12+S)! Ke Komplexnímu pojištění EXCLUSIVE pojištění na Schengen přikoupit NELZE.

 

NEVÁHEJTE, PŘIHLASTE SE NA http://ujop.cuni.cz/kurzy/easy a UŠETŘETE!

 

 

STORNO PODMÍNKY

V případě, že student zruší svou účast v kurzu z jakýchkoli důvodů (z důvodů na jeho straně - rodinné, zdravotní, finanční důvody apod, případně z důvodu zamítnutí víza), bude z vracené částky (viz Storno podmínky v pre-registraci) odečten administrativní poplatek za sjednání pojištění ve výši 30 EUR. Student MUSÍ originál pojistné smlouvy doručit (poštou nebo osobně) na studijní oddělení: Univerzita Karlova v Praze, Ústav jazykové a odborné přípravy, Vratislavova 29/10, 128 00 Praha 2.
Pokud student zruší svou účast v kurzu po zahájení pojistné smlouvy t.j. 1.9.2015 a později (s výjimkou zamítnutí víza), bude mu z vracené částky stržena celá částka za vybrané pojištění dle platného ceníku ÚJOP UK.

 

Přijďte si s námi popovídat na veletrh v Minsku

02.02.2015 / Upozornění

Vážení studenti, vážení rodiče, přátelé!


ÚJOP UK se na podzim zúčastnil čtyř velkých mezinárodních výstav věnovaných vzdělání v zahraničí, a to v Jekatěrinburgu, v Moskvě, v Kazani a v Kyjevě.

Rozhodli jsme se vyrazit za vámi i do Běloruska, a to ve dnech 19.-21.2.2015.
Nelaznete nás na stánku spolu se zástupci dalších 3 fakult významných českých univerzit.

 • Minsk: 19.-21.2.2015Adresa: Palace of Arts, ul. Kazlova 3

POZOR! Studenti, kteří se zúčastní veletrhu a po jeho skončení se zapíší ke studiu ročního kurzu na oficiálních stránkách ÚJOP UK (nutné zadat speciální kód, který obdrží studenti na veletrhu), získají:

 • PŘEKLADY dokumentů na vízum ZDARMA
 • Komplexní pojištění u PVZP a.s. NA ROK ZDARMA
 • Sim kartu od Vodafone (výhodný tarif na volání a sms zdarma) - studenti získají po příjezdu na kurz

V případě dotazů ohledně účasti na veletrhu se, prosím, obracejte na referát marketingu e-mailem: marketing@ujop.cuni.cz či telefonicky: 224 990 419.

Těšíme se na Vás!Seznam zahraničních veletrhů, kterých se ÚJOP UK letos zúčastnil:
• Jekatěrinburg: 28.-30.10.2014
http://www.uv66.ru/vystavka/ekaterinburg/2014/Education_2014/
Adresa: KOSK, ul. Vysotskogo 14
Návštěvní doba: 10:00-18:00

• Moskva: 7.-9.11.2014
http://www.msk.znanie.info/rus/visitors_main.html
Adresa: Gostinyi dvor, ul. Ilinka 4
Návštěvní doba: 10:00 - 18:00

• Kyjev: 13.-15.11.2014
http://kyiv.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/mezinarodni-vystava-kariera-a-vzdelavani/
Adresa: Ukrajinský dům, Kreshatyk 2
Návštěvní doba: 11:00-18:00

• Kazaň: 14.-15.11.2014
http://www.optimaexpo.ru/ru/obr-o-proekte
Adresa: GTRK KORSTON KAZAN, ul. N. Ershova 1a
Návštěvní doba: 11:00-19:00

 

Rektor UK přeje všem krásné Vánoce a úspěšný rok 2015!

19.12.2014 / Upozornění

Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima děkuje všem členům akademické obce, studentům a pracovníkům za vše dobré, co vykonali pro Univerzitu Karlovu a její fakulty v právě končícím roce. Přeje všem radostné a šťastné vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí, elánu a naplnění všech předsevzetí v roce 2015.

Celé přání můžete shlédnout zde: http://bit.ly/1zDNA26

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE VŠEM!

Darujte k Vánocům kurz ÚJOP UK a získejte tričko jako dárek!

15.12.2014 / Akční nabídky

Vánoce se blíží a vy stále nevíte, co koupit vašim blízkým?

Máme pro vás skvělý TIP! Udělejte radost dárkovým certifikátem na jeden z kurzů ÚJOP UK!

Můžete vybírat z bohaté nabídky jazykových kurzů pro české i zahraniční zájemce, a to kurzy denní, večerní, přípravné, online kurzy a mnohé další.

Neváhejte, Vánoce jsou již za dveřmi:-)!

POZOR: Jako dárek od nás obdarovaný získá navíc tričko (velikost a barva na výběr) :-)!

 

Pro objednání dárkového poukazu (+trička) či dotazů se obraťte na oddělení marketingu: T: (+420) 224 990 419, E-mail: marketing@ujop.cuni.cz, Skype: marketingujop

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem:-)

01.10.2014 / Upozornění

Evropský den jazyků – 16 jazyků na jednom místě!

Ve čtvrtek 25. září jste se mohli stát na pár hodin hotovými polygloty! V Pasáži Lucerna v Praze se totiž na oslavu Evropského dne jazyků představilo 16 světových jazyků. Každý, kdo přišel, měl možnost si od 16 do 19 hodin popovídat s rodilými mluvčími a učiteli různých světových jazyků.

Všichni účastníci si odnesli spoustu zážitků, pár nových slovíček či frází a od každého učitele i malý dárek za snahu:-).

Kromě známých jazyků, jako jsou angličtina, francouzština, italština, němčina, španělština, patřila čeština pro cizince mezi nejoblíbenější. U stolku, kde češtinu zastupovaly paní učitelky Bc. Eva Hlaváčková a Mgr. Jana Nováková ze studijního střediska Praha-Albertov se již od 16h začala tvořit fronta, která se až do skončení akce nezmenšila. Evropského dne jazyků v Lucerně se aktivně účastnila i ředitelka střediska Albertov, paní Mgr. Marie Poláčková.

Jsme moc rádi, že čeština pro cizince není mezi světovými jazyky žádnou Popelkou, naopak se našlo velké množství cizinců, které čeština zaujala, s radostí si našli náš stolek a zastavili se „na kus řeči" s našimi učitelkami. Kromě jazykového zážitku a pár dárečků si odnesli i informace o možnosti studovat jeden z kurzů češtiny střediska Albertov.

V Pasáži Lucerna bylo opravdu rušno. Bylo zajímavé sledovat, jak se nejdřív u stolečků střídali lidé, kteří se o akci dozvěděli z reklam, letáčků či internetu. Postupně přicházeli zvědavci, kteří šli okolo a poté, co zjistili, že se nejedná o žádnou autogramiádu (jak se mnozí domnívali), ale že se mohou zdarma naučit pár frází, slovíček nebo třeba jen abecedu v tolika jazycích, neodradily je ani fronty u stolků:-).

Navíc se soutěžilo o 3 jazykové kurzy zdarma dle výběru a dalších 7 vylosovaných získalo knižní poukázku a balíček s knihami, CD či DVD. Stačilo zúčastnit se minimálně 3 minilekcí a byli jste ve hře. Málokdo však skončil po třech jazycích a většina zúčastněných si vyzkoušela při této skvělé příležitosti jazyků hned několik.

Kromě výše zmíněných bylo možné popovídat si i v těchto jazycích: baskičtina, bulharština, finština, galicijština, litevština, lotyština, norština, polština, portugalština, rumunština.

Den po této akci se konal ve středisku Praha-Albertov v rámci Evropského dne jazyků Den otevřených dveří a zájemci se mohli zúčastnit 3 lekcí češtiny zcela zdarma.

Ne nadarmo se říká, KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ, TOLIKRÁT JSI ČLOVĚKEM...A kolik jich znáte vy?

U nás si můžete vybrat z velké nabídky jazykových kurzů, tek neváhejte a přihlaste se:-)

Fotografie z akce naleznete na centrální stránce Facebook UJOP UK.

Centrální profil Facebook je rozdělen na jazykové verze

23.09.2014 / Upozornění

Vážení studenti, Vážení přátelé!

Rádi bychom vás informovali, že na začátku září došlo k rozdělení hlavního profilu Facebook ÚJOP UK na 3 jazykové verze.

Českou verzi naleznete i nadále na stejné adrese: https://www.facebook.com/ujop.uk?fref=ts

Ruskou verzi naleznete na adrese ÚJOP UK ru: https://www.facebook.com/pages/%C3%9AJOP-UK-Ru/1522811161266045?fref=ts

Anglická verze byla přesunuta na adresu ÚJOP UK en: https://www.facebook.com/pages/%C3%9AJOP-UK-En/253407451524762?fref=ts

Ruský profil na sociální síti Vk.com zůstal na stejné adrese:http://vk.com/karlovauniverzita

Jsme rádi, že naše sociální sítě mají více a více fanoušků a doufáme, že s nimi budete i nadále spokojeni:-)!
V případě jakýchkoli dotazů ohledně sociálních sití mě kontaktujte na e-mailu: marketing@ujop.cuni.cz

Romana Podhorová
marketing

Poznávací procházka v Poděbradech

16.09.2014 / Upozornění

Centrum pro integraci cizinců (http://www.cicpraha.org/cs/o-nas/o-nas.html) pořádá dne 20.9.2014 (sobota) v Poděbradech poznávací procházku.

Akce je určena pro cizince i Čechy.

Více informací nalenete zde: https://www.facebook.com/events/1478624935742294/

Přihlášky na akademický rok 2015/16

14.08.2014 / Upozornění

Přihlášky na školní rok 2015/16 přijímáme od 1.září 2014. Přihlašujte se na našich oficiálních stránkách!

V případě dotazů se neváhejte obrátit na pracovníky centrálního studijního oddělení ÚJOP UK:

Tel.: 224 990 420/455
E-mail: studujop@ujop.cuni.cz

Volejte zdarma: https://video.study-in-czech.ru/cs

Těšíme se na vás na našich kurzech:-)!

 

Informační dopis

23.07.2014 / Upozornění

Milí studenti,

rádi bychom vás upozornili, že jsme dnes odeslali na adresu každého z vás informační dopis s podrobnostmi příjezdu na kurzy. V případě, že jste dopis neobdrželi, kontaktuje studijní oddělení:

Střediska Praha-Krystal a Praha-Hloubětín - Liana Dolminyan (liana.dolminyan@ujop.cuni.cz)

Střediska Poděbrady a Mariánské Lázně - Miroslava Jakešová (studref3@ujop.cuni.cz)

Střediska Praha-Hostivař a Praha-Albertov - Anastázie Pokotilová (studref2@ujop.cuni.cz)

První kandidáti v Rakousku převzali certifikáty z češtiny!

10.07.2014 / CCE

První kandidáti v Rakousku převzali certifikáty o složení Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince

Ve středu 9. července 2014 se ve Vídni předávala osvědčení o složení Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince (CCE), která se konala na konci března. Jednalo se o historicky první termín této zkoušky v Rakousku, kde si kandidáti z Rakouska mohli ověřit úroveň dosažené komunikační kompetence v češtině, aniž by museli jet na zkoušku CCE do České republiky.

Díky spolupráci Ústavu jazykové a odborné přípravy UK (ÚJOP UK), Českého centra Vídeň a vídeňské jazykové školy Ahoj Europa Neu se povedlo otevřít nové zkušební centrum zkoušky CCE přímo v rakouské metropoli. Vídeň se tím zařadila k dalším 12 zahraničním zkušebním centrům, kde se tato možnost nabízí, a ÚJOP UK tak získal nové významné partnery, kteří podporují výuku a zkoušky z češtiny pro cizince v zahraničí.

Zkouška CCE, kterou vyvíjí ÚJOP UK, je ve Vídni nabízena na 5 úrovních obtížnosti podle Společného evropského referenčního rámce. Účastníci březnové zkoušky se hlásili na úrovně A2, B1 a C1. Úspěšní kandidáti obdrželi osvědčení z rukou ředitele Českého centra Vídeň Ing. Martina Krafla a ředitelky jazykové školy Ahoj Europa Neu Jitky Woodhams. Další termín zkoušky je naplánován na listopad tohoto roku.

 

        


Autor: Pavel Pečený
Foto: Ahoj Europa Neu – Zentrum für Ostsprachen

Práce s chybou je stále aktuální téma (Konference v Poděbradech)

08.07.2014 / Upozornění

Práce s chybou ve výuce cizích jazyků je stále živé a aktuální téma. O tom se v příspěvcích a následné diskusi přesvědčili hosté mezinárodní konference Ústavu jazykové a odborné přípravy UK (ÚJOP UK).

Dvoudenní konference, kterou pořádalo Výzkumné a testovací centrum ÚJOP UK, proběhla předposlední červnový týden (17. a 18. 6. 2014) v Poděbradech. Jejím cílem bylo podpořit a sdílet osvědčené postupy v oblasti práce s chybou ve výuce a testování cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince a výuky odborných předmětů v cizím jazyce). Zájem o tuto problematiku přivedl na místo jednání přes 100 účastníků ze dvou desítek vysokoškolských pracovišť z České republiky i ze zahraničí (Německo, Polsko, Rusko, Slovensko). Podařilo se tak zprostředkovat setkání odborníků, kteří mají zkušenosti s analýzou chyb a hodnocením v jazykových kurzech, při jazykových zkouškách nebo v jazykových korpusech.

Příspěvky se věnovaly jednak teoretickým otázkám, např. typologii chyb nebo chybové analýze v korpusových textech, jednak praktickým otázkám, např. analýza videozáznamů výukové hodiny.

Úvodní přednášku s názvem Korektivní zpětná vazba v hodinách češtiny pro cizince pronesla PaedDr. Dana Hánková, Dip. RSA (vedoucí katedry cizích jazyků a jejich didaktik na AKCENT College s.r.o.).

S velkým ohlasem se setkal také příspěvek pravidelné účastnice konference v Poděbradech PhDr. Evy Složilové, M. A, z Masarykovy univerzity v Brně, nazvaný Deset chyb v dopise? To přece nemůže být úroveň B2!

Další jednání byla rozdělena do sekcí Čeština jako cizí jazyk a Cizí jazyky. V těchto sekcích zazněly například příspěvky Prof. PhDr. Marie Bořek-Dohalské, DrSc. z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (Poznáváme vlastní chyby ve výuce?), dále příspěvky kolegyně doc. PhDr. Jany Ondrákové, Ph. D. z Univerzity Hradec Králové (Oprava chyb v cizojazyčném textu) a kolegů z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (D. Špatenková, A. Hošková, M. Šulista: Kdy je chyba chybou).

Účastníci konference projevili jako každoročně velký zájem také o workshopy, které připravily kolegyně z pořádajícího Ústavu jazykové a odborné přípravy UK Mgr. Jana Veselá, Mgr. Kateřina Vodičková, MA, Ph.D., Mgr. Dagmar Toufarová a Mgr. Kateřina Slavíková. Další workshopy věnované práci s chybou vedly kolegyně z Filozofické fakulty UK Mgr. Marie Boccou Kestřánková a Mgr. Jana Macurová společně s Mgr. Marií Simeunovich-Skvortsovou.

Účastníci konference také společně s organizátory popřáli přední lingvistce a filoložce PhDr. Heleně Confortiové vše nejlepší k významnému životnímu jubileu, které tento rok oslaví. Příspěvek o její profesní dráze a nesmazatelném přínosu v oboru výuky češtiny pro cizince přednesla PhDr. Jitka Cvejnová.

Příspěvky byly zveřejněny v elektronickém sborníku, který obdrželi všichni účastníci konference. Další ročník se uskuteční příští rok v červnu a věříme, že bude stejně podnětný jako ten letošní.

Autor: PhDr. Pavel Pečený a Mgr. Martina Švrčinová (Výzkumné a testovací centrum ÚJOP UK)

2.6.-3.6.2014 STUDIJNÍ ODDĚLENÍ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ MIMO PROVOZ

30.05.2014 / Upozornění

Vážení studenti,

ve dnech 2.6.-3.6.2014 (pondělí a úterý) bude centrální studijní oddělení z technických důvodů zavřeno.

Děkujeme za pochopení!

Rektorský sportovní den UK

14.05.2014 / Upozornění

Dnes, 14.5.2014 se koná již tradiční sportovní den, vyhlášený rektorem UK, panem prof.MUDr.Tomáše Zimy, DrSc., MBA.

Pořadatelem letošního ročníku je KTV MFF UK.

Více informací naleznete ZDE.

Zveme vás na posezení do kavárny ve tmě

06.05.2014 / Upozornění

Leták ke stažení zde.

Zkouška z jazyka a reálií pro účely občanství ČR (29. 3. 2014) - VÝSLEDKY ON-LINE

27.04.2014 / Zkoušky

Výsledky Zkoušky z jazyka a reálií pro účely udělování státního občanství ČR ze soboty 29. 3. 2014 jsou k dispozici ON-LINE. Informace o výsledcích zkoušky se neposkytují ani telefonicky, ani e-mailem.

Pro zobrazení výsledků v on-line formuláři budete potřebovat kód, který jste dostali při registraci v den zkoušky, a své datum narození.

Osvědčení se posílají poštou na adresu, kterou jste vyplnili v on-line přihlášce. Pokud osvědčení nedostanete poštou do 7 týdnů od data konání zkoušky (tj. do 18. 5. 2014), prosím kontaktujte sekretariát (e-mail: obcanstvi@ujop.cuni.cz, tel: +420 222 517 054).

Velikonoce v Poděbradech

25.04.2014 / Novinky z blogu

V pátek 18.4.2014 oslavili studenti střediska Poděbrady Velikonoce ve velkém stylu:-)!

Počasí účastníkům akce bohužel nepřálo (8 stupňů), přesto se sešli, aby si užili spoustu legrace a vyzkoušeli si velikonoční zvyklosti.

Sportovní hry začaly po 15h. Studenti soutěžili ve skoku, běhu s vajíčkem na lžíci a tzv. hře "rychlý bonbon" (kdo dřív namotá ústy šňůrku, na které je připevněn bonbon).

Nechybělo samozřejmě ani pletení pomlázky a barvení vajec, které k Velikonocům samozřejmě patří.

Odpoledne se předaly diplomy, opékaly se buřty a jeden student se i přes nepřející počasí vykoupal:-)

Děkujeme organizátorům z Poděbrad za skvělé odpoledne, při kterém si studenti užili spoustu legrace!

Fotografie si můžete prohlédnout na blogu střediska Poděbrady: http://www.ujop-podebrady.cz/?p=1758

Zveme vás na basketbalový turnaj!

22.04.2014 / Upozornění

Vážení studenti, zveme vás tímto na basketbalový turnaj studentů středisek Praha-Hostivař a Praha-Hloubětín.

Sportovní klání se uskuteční v pátek 25. dubna od 16 hod. v tělocvičně střediska Praha-Hloubětín (adresa: Hloubětínská 78/26, Praha 9).

Tělocvična bude přístupná pro hráče a fanoušky od 15:45 hod.

Mezinárodní soutěž v prezentacích odborných a tematických prací studentů

15.04.2014 / Upozornění

V pondělí, dne 14.4.2014, se v sídle Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze konala Mezinárodní soutěž s názvem: „Prezentace odborných a tematických prací studentů".

Soutěže se zúčastnilo celkem dvacet dva studentů z jedenácti zemí světa (Rusko, Ukrajina, Kazachstán, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Moldavsko, Gruzie, Rakousko, Velká Británie, Malta, Vietnam).
Do soutěže se kromě studentů středisek ÚJOP UK (Albertov, Hloubětín, Hostivař, Krystal, Mariánské Lázně) zapojili i studenti z Brna (Univerzita obrany a Lékařská fakulta MU), Ústí nad Labem (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně), Olomouce (Univerzita Palackého v Olomouci) a Uzhorod National University.

Prezentace studentů byly rozděleny do dvou kategorií – prezentace na odborná témata a tematické práce studentů. Každá kategorie měla svého vítěze. Poraženým však nebyl nikdo. Prezentace se povedly všem studentům bez výjimky a velký obdiv si zaslouží především proto, že všichni studenti přednášeli svá témata v českém jazyce.

V sále panovala přátelská atmosféra, díky které se spousta studentů zbavila své nervozity.

Po skončení soutěže měli studenti možnost zúčastnit se komentované prohlídky centrem Prahy a společně posedět v pravé české hospůdce:-).

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout na naší oficiální stránce FB.

Děkujeme všem za skvělý zážitek a přejeme i nadále výborné studijní výsledky a doufáme, že se vám s námi bude žít v České republice hezky!

 

Změna telefonního čísla pracovnice v Moskvě

11.04.2014 / Upozornění

Vážení studenti, rodiče!

Chtěli bychom vás tímto upozornit, že telefonní číslo našeho pracovníka v Moskvě - paní Margarity Sytiliny bylo změněno.

Nové (funkční) telefonní číslo: +7 985 739 91 01.

Děkujeme za pochopení!

Univerzita Karlova - 666. výročí založení

07.04.2014 / Upozornění

Karlova Univerzita byla založena 7.4.1348 - dnes slavíme 666 let od založení!


Podívejte se na oficiální video k tomuto výročí: http://cuni.cz/

 

Akce Mezinárodního českého klubu

03.04.2014 / Upozornění

Mezinárodní český klub vás srdečně zve na slavnostní uvedení knihy Antonio Vivaldi (Michael Talbot) doplněné koncertem zahraničních umělců: Jaroslav Šonský (housle) a Gesine Tiefuhr (cembalo).

Kdy: čtvrtek 17.4.2014 -17.00 v Českém muzeu hudby, Karmelitská 20, Praha 1

VSTUP VOLNÝ - akci pořádá Mezinárodní český klub ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad, Národním muzeem - Českým muzeem hudby a Italským kulturním institutem. Více zde

 

Studenti, pojďte si s námi zaplavat!

03.04.2014 / Upozornění

HURÁ ZA SPORTEM!

Studenti pražského střediska Praha-Hostivař mají od konce března možnost přijít si každou středu mezi 20:30-21:30 zaplavat do bazénu UK v Hostivaři téměř zdarma (vybírá se pouze 100 Kč jednorázový administrativní poplatek).

Možnost večerního plavání bude nyní nabídnuta i ostatním studentům našich pražských středisek.

Studenti našich středisek, kteří si chtějí přijít zaplavat, musí mít s sebou studentskou kartu UK, ISIC, 100 Kč (jednorázový administrativní poplatek) a 100 Kč jako zálohu na zámek v šatně. Sraz je vždy ve středu ve 20:15 před sekretariátem střediska Praha-Hostivař (adresa: Areál kolejí Hostivař, Weilova 1144/2, Praha 10-Hostivař, přijďte raději dříve, ať nás včas najdete:-)).

SPORTU ZDAR:-)!

IQ Landia se otevírá v Liberci!

25.03.2014 / Upozornění

Vážení studenti, rodiče,

rádi bychom vás upozornili na otevření prvního českého SCIENCE CENTRA v Liberci (http://www.iqlandia.cz/)!

Centrum bude otevřeno již 29.3.2014

Mezi partnery projektu patří i Technická univerzita v Liberci (www.tul.cz)

Pokud se vám v Liberci zalíbí, můžete se přihlásit na jeden z našich kurzů, které v Liberci spolu s Technickou univerzitou nabízíme nebo kurzy doporučit vašim známým a přátelům:-).

Více informací o kurzech, které se konají v Liberci naleznete zde: http://ujop.cuni.cz/strediska/kurzy/liberec

PŘEJEM VÁM PŘÍJEMNOU ZÁBAVU!

Škola hrou na Albertově!

24.03.2014 / Kurzy

ŠKOLA HROU ve středisku Praha-Albertov!

Studenti střediska Praha-Albertov se učí češtinu velmi originálně. Každou středu pořádá středisko kulturní odpoledne se zajímavým programem. Začátkem března se konala kulturní středa ve znamení K.H. Máchy a české literatury. Příští středu budou mít studenti možnost shlédnout český film Kuky se vrací (kino MAT).

Já jsem měla tu možnost zúčastnit se „kulturní středy" minulý týden (19.3.). Nejprve se studenti sešli v aule střediska na Albertově a poté vyrazili na poznávací procházku centrem Prahy.

V aule studentům velmi příjemná paní učitelka rozdala texty o Staroměstském orloji (samozřejmě v češtině) a všichni se snažili článku porozumět. Článek se poté četl i překládal nahlas. Nemyslete si však, že se jednalo o pouhé čtení s porozuměním, nikoliv, žádná nudná hodina. Mladá paní učitelka vysvětlovala problematické výrazy a doplňovala je různými dalšími příklady z běžného života. Každé vysvětlení bylo doplněno téměř hereckým výkonem, takže se studenti nejen učili nová slovíčka, ale velmi se u toho i pobaviliJ. Tímto bych chtěla paní učitelce velmi za studenty poděkovat!

U Prašné věže se studenti češtiny rozdělili do skupinek, ve kterých je provázeli studenti Střední školy cestovního ruchu v angličtině, ruštině a španělštině. Studenti z ruské skupinky (studenti z Ruska a Ukrajiny) velmi pomáhali českým studentům 1.-3. ročníku, kteří se odhodlaně prali s ruštinou. Bylo hezké sledovat, jak si navzájem studenti pomáhají překonávat jazykovou bariéru. Byla jsem sama svědkem toho, kdy si jedna studentka vyměnila e-mail se studenty ze střední školy s tím, že by se mohli scházet a navzájem se doučovat cizí jazyk.

Pokud budu mít jen trochu času, určitě se MOC ráda zúčastním další „kulturní středy" ve středisku Praha-Albertov, protože jsme si spolu se studenty užili spoustu zábavy a navíc jsem viděla, jak skvěle probíhá na středisku výuka.

PŘIJĎTE SE K NÁM TAKY UČIT ČESKY -  ŠKOLA HROU je tu i pro VÁS!

Fotografie z tohoto odpoledne naleznete na Facebooku.

Výlet do Krkonoš

24.03.2014 / Novinky z blogu

Studenti střediska Poděbrady se vydali na začátku března do Krkonoš.

Fotografie a krátké povídání můžete shlédnout na oficiálním blogu střediska:

http://www.ujop-podebrady.cz/?p=1654

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE ÚJOP UK: Práce s chybou ve výuce cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince)

22.03.2014 / Upozornění

Zveme Vás na tradiční mezinárodní konferenci ÚJOP UK, která se bude konat 17. a 18. června 2014. Téma letošní konference je Práce s chybou ve výuce cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince).

Bližší informace a přihlášku najdete >>>ZDE<<<.

Událost najdete také na Facebooku.

Historicky první termín zkoušky CCE v Rakousku

22.03.2014 / CCE

Ve dnech 20. a 21. března 2014 se ve spolupráci s jazykovou školou Ahoj Europa Neu a Českým centrem ve Vídni konal historicky první termín Certifikované zkoušky z češtiny pro cizince (CCE) v Rakousku.

Fotogalerie na oficiálních stránkách Facebook.

Studenti ÚJOP Praha-Krystal navštívili Národní divadlo

10.03.2014 / Novinky z blogu

Naše studenty čeká posledních pár měsíců intensivní přípravy na přijímací zkoušky. Trénovat český jazyk se dá nejen v lavicích či doma, ale i na divadelním představení.

Studenti střediska Praha-Krystal se proto vydali na představení. Kam jinam, než do Národního divadla!

Více se dozvíte na blogu: http://www.czechstudent.ru/2014/03/navsteva-narodniho-divadla.html

Mezinárodní soutěž Prezentace odborných a tematických prací studentů

10.03.2014 / Upozornění

Univerzita Karlovy v Praze, Ústav jazykové a odborné přípravy, Studijní středisko Praha Albertov organizuje mezinárodní soutěž Prezentace tematických a odborných prací v češtině pro zahraniční studenty studující češtinu jako cizí jazyk.

Den konání: 14.4.2014

Místo konání: Univerzita Karlova v Praze, Ústav jazykové a odborné přípravy, Vratislavova 10, 128 00, Praha 2

Více informací najdete zde.

Přijďte se přiučit něčemu novému!

07.03.2014 / Novinky z blogu

POZOR!

V březnu začíná cyklus seminářů věnovaných metodě CLIL. Můžete se stále ještě přihlásit!
Podrobnosti naleznete zde.

Otevíráme letní kurzy pro českou mládež žijící v zahraničí

06.03.2014 / Upozornění

Jako novinku v létě otevíráme kurzy pro české studenty žijící v zahraničí, kteří se chtějí připravit ke studiu střední školy v ČR nebo si zdokonalit češtinu. 

Podrobné informace najdete zde.

Pozor- rozšiřujeme nabídku pojištění !!!

26.02.2014 / Upozornění

Od .1.3.2014 můžeme našim studentům (pouze ve věkové kategorii 17-26 let) nově nabídnout unikátní produkt PVZP,a.s. –  komplexní zdravotní pojištění – EXLUSIVE. Pojištění je možné uzavřít na nejnižší možnou pojistnou dobu 1 rok.

Toto pojištění se objevuje na trhu  poprvé v historii. Na rozdíl od jiných komerčních pojištění  je zcela bez výluk, tudíž svým rozsahem odpovídá veřejnému zdravotnímu pojištění českých občanů, t.j. pojišťovna hradí zdravotní péči ve  stejném  rozsahu, jako občanům ČR.

Zdravotní péče je poskytována ve více než 4 500 zdravotnických zařízeních. Celková výše limitu pojistného plnění není omezena, maximální výše na 1 pojistnou událost je pak 3 milióny Kč.

Bližší informace najdeze zde.

Zkouška z jazyka a reálií pro účely občanství ČR (25. 1. 2014) - VÝSLEDKY ON-LINE

23.02.2014 / Zkoušky

Výsledky Zkoušky z jazyka a reálií pro účely udělování státního občanství ČR ze soboty 25. 1. 2014 jsou k dispozici ON-LINE. Informace o výsledcích zkoušky se neposkytují ani telefonicky, ani e-mailem.

Pro zobrazení výsledků v on-line formuláři budete potřebovat kód, který jste dostali při registraci v den zkoušky, a své datum narození.

Osvědčení se posílají poštou na adresu, kterou jste vyplnili v on-line přihlášce. Pokud osvědčení nedostanete poštou do 7 týdnů od data konání zkoušky (tj. do 17. 5. 2014), prosím kontaktujte sekretariát (e-mail: obcanstvi@ujop.cuni.cz, tel: +420 222 517 054).

POZOR! Změna ubytování

21.02.2014 / Upozornění

Vážení studenti, došlo ke ZMĚNĚ ubytovací kapacity střediska PRAHA-HLOUBĚTÍN.

Všichni studenti, přihlášení do střediska Praha-Hloubětín, budou od dnešního dne (21.2.2014) ubytováni na KOLEJI HOSTIVAŘ.

Podrobné informace o ubytování a cenách na koleji Hostivař naleznete zde.

S dalšími dotazy se neváhejte obrátit na studijní oddělení na tel.: +420 224 990 420, e-mail: studujop@ujop.cuni.cz

Jste cizinec a potřebujete pomoci s jednáním na OAMP?

06.02.2014 / Upozornění

Občanské sdružení InBáze se dlouhodobě zabývá integrací cizinců do české společnosti. Pro své klienty nabízí poradenství (sociální, právní, psychologické, pracovní) a zároveň realizují komunitní aktivity pro dospělé i děti.

Interkulturní pracovníci pomáhají na třech pobočkách OAMP ZDARMA!

Více informací získáte na stránkách sdružení InBáze

První termín Zkoušky z jazyka a reálií pro účely občanství ČR

03.02.2014 / Zkoušky

V sobotu 25. 1. 2014 pořádal ÚJOP UK první termín Zkoušky z jazyka a reálií pro účely udělování státního občanství ČR. Na lednovou zkoušku se v 11 zkušebních centrech po celé republice přihlásilo celkem 203 kandidátů z 29 různých zemí. Kandidáti se své výsledky dozvědí za 30 dnů od konání zkoušky.

Reportáž ze zkoušky pro účely udělování státního občanství ve studijním středisku ÚJOP UK Praha-Albertov přinesla Česká televize v hlavní zpravodajské relaci. Reportáž s názvem Test znalostí o české zemi je pro cizince podmínkou na cestě k občanství můžete zhlédnout v archivu České televize.

Snížili jsme ceny zdravotního pojištění!

31.01.2014 / Upozornění

Vážení studenti,

od 1.2.2014 nabízíme komplexní zdravotní pojištění za nižší cenu!

Vzhledem k tomu, že rozdíl ceny mezi základním a komplexním pojištěním se podstatně snížil, doporučujeme studentům  ročních kurzů uzavírat rovnou komplexní zdravotní pojištění.

Více informací naleznete zde.

UPOZORNĚNÍ: Nový ceník je platný pro studenty přihlášené od 1.2.2014!

NOVÝ online kurz češtiny – úroveň B1!

29.01.2014 / Online kurzy

Popis kurzu najdete zde.

4. víkendové setkání učitelů češtiny z Česka a Německa

20.01.2014 / Upozornění

4. víkendové setkání učitelů češtiny z Česka a Německa  na Krystalu

Datum konání akce: 21. – 22.6. 2014

Akce je pořádána za podpory Fondu česko-německé budoucnosti (http://www.fondbudoucnosti.cz/o-nas/o-nas/)

Účastníci: celkem se zúčastní 50 učitelů češtiny pro cizince (25 působících v Česku, 25 působících v Německu).

Pořadatelé: ÚJOP UK Krystal (http://ujop.cuni.cz/strediska/praha-krystal) ve spolupráci se svým německým partnerem Ostbayrische Technische Hochschule Amberg-Weiden (http://www.oth-aw.de/)

Téma červnového setkání: Výuka češtiny pro cizince na úrovni A1 + A2

Celkem je připraveno 14 zajímavých seminářů.

Přednášky předběžně přislíbili: PhDr.L. Holá, PaedDr. L. Holubová, Mgr. Lucie Nothnagel

Speciální akce: dne 21.6.2014 (sobota) bude nakladetelství Akropolis prodávat své publikace pro učitele češtiny SE SLEVOU.

Přihláška na toto setkání bude již brzy přístupná zde

Struktura Víkendového setkání  na Krystalu  21. – 22. června 2014

Sobota 21.6.

8.30 – 9.00

Registrace

9.00 – 9.15

Zahájení

  Seminář A Seminář B Seminář C
9.15-10.45     X
11.15 - 12.45     X
12.45 - 13.45 OBĚD
13.45 - 15.15      
15:30 - 17.00      

Neděle  22.6.

  Seminář A Seminář B
9.00 - 10.30    
10.45- 12.15    
12.15 – 12.45

Slavnostní zakončení a předávání certifikátů (po odevzdání feedbacku)

 

Fotografie z loňského setkání:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.540913975969870.1073741829.114343305293608&type=1

http://ujop.cuni.cz/konference-a-seminare

                                                                                                                          

 

Výsledky CCE - Kyjev 2013/12

10.01.2014 / CCE

Výsledky zkoušky CCE z Kyjeva (prosinec 2013) jsou k dispozici on-line.

POZOR AKCE - sleva na přípravné kurzy studijního střediska Liberec!

10.01.2014 / Akční nabídky

Chcete studovat technický obor? Zajímá vás studium strojírenství nebo světově proslulých nanotechnologií?

Zaregistrujte se do jednoho z našich přípravných kurzů v Liberci a získejte slevu 500 EUR.
Tato nabídka platí pro studenty zaregistrované do ročního přípravného kurzu ÚJOP UK na Fakultu strojní, textilní a Ústav zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci.

Cena tohoto ročního přípravného kurzu tedy nyní činí POUZE 4640 EUR (namísto 5140 EUR)!!!

Tato nabídka platí pro studenty zaregistrované do 15.5.2014.

NAVÍC - Studenti, kteří po přípravném kurzu ÚJOP UK nastoupí na Fakultu strojní po ukončení prvního semestru na fakultě, získají jednorázové stipendium ve výši 200 EUR!!!

Podrobné informace o tomto kurzu naleznete na stránkách studijního střediska Liberec.

Neváhejte nás kontaktovat!

Přijďte navštívit Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání

02.01.2014 / Upozornění

Nevíte, kam po střední škole? Přijďte se seznámit s nabídkou českých i zahraničních vysokých škol na GAUDEAMUS.

Navštivte Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání, kde vám na vaše dotazy odpoví zástupci jednotlivých škol. Veletrh se nyní koná i v Praze.

Datum konání veletrhu v Praze: 28.-29.1.2014, od 8 do 16 hodin.

http://www.gaudeamus.cz/

 

Upozornění na falešné e-maily

20.12.2013 / Upozornění

POZOR! Po e-mailu se šíří zprávy s falešnými e-mailovými adresami, které budí dojem, že se jedná o e-maily zasílané pracovníky ÚJOP UK. V těchto zprávách jsou šířeny nepravdivé informace!

Jediná oficiální doména Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy je: www.ujop.cuni.cz a e-mailová adresa: ....@ujop.cuni.cz

V případě nejasností se obracejte telefonicky na oddělení marketingu (224 990 419) nebo na FÓRUM.

Podívejte se na fotografie z výstav

19.11.2013 / Upozornění

Vážení studenti, Vážení rodiče!

ÚJOP UK se tento podzim zúčastnil tří velkých mezinárodních výstav, v Moskvě, na Ukrajině a v Pekingu. Níže přikládáme odkazy na oficiální stránku našeho Facebooku, kde si můžete prohlédnout pár fotografií z každé výstavy.

Jsme rádi, že všechny veletrhy měli tak hojnou účast a těšíme se s našimi budoucími studenty na viděnou!

V případě dotazů ohledně přihlášení se, prosím, obracejte na studijní oddělení.

https://www.facebook.com/ujop.uk?fref=ts

Zlepšete si znalost češtiny po Skypu!

16.10.2013 / Online kurzy

Středisko Praha-Albertov nově nabízí výuku češtiny přes Skype.

PŘIPOJTE SE NA SKYPE A UČTE SE!

Podrobnější informace zde.

Nepropásněte zápis na kurzy angličtiny v Poděbradech!

15.10.2013 / Kurzy

Znalost anglického jazyka je v dnešní době nutností!

Nepropásněte přihlášení na kurzy angličtiny v Poděbradech.

KURZY ZAČÍNAJÍ JIŽ 4.11.2013

Více informací zde!

Přijeďte nás návštívit na jednom ze zahraničních veletrhů!

15.10.2013 / Upozornění

Plánované výstavy/veletrhy

Přijeďte nás navštívit na jednom z našich veletrhů! Těšíme se na vás!

Pomaturitní kurzy

21.08.2013 / Pomaturitní kurzy

Nedostali jste se na vysokou školu a nechce se vám pracovat? Máte poslední šanci přihlásit se do našich pomaturitních přípravných kurzů!

Obchodní angličtina online

21.08.2013 / Online kurzy

Pro zájemce nabízíme online kurzy obchodní angličtiny. Více informací na Obchodní angličtina online.

Mezinárodní zkouška TOEIC

20.08.2013 / Zkoušky

Vrátili jste se ze studijního pobytu v zahraničí a rádi byste nově získané jazykové dovednosti potvrdili mezinárodně uznávanou zkouškou? Přihlaste se na nejbližší termín mezinárodní zkoušky TOEIC.

Výsledky CCE

18.08.2013 / CCE
FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X